Maneviyat Merkezine Ulaşım Kolaylaşıyor

Elazığ Belediyesi ile Palu Belediyesi arasında imzalanan bir protokolle Şeyh Ali Sebti Hazretleri’nin türbesinin yol yapım çalışmaları başlatılacak.

Maneviyat Merkezine Ulaşım Kolaylaşıyor

Elazığ Belediyesi ile Palu Belediyesi arasında imzalanan bir protokolle, ilimiz ve Türkiye genelinden yılda 150 bin ziyaretçisi olan ve şehrimizin manevi hamurunu yoğuran Şeyh Ali Sebti Hazretleri’nin Palu ilçesinde bulunan türbesinin yol yapım çalışmalarının yapımı kararlaştırıldı.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile Palu Belediye Başkanı Mehmet Sait Dağoğlu’nun imzaladığı protokol törenine, Palu Ak Parti İlçe Başkanı Abdulkadir Şaştım, Ak Parti Palu İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Saylan ve meclis üyeleri de katıldı.

İmza töreninde konuşan Palu Belediye Başkanı Mehmet Sait Dağoğlu, Palu’nun ilmi ve manevi açıdan önemli bir değeri olan Şeyh Ali Sebti Hazretleri’nin türbesine giden yolun ulaşım probleminin çözülecek olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek böylesine önemli bir çalışmayı üstlenen Başkan Yanılmaz ve ekibine teşekkür ettiğini ifade etti.

“Büyükşehir Belediyesi Mantığıyla Çalışıyoruz”

Sadece Elâzığ’ın değil bütün ilçelerin ihtiyaçlarını gidermek için çalıştıklarını ve ilçeler ile olan bağlantılarının kuvvetli olduğunu söyleyen Başkan Yanılmaz, “İmzaladığımız bu protokol, ilçelerimize olan hizmet sevdamızın bir yansımasıdır. Çünkü bizler merkez odaklı değil şehir odaklı çalışıyoruz” dedi.

Şehrimizin manevi hamurunu yoğuran ve ilmi ile bilgisi ile birçok gencin eğitimine katkı sunan Şeyh Ali Sebti Hazretleri’nin gelecek nesillere tanıtılması için çalıştıklarını belirten Başkan Yanılmaz, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Binlerce insan her yıl gelip Şeyh Ali Hazretleri’ni ziyaret ediyor. Dolayısıyla kabristanına giden yolunda bu ziyaretlere uygun bir şekilde yapılması ve ulaşımının rahatlatılması lazım. Bu çerçevede bizler de Palu Belediyesi ile birlikte bir protokol imzalıyoruz ve bu protokol çerçevesinde Elazığ Belediyesi olarak buradaki yolun yapımını ve kullanılabilir hale getirilmesinde gerekli olan bütün işlemleri yapmayı üstleniyoruz. Rabbim bu gibi hayırlı hizmetlerde gücümüzü, kuvvetimizi, birlik ve beraberliğimizi artırsın. İlimize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103