Memur-Sen, Elazığ'da Deprem Tazminatının 6 Ay Daha Uzatılmasını İstedi

Memur-Sen Elazığ Temsilcisi İbrahim Bahşi,“Depremin yıkıcı etkilerinin çok büyük olması ve etkilerini giderek daha fazla hissedilmesi nedeniyle devletimiz tarafından ödenen tazminatın 6 ay daha uzatılmasını talep ediyoruz” dedi.

Memur-Sen, Elazığ'da Deprem Tazminatının 6 Ay Daha Uzatılmasını İstedi

Memur-Sen Elazığ Temsilciliği tarafından, 24 Ocak’ta meydana gelen depremde kamu çalışanlarına verilen deprem tazminatının 6 ay uzatılması için başvuru yaptı.

İl Temsilcisi İbrahim Bahşi'de açıklamalarda bulundu.

24 Ocak itibariyle aylık 693,50 TL olmak üzere 6 ay boyunca tüm kamu çalışanlarına deprem tazminatının verildiğini ifade eden Bahşi, depremin yıkıcı etkilerinin çok büyük olması ve etkilerini giderek daha fazla hissedilmesi nedeniyle ödenen bu tazminatın 6 ay daha uzatılması talebinde bulunduklarını aktardı.

BAHŞİ: TAZMİNATIN 6 AY DAHA UZATILMASINI TALEP EDİYORUZ

Sendika olarak depremden sonra tüm kamu çalışanlarına birer maaş ikramiye veya deprem tazminatı ödenmesi konusundaki taleplerimi o dönem kamuoyuna açıkladıklarını anımsatan Bahşi, "Talebimiz karşılık gördü. 24 Ocak itibariyle aylık 693,50 TL olmak üzere 6 ay boyunca tüm kamu çalışanlarına deprem tazminatı devletimiz tarafından ödenmektedir. Fakat depremin yıkıcı etkilerinin çok büyük olması ve etkilerini giderek daha fazla hissedilmesi nedeniyle devletimiz tarafından ödenen bu tazminatın 6 ay daha uzatılmasını talep ediyoruz. Bu talep yazımızı da bugün Memur-Sen Genel Merkezimiz aracılığıyla Cumhurbaşkanlığına ilettik. Cumhurbaşkanımızın kamu çalışanlarına bir müjde daha vereceğinden şüphemiz yoktur. Ödenecek tazminatın Elazığ merkez ve tüm ilçelerinin, faydalanması gerektiği yönündeki talebimizi ilettik. Biz sendikal refleksimizle Devletimize elbette taleplerimizi ileteceğiz. Bizler talep eden konumundayız. İcra eden hükümettir, devletimizdir. Deprem tazminatı birilerine göre her ne kadar devlet geleneği olsa da bunu talep etmek ve kapsamının geniş tutulmasını istemek de bizim görevimizdir. Memur-Sen ailesi olarak her zaman devletimizin yanında milletimizin emrinde olduğumuzu tüm kamuoyuna buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atilla
Atilla - 5 ay Önce

Mehmet, kimsin sen ki helalligini sorguluyorsun? Mesleğini söyle de karın ağrının sebebini bilelim. Aslında gerek yok. Fikrinden negatif zekâya sahip olduğun belli zaten.

Ogeday
Ogeday - 5 ay Önce

İlk kez mükemmel bir talep,tabi dinlemezler

Mehmet
Mehmet @Ogeday - 5 ay Önce

Neresi mükemmel. Resmen yattığınız yerden para almak bu. Özellikle öğretmenler için. Helalliği bile sorgulanır.

Seyfo
Seyfo - 5 ay Önce

İki yerel kanalı çağırmışlar talep iletiyorlar. Çağırın ulusal basını.Daha güçlü olarak talebinizi iletin.Acemice işler yapmayın.

Fatih
Fatih - 5 ay Önce

Sn başkanım talebin iyi güzelde elazığda oturup evı yıkılan ancak elazığ ve sivrice dışında gördv yapan gerçek depremzede memurlar hakkkında niye talepte bulunmuyorsunuz oysa asıl mağdur onlar değilmi

Memet
Memet - 5 ay Önce

Memur-sen, deprem döneminde hiç Elazığ da olmayıp da depremi yaşayamayan bir sürü memur biliyorum görev yeri Elazığ olduğu için 6 ay bu deprem tazminatı aldı yüzlerce memur biliyorum depremi iliklerine kadar yaşamış evi hasar görmüş mağdur olmuş ama görev yeri diğer ilçeler olduğu için bu tazminattan yararlandirmadiniz... doğrusu ikametgah adresine göre olmalıydı sonuçta bizde drpremzedeydik ama il merkezine kıyak geçtiniz bizleri unuttunuz..yetmedi mi tekrar talep ediyorsunuz yazıklar olsun sizin Adalet anlayışınıza..

Memet
Memet - 5 ay Önce

Ey memur-sen daha fazla depremi kullanma gören diyecek bu sıkıntılı süreçte ne yaptı ki deprem tazminatını uzatacak..daha fazla tribüne oynama sırf üyelerini memnun etmek için duymak istediklerini talep ediyorsun ama adil değilsin hak hukuk nedir bilseydin zamanında bu depremi yaşamış tüm depremzedeler için isterdin kendiniz için kopardiniz parayı daha fazla maliyet olmasın göze batmasın diye ilçeleri dahil etmediniz şimdi tekrar talep ediyorsunuz yazıklar olsun varsa hakkımız zehir zıkkım...

mehmet yıldırım
mehmet yıldırım @Memet - 5 ay Önce

bu mehmet kim arkadaş tabi uzatılsın

SIRADAKİ HABER

banner7