Mega Projede İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın mega projeleri arasında yer alan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi inşa çalışmaları sürüyor. Proje, vatandaşlardan da büyük beğeni topluyor.

Mega Projede İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi inşa çalışmaları devam ediyor.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi ile insan ve araç trafiğinin en yoğun olduğu bölgede, şehrin otopark ihtiyacına katkı sağlanarak şehrin merkezi konumunda bulunan alana yepyeni bir kimlik kazandırılmış olacak.

Proje kapsamında, yıkımı gerçekleştirilen eski SGK binasının bulunduğu alanda, her katı yaklaşık 3.500 metrekare olmak üzere toplam 7.000 metrekare kapalı alana sahip iki katlı, 224 araç kapasiteli yeraltı otoparkı inşa ediliyor. Yer altı otoparkı inşa çalışmaları çerçevesinde, fore kazık imalat çalışmaları ile temel kazı çalışmaları tamamlanarak zemin iyileştirme çalışmalarına başlandı. 2022 yılında tamamlanacak proje doğrultusunda inşa edilen yer altı oto parkı, modern teknoloji ile donatılacak.

KAPSAMLI OTOPARK

Otopark alanında vatandaşlar boş yer aramak için ekstra zaman harcamadan elektronik yönlendirme sistemi ile araçlarını park edebilecek. Elektronik ‘Dolu-Boş’ sistemi sayesinde araçlarını park etmek isteyen vatandaşlara kaç araçlık park alanı olduğu gösterilecek. Otopark bünyesinde ayrıca oto yıkama alanı yer alacak.

ŞEHRE YEPYENİ BİR YAŞAM MERKEZİ

Yer Altı otoparkı olarak inşa çalışmalarına başlanılan eski SGK binasının bulunduğu alanın üst kısmı ise 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ile bütünlük oluşturacak şekilde yeni bir yaşam alanı olarak düzenlenecek.

Meydan olarak düzenlenecek 11.000 metrekarelik alanın yaklaşık 7.000 metrekaresinde peyzaj çalışması gerçekleştirilirken, 4.000 metrekaresi ise yeşil alan olarak düzenlenecek. Meydan, kuru havuz, süs havuzları ve lazerli ışık gösterileri ile renklendirilecek. Proje doğrultusunda ayrıca Kapalı Çarşı, Saray Cami ve çevresindeki sokaklarda da sağlıklaştırma çalışmaları gerçekleştirilerek şehrin merkezine yepyeni bir vizyon kazandırılmış olacak.

PROJE VATANDAŞTAN TAKDİR TOPLUYOR

15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesinin çok yerinde bir hizmet olduğunu ve projeyle şehir merkezindeki otopark ihtiyacına katkı sağlanacağını belirten vatandaşlar, şehrin ihtiyacına cevap veren çalışmalara imza atan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 2 ay Önce

MEGA PROJE ?

23 => AKP LİYE CEVAP
23 => AKP LİYE CEVAP @23 - 2 ay Önce

1- İHALEYİ SEN Mİ ALDIN?
2- SENDE HAKLISIN DİĞER ŞEHİRLER KAT KAT BÜYÜRKEN HIZLI TREN PROJELERİ, BÜYÜK BÜYÜK MİLLET BAHÇELERİ YAPILIRKEN, KENTSEL DÖNÜŞÜMLE YOLLAR SOKAKLAR GENİŞLERKEN SENİN GİBİ ZEKİ İNSANLAR MİLLETİN HAKKINI GASP EDİP DAHA FAZLA PARA KAZANMAK İÇİN ESKİSİNDEN DAHA DAR SOKAKLARA VE CADDELERE MAHKUM EDİLDİĞİ İÇİN BİLEMEZSİN.
3- O ZEKİ KAFANLA Bİ ARA EN AZINDAN KOMŞU ŞEHİRLERE BİR UĞRA BAK ORDA SENİN MEGA PROJE DEDİĞİN OTOPARKLARI EVLERİN ALTINA YAPIYORLAR. KİMSE DE EVİN ALTINDA OTOPARK VAR DİYE MEGA PROJELİ OTOPARK ÜSTÜNE EV DEMİYOR. NORMAL KARŞILANIYOR.
4- ÇOK FAZLA YANDAŞ MEDYAYI TAKİP ETME SONRA SIKINTI ÇEKERSİN. MUHTEMELEN SENİ İŞE FALAN KOYMUŞLARDIR. ONDAN DOLAYI SENDE GERÇEKLERİ BİLMENE RAĞMEN BEN DAHA BİŞEY DEMEDEN SENİ YARALAMIŞ OLMALI Kİ HEMEN KENDİNCE SAVUNMAYA GEÇMİŞSİN.
5- ŞİMDİ SANA ANLATACAK DAHA BİR SÜRÜ MADDE VARDA 1000 TANE DE YAZSAM BOŞ. ONUN İÇİN SEN BİLDİĞİN YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM ET. YAKINDA SENDE UÇARSIN.

