MEB 2021 Öğretmen Atama Takvimini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruyla 15 bin öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Erdoğan’ın açıklaması üzerine atama bekleyen öğretmen adayları; MEB ek atama ne zaman yapılacak, bu yıl yapılır mı, öğretmen ek atama 2021 puanıyla mı yapılacak gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Ayrıca adaylar, atamanın hangi branşlarda yapılacağını da merak ediyor. İşte 2021 15 bin atama branş dağılımı ve kontenjanları.

MEB 2021 Öğretmen Atama Takvimini Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirildi. Dün akşam saatlerinde sosyal medyadan ek atama müjdesi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 bin öğretmen ataması daha yapılacağını duyurdu. Bunun üzerine öğretmen adayları 15 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak, MEB ek atama ne zaman diye araştırmaya koyuldu. İşte 2021 15 bin atama branş dağılımı ve kontenjanları ile açıklamaya ilişkin detaylar.

2021 ÖĞRETMEN ATAMALARI

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 20 bin öğretmenin ataması gerçekleştirildi. En çok sınıf öğretmenliği, özel eğitim öğretmenliği, İngilizce ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği branşlarında atama yapılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yıl için ek atama müjdesi verdi.

15 BİN EK ATAMA BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada detaylar belli oldu. İşte paylaşımda yer alan detaylar;

Ön Başvuru ve Sözlü Sınav Merkezi Tercihlerinin Alınması: 27 Eylül-8 Ekim 2021

Atama Sonuçlarının Açıklanması: 31 Ocak 2022

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103