Memur Sen, Deprem Tazminatının Uzatılması Talebinde Bulundu

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bu ay sona eren deprem tazminatının uzatılmasını talep etti.

Memur Sen, Deprem Tazminatının Uzatılması Talebinde Bulundu

24 Ocak'ta meydana gelen deprem nedeniyle Elazığ'ın merkez ve Sivrice ilçeleri ile Malatya'nın Doğanyol ve Pütürge ilçelerinde sürekli görevle fiilen çalışan kamu görevlileri ve istihdam edilen diğer tüm personele 24 Ocak'tan itibaren ödenen 6 ay süreli 693 lira 50 kuruş tazminatın süresi sona erdi.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tazminat süresinin uzatılması için talepte bulundu.

YALÇIN: İSTEĞİMİZİ YİNELEDİK

AFAD’ın organizesi ile “Türkiye Afet Risklerinin Azaltılması Platformu”nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya gelen Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Elazığ Depreminde Cumhurbaşkanının iradesi ile devletin gösterdiği varlıktan duyulan memnuniyeti ifade ederek, kamu görevlilerine yönelik deprem tazminatında süre uzatma talebimizi yazılı ilettiğimizi aktarıp, isteğimizi yineledik” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ergün Uğraş
Ergün Uğraş - 9 ay Önce

Bıraķın memur kesimini zaten aldıklarını alıyorlar.isi olmayan aç gezen askeri üçretle çalışanlara neden bu hak verilmiyor sanki deprem zamanında tazminat alanlar tek çalıştı

Gakgo
Gakgo @Ergün Uğraş - 9 ay Önce

Okusaydin sende memur olsaydın niye laf atiyorsun

Ali Ayvazoğlu
Ali Ayvazoğlu - 9 ay Önce

Öğretmenlere 6. ay verilmedi. Fiilen çalışmadıkları için. Bunlar alay mi ediyor. Bir 6 ay daha istiyoruz diye. Dürüst olmak lazım.

Fatih
Fatih - 9 ay Önce

Iyıde .. sn sendika yetkilileri. Bu tazminati sadece merkez ve sivricede görev yapanlara tekrar verin diyeceğinize evi depremde yikilimis ancak baska ilçelerde görev yapan personel

Fatih
Fatih - 9 ay Önce

Diğer ilçelerde görev yapan personellere niye verilmiyor sadece merkez demekki sadece kendinizi düşünüyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner103