Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi’nde Etkinlik

Okuma kültürünün artırılması amacıyla başlatılan “Elazığ her yerde okuyor” projesi kapsamında Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesindeki öğrenciler etkinlik düzenledi.

Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi’nde Etkinlik

Elazığ Valiliği’nin himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Elazığ Her Yerde Okuyor” projesi kapsamında Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesindeki öğrenciler okuma alışkanlığının topluma kazandırılması için etkinlik düzenledi.

Proje kapsamında öğrenciler skeç, müzik dinletisi, kütüphanede kitap okuma ve satranç oyunu gibi etkinlikleri gerçekleştirdi.

GÜLER: HAYATTA BİRÇOK SINAVLARLA KARŞILAŞIYORUZ

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Nuri Güler, “En başarılı öğrenciler en çok okuyanlardır. En başarılı liderler yine en çok okuyanlardır. En başarılı yazarlar hayatlarının büyük kısmını okumakla ve yazmakla geçirirler. Okumanın önemi şuradan anlaşılıyor ki; hayatta birçok sınavlarla karşılaşıyoruz. Gerek üniversite çağındaki öğrencilerimiz gerekse mezun olan öğrenciler birçok sınavlarla karşılaşıyorlar. Bu sınavlarda bazen oluyor ki bir soru bir sayfa teşkil ediyor. O bir sayfayı okumak elbette zaman alacaktır. Ve sınavın sonunda öğrenci yetiştiremedim diyecektir. Ama okumayı alışkanlık haline getirirse gençlerimiz hızlı okumayı becerirlerse, dilerlerse kısa sürede o sorunun ne demek olduğu anlaşılacaktır” ifadelerini kullandı.

GÜRTÜRK: YENİ SINAV SİSTEMİNDE EZBERE DAYALI BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL

“Elazığ Her Yerde Okuyor” Projesi kapsamında programa katılan Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, “Okumak insanı her yönden geliştirir. Farklı düşünceler, farklı anlayış biçimleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Artık yeni sınav sistemini de biliyoruz yeni sınav sisteminde ezbere dayalı bir durum söz konusu değil. Bunu hepiniz biliyorsunuz” şeklinde konuştu.

Gürtürk, kütüphaneyi gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Proje kapsamında Mehmet Koloğlu Anadolu lisesindeki öğrenciler her gün bir ders saatlerini kitap okumaya ayırıyor.

Öğrenciler böyle bir projenin bizlere çok katkısı oluyor dedi.

nu

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103