Mehmet Ağar Açıklamalarda Bulundu

İçişleri ve Adalet Eski Bakanı Mehmet Ağar, depremin hemen ardından bölgeye gelen bakanlar Süleyman Soylu ve murat kurum için “Elazığ ile babalarının evi gibi ilgilendiler” dedi. Mehmet Ağar, ELFED programında konuştu.

Mehmet Ağar Açıklamalarda Bulundu

ELFED tarafından düzenlenen programa katılan İçişleri ve Adalet Eski Bakanı Mehmet Ağar, Türkiye’nin Elazığ’ın her anlamda geliştiğini belirtti.

AĞAR: DEVLETİMİZ GELİŞMİŞ

Elazığ’a depremin hemen ardından gelen ve hala bölge de olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür eden Mehmet Ağar, “Devletimiz, ülkemiz gelişmiş. 1980’lerin Elazığ’ı olsa, 1970’lerin Elazığ’ı olsa Allah korusun bir facia getirirdi bu deprem. Şehrin yeni tarafındaki imarlara baktığınızda binalarda bir çizik yok. Yeni betonlar, hazır betonlarla, demir, malzeme… bu bir gelişmeyi gösteriyor. Depremden bir saat sonra orada Jandarma’nın İHA, SİHA taburları var. Hemen envanter valinin önündeydi. Eski şartlarda olsaydı o bir haftada gelmezdi. Köylerde ne oluyor ne bitiyor bir saat sonra nihayet karar önündeydi. Bundan sonra ekonomik açıdan, sosyal hayat yönünden bir takım noksanlar olabilir. Belki orada işte buradan yapılacak destekler olur. Beyin fırtınası yapmak lazım ama şu an erken. Şimdi burada rayına otursun işler. Eskisi gibi değil işler” ifadelerini kullandı.

AĞAR: HER ŞEY YERLİ YERİNE GELDİ

Ağar, “Van’da bir sene içinde 50 bin tane konut yapılmışsa burada da 30 bin konut yapılır. Kimsenin endişesi olmasın. İki değerli bakanı burada şükranla yad etmek lazım. İçişleri Bakanı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı. Babalarının evi gibi ilgilendiler. Oturdular. Hiçbir ay buradan kımıldamadan her şeyiyle ilgilendiler. Tedahül oldular. Ben bir bakanın anında telefon açıp rica değil talimat vermesi başkadır. Başka birinin rica etmesi başkadır. Dolayısıyla her şey yerli yerine geldi. Şimdi Türkiye’nin her tarafından da hiçbir ayrılık gözetilmeden ki o olması lazım Türkiye’nin bugün ki şartlarında. Herkes elinden geldiğinde her türlü hizmeti sergilemeye gayret etti. Öyle de devam edecektir” şeklinde konuştu.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
YARALI GAKGOŞ
YARALI GAKGOŞ - 1 yıl Önce

BU NE DİYOR ...HARAM OLSUN SANA VERİLEN EMEKLER ..

Kenan
Kenan - 1 yıl Önce

Sürsürüde kaç bina yıkılmış, 1 tane bununda bina temeli yok Demir’i yok çimentosu yok kumu topraklı... Elazığda inşaat malzemeleri tam kullanılan hasar görmüş tek bina yok. Elazığın adını lekelemeyelim bilerek konuşalım.

Dursun hayri yıldız
Dursun hayri yıldız - 1 yıl Önce

Sayın bakanım teşekkur ederiz devletimize bakanlarımiza Allah yardımci olsun sizlerden en büyük ricamiz 5 mahelemizim kentsel dönüsüme girmesi sokaklar dar evler eski yeni mahale izzet pasa , nahil bey ,kültur , rizaiye mah vs devletimiz belediyeye birakmamali örnek sürsüru bataklikta 12 katli bina diktiler tarım arazilerini batirdilar sizlerden ricamiz zemini saglam yerler imara açılsin saygılar

Kenan
Kenan - 1 yıl Önce

Çeşitli yetkililerin raporları sabit. Yakılan ağır hasar gören binaların tamamı Mücahit hatası ,eksik malzeme kullanma. Bilmeden dedikodu yapmayın lütfen.

Kenan
Kenan - 1 yıl Önce

Elazığda , depremde yıkılan binaların tamamı mütaahit hatası ve eksik malzeme kullanımı. Bu durum raporlarla sabit.

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Decletimiz sag ilsun başimizda olsun.evet bakanlar geldi güzel hoşta nerde bu elazigli milletvekilleri bu işler konusmakla degil icraatla olur.mecliste yiyip içip oturuyorlar elazig için ne yaptilar sorun bakalim.bakanin yaninda süt dökmüş kediler.oyum akp helal bu millet vekillerine haram olsun.chp hiç sevmem ama gürsel erol daha baba bir adammiş vesselam.dürüstlügü yeter.elazig için çalismasi yeter.meclise önerge vermesi yeter.ya bizim oy verdigimiz vekiller anca konuşalar konuşun bakayim nereye kadar.akp ricamiz adam gibi adamlar koysunlar millet vekilligi adaylarina.

İsmet
İsmet - 1 yıl Önce

Misafir rumuzu ile yorum yazan arkadaşa katılıyoruz. Ak parti bundan sonra adam gibi adamları aday yapsın lütfen....

Ayhan yaman
Ayhan yaman - 1 yıl Önce

Devlet erkanı bütünüyle elazigdaydi ve elinden geleni yaptı ancak elazığlı siyasiler bir caciga yaramiyorlar. Bugünlerde zaten bakanlar elazigda yerken tespitleri yapıyorlar. Önemli olan bakanların işi bittikten sonra süreci takip ettirmeleri


SIRADAKİ HABER

banner103