Memur-Sen'den ‘Emeğe Saygı Adalete Davet’ Çağrısı

Memur-Sen ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da bir araya gelerek ‘Emeğe Saygı Adalete Davet’ çağrısı yaptı.

Memur-Sen'den ‘Emeğe Saygı Adalete Davet’ Çağrısı

Memur-Sen kamu görevlilerinin beklentilerini dile getirmek ve kazanımları arttırmak için 81 ilde olduğu gibi Elazığ'da da “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla basın açıklaması düzenledi.

Elazığ'da basın açıklaması Memur-Sen Elazığ İl Temsilciliği tarafından Öğretmenevi önünde yapıldı.

BAHŞİ: BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE ÇALIŞTIK

Memur-Sen olarak toplu pazarlık sürecinde kamu işveren heyetiyle sözleşme imzalanmasını sağlamak için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Elazığ İl Başkanı İbrahim Bahşi, “Bu gayretin yanı sıra basın açıklamalarıyla, iş bırakma eylemleriyle de sahada olduk ve heyetimizi destekledik. Bugün de aynı kararlılıkla ve örgütlü gücümüzle meydanlardayız. Memur-Sen’in ve bağlı sendikalarının titiz çalışmalarla, sahanın nabzını tutarak oluşturduğu ve kamuoyuna 'makul teklifler' olarak deklare ettiği 657 teklifine karşın kamu işveren heyeti maalesef malül tekliflerle masaya gelmiş ve ardından toplu sözleşme sürecini hiç yaşanmayan bir süreç olarak tarihe kaydetme iradesi göstermiştir. Bu iradenin sonucu olarak süreç uyuşmazlıkla sonuçlanmış ve Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na gidilmiştir. Biz, toplu sözleşme görüşmeleri boyunca masanın ve müzakerenin önemine inanarak çözüm üretmeye odaklandık ve sürecin uzlaşmayla sonuçlanması için büyük bir özveriyle çalıştık. Süreç tıkandığı anda bile 'Gelin Hakem Kuruluna 3 günlük başvuru sürecini 1 güne indirelim ve müzakere sürecini 2 gün daha uzatalım, masada sorunları çözelim' dedik ama teklifimiz kabul edilmedi”diye konuştu.

BAHŞİ: KAMU GÖREVLİLERİNİN EMEĞİNİ DEĞERSİZLEŞTİRMEK OLARAK GÖRÜYORUZ

Memur-Sen’in tekliflerinin milletin talepleri olduğunu vurgulayan Bahşi, “Çünkü bu teklifler milletin maşeri vicdanında makes bulmuş adil ve hakkaniyetli tekliflerdir. Bu nedenle, Kamu İşveren Heyetinin, Merkez Bankasının gerek beklenti anketinde gerekse kendi tahmininde ifade ettiği enflasyon rakamlarının altında kalan tekliflerle masaya gelmesini kamu görevlilerinin emeğini değersizleştirmek olarak görüyoruz. Maalesef, hakem kuruluna başvuru süreci de kamu işveren heyeti tarafından hakkaniyetli yürütülmemiştir. 20 gün boyunca gece yarılarına kadar görüşülerek, tartışılarak üzerinde uzlaşma sağlanan azımsanmayacak sayıdaki teklifimiz Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna götürülürken yok sayılmıştır” ifadelerini kullandı.

BAHŞİ: KAMU GÖREVLİLERİ OLARAK BİZLERİN ASLA KABUL EDEMEYECEĞİ TAVIR

Bütün dikkatlerini hakem kuruluna yöneltmiş durumda olduklarını dile getiren Bahşi, “Hakem kurulunun sağduyu ile konuya yaklaşacağına olan güvenimiz tamdır. Memnuniyet üretmek için hala geç olmadığını, artık bu sorumluluğun hakem kurulunda olduğunu hatırlatıyoruz. Bir kez daha buradan güçlü bir şekilde vurgulamak istiyoruz. Kamu görevlileri olarak bizlerin asla kabul edemeyeceği tavır, alın terimizin değersizleştirilmesi, taşıdığımız misyonun görmezden gelinmesidir. Biz bu ülkenin alın teriyiz. Biz devlet hizmetlerinin kesintisiz sürmesinin, devletin tüm unsurlarıyla işlemesinin teminatıyız. Biz ailelerimizle birlikte 20 milyonluk bir kitleyiz. Tekliflerimizde haklıyız, duruşumuzda hakkaniyetliyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 18:27
banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysun
Aysun - 10 ay Önce

Memurla dalga gecmeye devam edinn

?
? - 10 ay Önce

Toplu greve davet edin yeter bu kadar dalga geçtikleri

SIRADAKİ HABER

banner7