“Medeniyet Öncülerimiz” Adlı Söyleşi Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı, Elazığ Belediyesi ve Elazığ Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen “Medeniyet Öncülerimiz” adlı söyleşi programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

“Medeniyet Öncülerimiz” Adlı Söyleşi Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı, Elazığ Belediyesi ve Elazığ Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen “Medeniyet Öncülerimiz” adlı söyleşi programı gerçekleştirildi.

Kültür-sanat programları kapsamında Elazığlılarla bir araya gelen Yazar ve Tv Programcıları Mustafa Toprak ile Halil İbrahim Uzun, “Okur Yazar Buluşmaları” programıyla Elazığ Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi ve Yöntemim Okulları’nda öğrencilerle buluştu.

“BİZ BU TOPRAKLARDA BİNLERCE YIL MEDENİYETLER İNŞA ETMİŞ BİR TOPLUMUZ”

Program sonrası bir değerlendirmede bulunan Yöntemim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Durgungül, ”Kadim bir medeniyetin sahipleriyiz. Biz bu topraklarda binlerce yıl medeniyetler inşa etmiş bir toplumuz. Ben bu tür organizasyonların gerçekleşmesinde öncü olan Elazığ Belediyesi’ne, yetkililerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“MEDENİYET ÖNCÜLERİMİZ”

Yazar- Tv Programcısı Mustafa Toprak ve Halil İbrahim Uzun’un konuk olduğu, “Medeniyet Öncülerimiz” konulu söyleşi programı, Elazığ Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Programa, Memur-Sen İl Başkanı İbrahim Bahşi, Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Karaaslan, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

“FARKLILIKLARI TECRİT ETMEYEN, ONLARI ZENGİNLİK SAYAN UZLAŞI KÜLTÜRÜ VARDIR”

Konuşmasında tarihsel bir perspektif çizen Yazar- Tv Programcısı Mustafa Toprak, “Türkiye olarak Tür-İslam dünyasının lokomotifi pozisyonundayız, parlayan yıldızıyız. Bu başarının özünde yöneticilerimizin, devlet adamlarımızın medeniyetimizin öncülerinden aldıkları ilham vardır. Hak vardır, hukuk vardır. İnsanı yaratılmışların en şereflisi olarak gören ve ona hizmeti Hak’ka hizmet sayan yönetim anlayışı vardır. Yunus Emre’nin deyimiyle “Yaratılmışı yaratandan ötürü seven” hoşgörü kültürü vardır. Farklılıkları tecrit etmeyen, onları zenginlik sayan uzlaşı kültürü vardır” dedi.

Medeniyet öncülerimizin hayatı, edebi yönü ve ahlaki değer yapılarından örnekler sunan Yazar-Tv Programcısı Halil İbrahim Uzun ise Ahmet Hamdi Tanpınar, Yahya Kemal, Nurettin Topçu, Necip Fazıl Kısakürek gibi kıymetli şahsiyetlerin hayatlarından kesitler sunarak, bu örnek şahsiyetlerin gençlerin hayatlarına çizecekleri yol haritasında büyük önem taşıdığını kaydetti.

Gerçekleştirilen söyleşi programının ardından Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Karaaslan, katılımcılara teşekkür ederek, program anısına plaket takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 17:41
banner97
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7