Meğer İkametgahları...

Vatandaşın aklı karıştı. Abdullahpaşa Mahallesi Batı Sitesi içerisinde yer alan apartmanların bir kısmına ağır hasarlı, bir kısmına da orta hasar verildi. Ağır hasarlı evlerini boşaltan ev sahipleri, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne gittiklerinde ise ikametgahlarının oturdukları evde değil, farklı bir apartmanda olduğunu öğrendiler. Konut sakinlerinin şimdi aklı karmakarışık.

Meğer İkametgahları...

Abdullahpaşa Mahallesi 8 binalı batı sitesi içerisinde yer alan 80 dairede adresler karıştı, vatandaş mağdur olduğunu dile getirerek, yetkililere seslendi.

Site içerisinde bulunan apartmanların bir kısmına ağır hasar verildi, bir kısmına da orta hasar.. Evlerine ağır hasar verilenler, evlerini boşalttı, desteklerden faydalanabilmek için yetkili birimlere başvururken, ikametgahlarının oturdukları evlerde değil de, sitenin başka bir dairesinde olduğunu öğrendiler.

Abdullahpaşa Mahallesi’nin tamamının kentsel dönüşüme alınmasını isteyen site sakinleri, orta hasarlı tanımından vazgeçilmesini istediler.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 1 yıl Önce

Etme kulum bulursun.geçen aylar kentsel dönüşüme mütahitin verdiğine 2-3 kat fazla isterseniz olacağı budur.Allah gönderdi sizlere...

Mert olmayan Mert'e
Mert olmayan Mert'e @Mert - 1 yıl Önce

Bakıyorum da bu na merdin silahşörleri devreye girmiş. Mafyasınız siz. Müteahhit mafyası. Hepiniz hak ettiğinizi bulacaksınız. Elazığ'ı size dar edeceğiz.

Selçık
Selçık @Mert - 1 yıl Önce

Ahlaksız herif. Muhtemelen fırsatçı bir müteahhit sin. Millete üç kuruş verip on binlerce kâr edemedi diye mi bu öfken. Senin gibi fırsatçı insan müsveddelerinin Elazığ'dan silinmesi şart.

fethi ayerdem
fethi ayerdem - 1 yıl Önce

bende bahsedilen bu konutlarda oturuyorum. yani abdulahpaşa 272 sok da. bizim evlerimizin bağlı olduğu ada 682 parselimiz 3 ancak kadastroda bizim parselimiz 2 görünüyor. 2 nolu parsel de ortahasarlı biz bu durumda kira yardımından faydalanamıyoruz. yeni bir ev talep edemiyoruz. oysaki evimizi ağır hasarlı ve yıkılmış durumda. konuyu biraz irdelerseniz yetkililireni haberi olacaktır. sayglılarımla

Kazım
Kazım - 1 yıl Önce

Yazık memlekette bir adres kayıt sistemini bile becerememişler. Apartman kapısında 40 numara yazan bir vatandaş yıllardır adresini kapısına Belediyenin çaktığı numaraya göre tarif edip, adres bilgisini böyle paylaşırken depremden sonra bir bakıyor apartman numarası Belediye de 30 numara görünüyormuş, köylerde de aynı sıkıntılar var. Afad kapı numarasına göre işlem yapıyor Mağduriyetler yaşanıyor. Bir adres işi bile çorbaya dönmüş

SIRADAKİ HABER

banner103