MEB'den Yüz Yüze ve Uzaktan Eğitim Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze ve uzaktan eğitim ile ilgili açıklama yaptı. Bakanlık eğitimlerin il hıfzıssıhha kurullarının kararlarına göre devam edeceğini ifade etti.

MEB'den Yüz Yüze ve Uzaktan Eğitim Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze ve uzaktan eğitim ile ilgili açıklama yapıldı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada eğitimlerin il hıfzıssıhha kurullarının kararlarına göre yapılacağı ifade edildi.

“İL HIFZISSIHHA KURULLARININ KARARLARINA GÖRE DEVAM EDECEK”

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Eğitimde “yerinde karar” uygulaması kapsamında 1 Mart 2021 Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşmış olduğumuz kriterler doğrultusunda, yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine il bazlı alınacak kararlar ile devam edilecek. Bu kapsamda tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edecek. Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonundaki İl Hıfzısıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacak”

ÖZEL EĞİTİM VE KÖY OKULLARI YÜZ YÜZE

“Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecek. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecek”

SINAVLAR TAKVİME GÖRE YAPILACAK

“8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dâhil devam edilecek. Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecek. Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecek” denildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 22:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7