banner83

Malatya Valisi Baruş, Vatandaşları Uyardı

Malatya’da meydana gelen ve Elazığ’da da hissedilen Kandilli Rasathanesi’ne göre 5,1 AFAD’a göre 4,9 büyüklüğündeki depremin ardından Malatya Valisi Aydın Baruş açıklama yaptı.

Malatya Valisi Baruş, Vatandaşları Uyardı

Malatya’da meydana gelen ve Elazığ genelinde de şiddetli bir şekilde hissedilen depremin ardından Malatya Valisi Aydın Baruş açıklama yaptı.

 

VALİ BARUŞ AĞIR HASARLI BİNALARLA İLGİLİ UYARDI

Vatandaşları ağır hasarlı binalara girilmemesi konusunda uyaran Vali Baruş, “İlimiz Kale İlçesi Merkezli saat 02.03’de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can kaybı ve yaralanma olayı meydana gelmemiştir. Vatandaşlarımızın, ağır hasarlı olduğu tespit edilen binalara girilmemesi hususunda dikkatli davranmaları gerekmektedir. Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan; “Pütürge İlçesi Çayköy Mahallesinde bazı evlerin yıkıldığı ve enkaz altında kalanların olduğu” yönündeki haber gerçek dışıdır” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 1 ay Önce

Sayın Gülbay, Elazığ depreminde dünya alem öğrendi ki, yıkılan , ağır hasar gören binaların tamamı, malzeme hırsızlığından ,mühendisliğe uyulmadığından yani müşahitlik hatasından yıkıldılar.

Ömer
Ömer @Kenan - 1 ay Önce

Güzel kardeşim müteahhite bütün suçu yukluyorsunda mühendise uymadı diyorsun mutehait uymadiysa o muhendisde onu zorla uydurtturacakti mühendisin görevi bu herkes işini yapsın diyilir bu konuda mühendislik belediye döneminde ancak masasında oturursa çıkıp inşaatları denetlemezse olacak olan budur

Kenan
Kenan - 1 ay Önce

Sayını Gülbay, dikkat ediyorum da doğup büyüdüğün ekmeğini suyunu içtiğin kendi memleketini kötülemede zevk alan birisin. İşte Elazığ dan göçleri senin gibi umacılar körüklüyor.

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 1 ay Önce

Sayın valim sana doğru yaklaşan büyük bir tehlike var. Tedbirin al en azından deprem toplanma alanlarını hazır et. Tabiat seni uyarıyor. Belki bu deprem daha büyük bir depremin öncüsünde olabilir. Senin Elazığ a göre zeminin sağlam. Küskü zemin. Yani konglamera

SIRADAKİ HABER

banner7

banner47