Mahalleli tedirgin… Bir daha olmayacağı ne malum?

Elazığ'da köpeklerin saldırısı sonucu yaşlı bir kadının hayatını kaybettiği mahallede vatandaşlar tedirginlik yaşıyor. Esentepe Mahallesi Muhtarı İsmail Doğan ekiplerin geldiğini ancak gündüzleri araziye çekilen köpekleri bulamadıklarını belirtirken, vatandaşlar gece ve sabah erken saatlerde ortaya çıkan köpeklerin yakalanmasını istiyor.

Mahalleli tedirgin… Bir daha olmayacağı ne malum?

Önceki gün kentin en yüksek noktalarından olan Esentepe Mahallesi Kır Çiçeği Sokak'ta 82 yaşındaki Çiçek Boztaş, evinin 30 metre ilerisindeki çeşmeden gelirken sürü halindeki sokak köpeklerinin saldırısına uğrayarak hayatını kaybetmişti.

Mahallede yaşayan vatandaşlar, sürü halinde gezen, genelde gece ve sabahları ortaya çıkan köpeklerin tekrar saldırma ihtimali nedeniyle endişe duyuyor.

Mahalleye belediye ekiplerinin geldiği ancak gün içinde sürü halinde gezen köpeklere rastlamadığı öğrenildi.

Mahalle sakinleri ise, köpeklerin arazide olduğunu, gece ve sabaha karşı geldiklerini aktardılar.

DOĞAN: YETKİLİLERİN YARDIMLARINI BEKLİYORUZ

Mahallede tedirginliğini olduğunu dile getiren Muhtar İsmail Doğan, “Bizde belediyeyi bilgilendiriyoruz. Ekipler geliyor, görevini yapıyor da köpekleri yakalayamıyoruz ve bulamıyoruz. Zamanı gelince yakalayacağız. Bunlar geceleri piyasaya çıkıyorlar. Gündüzleri öğlen sıcağında yukarı arazilere çekiliyorlar. Sabahları grup halinde geliyorlar. Öğrencilere ve kadınlara saldırıyorlar. Vatandaşları rahatsız ediyorlar. Zaten vahim bir olay yaşandı. Üzücü bir olaydı. Yetkililerin yardımlarını bekliyoruz” dedi.

KAYA: BU SORUN ELAZIĞ’IN ÇEVRE MAHALLELERİNDE DE VAR

Köpeklerin birçok mahallede bulunduğunu dile getiren Ali Kaya ise, “Yıldız Bağları, Fevzi Çakmak ve Esentepe mahallelerinde değil, Rızaiye Mahallesi'nde de var. Kubbeli Camii'nin yanlarındaki parklarda da köpekler dolaşıyor. Evvelki gün orada bir kadına saldırdılar. Biz aşağı indik ve köpekleri kovaladık. Bu sorun Elazığ’ın çevre mahallelerinde de var. Şehir içlerinde yok. Köpekler akşamları çekiliyor, sabah 8’de öğrencilerin okula gittiği yerde yatıyorlar. Ses geldiğinde saldırıyorlar. Belediyeye sesleniyoruz, daha duyarlı olurlarsa seviniriz. Çocuklara zarar verirler. Mahallede kuduz hastalığı çıkar. Tüm vatandaşlarda tedirginlik var. Sabah torunumu okula götürürken eski devlet hastanesinin orada 10-15 tane köpek oluyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 12:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sarp
Sarp - 1 yıl Önce

köpeklerden korunmak için internette köpek kovucu ürünleri var. mesela şu ürünü alabilirsiniz (farklı ucuza da ürünler var ): https://www.hepsiburada.com/petstop-kedi-kopek-kovucu-hayvan-kovucu-p-OUTBAHKPKV

sarp
sarp @Sarp - 1 yıl Önce

özellikleri : yaydığı,canlılara hiç bir zararı olmayan ultrasonik frekans sayesinde 150 m2 alan içerisindeki tüm kedi ve köpekler ortamdan uzaklaşacaktır.Petstop Dogchaserı köpek eğitimi için olumsuz hareketlerinde kullanabilirsiniz.Ayrıca Petstop Dogchaser aynı zamanda havlama önleyici bir cihazdır. Köpeğini veya yakınlarda (Max. 7m) sizi rahatsız eden bir köpeğin bulunduğu bölgeye doğru tutarak bir kaç saniye basılı tutunuz.. ben aldım bir tane.çaydaçıra mahallesindede var köpekler yanımda bulunduruyorum.

SIRADAKİ HABER

banner7