MEMUR - SEN Engelliler Komisyonundan Özel Program

Memur-Sen konfederasyonu engelliler komisyonu tarafından 3 Aralık dünya engelliler günü programı düzenlendi.

MEMUR - SEN Engelliler Komisyonundan Özel Program

MEMUR-SEN konfederasyonu engelliler komisyonu tarafından düzenlenen programda Down sendromlu kardeşi ile birlikte sahneye çıkan MEMUR – SEN il temsilcisi İbrahim Bahşi’nin sözleri boğazında düğümlendi. Annemizi kaybettik diyen başkan Bahşi Anadolu’da anneler bize evlat acısı tattırma diye dua ederler, bu özel çocukların anneleri de evlatlarından önce ölmek istemezler ”dedi.

Memur-Sen konfederasyonu engelliler komisyonu tarafından 3 Aralık dünya engelliler günü programı düzenlendi.

KIRÇIL: KALPLERDEKİ ENGELİN SORUN OLDUĞUNU HER FIRSATTA DİLE GETİRECEĞİZ

Memur-Sen Elazığ Engelliler Komisyonu Başkanı Engin Kırçıl, “fiziki engelin değil asıl kalplerdeki ve zihinlerdeki engelin sorun olduğunu her fırsatta dile getireceğiz tek bir engelli kardeşimiz dahi kendisini dışlanmış hissederse kendisini çaresiz hissederse bunun vebali başta bizler olmak üzere tüm insanlığın üzerindedir bu konuda inanın herkes sorumluluk sahibidir. Türkiye’de ki bütün ailelerimizi engellileri ile birlikte yaşamın her alanında aktif olarak hayatlarını sürdürülebilir konuma getirmek en büyük gayemizdir” dedi.

ENGELLİ KARDEŞİ İLE SAHNEYE ÇIKTI, SÖZLER BOĞAZINDA DÜĞÜMLENDİ

Memur – Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ise Down sendromlu kardeşi ile birlikte çıktı sahneye ve sözler boğazında düğümlendi. Kardeşini öperek sözlerine başlayan Bahşi “Bu yıl ağustos ayında annemizi kaybettik annem hep dua ederdi ve onu bize emanet etti bizde o emaneti en güzel şekilde korumaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

DEMİRDAĞ: YÜZDE 80’E VARAN ENGELSİZ BİR ÜNİVERSİTE OLUŞTURDUK

Engelsiz bir üniversite sloganı ile yola çıktıklarını belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’da, yüzde 80’e varan engelsiz bir üniversite oluşturduklarını, inşallah ilerleyen dönemlerde de bunu yüzde yüze ulaştırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kaydetti.

Program birbirinden renkli gösteriler ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 19:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109