Dar yollar vizyonu
Dar yollar vizyonu @23 - 2 ay Önce

Şehirdeki yolları daraltıp 220 araçlık bir kapalı otopark oluşturup tüm sorunu çözdüklerini sanıyorlar. Yaklaşık 600-700 metrelik yol genişletilse zaten bu kadar araç park edebilecekti. Yaklaşık 100 km lik yolu genişletmeyip yalandan 220 araçlık otoparkı mega proje diye yutturmaya çalışıyorlar. Şehri 7-10 metrelik tek yön işleyen yollara mahkum edip 220 araçlık otoparkı hizmet diye gösteriyorlar. Deprem olmuş büyük fırsat genişlet yolları yok yapmaz belki 3-5 oy kaybeder diye şehrin kaderiyle oynadılar...

Akp
Akp @23 - 2 ay Önce

Evet yerin altında otopark olacak mega proje zaten geri kafalı olduğun için yeraltı otoparkı nedir bilmezsin

Baskn
Baskn - 2 ay Önce

Şerifoğlu korkak ve vizyonsuz bir başkan şehir depremden çıkmış millet evini yaptırmak istiyor başkan kat vermiyor ensesi kalın mütahitler 25 30 kat yapabiliyorken abdullah paşa mahallesi 5 katta kaldı korkaktan başkan olmaz bırak bu işleri

Haberde yanlışlık mı var?
Haberde yanlışlık mı var? - 2 ay Önce

250 araçlık otopark nasıl mega oluyor? 1 250 olabilir mi acaba?

Kral 23
Kral 23 - 2 ay Önce

Kent Meydanı nolacak Mehmet Akif ersoylisesi niye yıkıldı öğrtemenevi neden yıkılmadı nede inşaat yapılmadı

Dar yollar vizyonu
Dar yollar vizyonu - 2 ay Önce

Şehirdeki yolları daraltıp 220 araçlık bir kapalı otopark oluşturup tüm sorunu çözdüklerini sanıyorlar. Yaklaşık 600-700 metrelik yol genişletilse zaten bu kadar araç park edebilecekti. Yaklaşık 100 km lik yolu genişletmeyip yalandan 220 araçlık otoparkı mega proje diye yutturmaya çalışıyorlar. Şehri 7-10 metrelik tek yön işleyen yollara mahkum edip 220 araçlık otoparkı hizmet diye gösteriyorlar. Deprem olmuş büyük fırsat genişlet yolları yok yapmaz belki 3-5 oy kaybeder diye şehrin kaderiyle oynadılar...

M akif
M akif - 2 ay Önce

M akifin yerinide yapın. Toz toprak hiç yakışmıyor . Başkan orayada bir an önce el atasın dana zahmet.

Küvre
Küvre - 2 ay Önce

Şehrin göbeğinde ,girişi çıkışı çok zor olacak bir yerde böyle saçma bir proje,birde mega mi oluyor.Allah akıl versin.Rey verdik, ölümüne yine vereceğiz, ama bu kadar absurd bir çalışma bilime akla uygun değil.Bari susun.

Gazi
Gazi - 2 ay Önce

Şahin! Şöyle gazı caddesinden Istasyon caddesine aşağıya doğru yürü,bak ne görüyorsun.Hala bir kentsel dönüşüm,düşünmüyorsanız bu işi bırak, Gakgo!.Şehrin merkezi harabe,sen tut şehir dışına yollar aç.Kardas sen ilk önce yoğun yaşam alanı merkezi bu harabattan kurtarmaya bak.Dost sözü .


SIRADAKİ HABER

banner103