Merakla Beklenen Anahtar Teslim Tarihi Belli Oldu

TOKİ’nin, Elazığ Bizmişen Aşağı Holpenk Mahallesinde alt gelir grubu ve sosyal konut uygulaması kapsamında yapılan 363 konutun kurası çekilmiş ve ne zaman teslim edileceği merak konusu olmuştu. Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mehmet Karataş ev teslim tarihle ilgili açıklama yaptı.

Merakla Beklenen Anahtar Teslim Tarihi Belli Oldu

TOKİ tarafından Elazığ Bizmişen Aşağı Holpenk Mahallesinde alt gelir grubu ve sosyal konut uygulaması kapsamında yapılan 363 konutun kura çekimleri 2018 nisan ayında yapılmıştı.

Kura çekimlerinin ardından vatandaşlar evlerin ne zaman teslim edileceğini merak etmeye başladı.

“363 KONUT’UN ANAHTAR TESLİMİNE ÇOK AZ KALDI”

Yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte evlerin teslim tarihi belli oldu. Konuyla ilgili Kanal Fırat Televizyonuna açıklama yapan Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mehmet Kayabaş, “363 konutun 2018’in Nisan Ayında kuraları çekildi. O günden bugüne kadar çalışmalar devam etti. Geçen ay içerisinde teslimat yapılacaktı. Bir suyla ilgili problemi vardı. Sağ olsun belediye başkanımız ve yetkililer ilgilendiler. Sorunu çözdüler deponun da temizliğini bitirdiler ve su tamamen bağlandı. Oradan da sıkıntı kalmadı, çevre düzenlemesi bitti” dedi.

“SAYAÇLAR TAKILIR TAKILMAZ, EN GEÇ ON GÜN İÇERİSİNDE EVLER TESLİM EDİLECEK”

Kayabaş, “Sadece şu anda doğalgaz sayaçları takılmadığı için oradan gecikme oldu. Onu da AKSA şirketi tarafından merkezi sistem olan doğalgaz sayaçlarından her bloka birer tane sayaç takılacak. Bunlarında taleplerini geçen hafta yaptılar. İstanbul’da ki sayaç üretim firmasından 6 sayaç geldi. Geçen haftanın içerisinde sayaçlar takıldı. Şu anda 12 sayaç eksik. AKSA’nın depo müdürü ile bizzat görüştüm, şu anda talepler yapılmış. Büyük ihtimalle kargoda, yolda olduğunu söylediler. Bu pazartesi, Salı, Çarşambaya kadar bir aksilik olmazsa gelmesi lazım. Bu hafta içerisinde takılır takılmaz, en geç on gün içerisinde evler teslim edilecek” ifadelerini kullandı.

“ANAHTAR TESLİMİNDEN SONRA TEK EKSİK ABONELİKLER OLACAK”

Başkan Kayabaş; “Okullar açıldı, öğrencisi olan var. Kış ayına giriyoruz diye kış hazırlıkları var. Vatandaşta bir an önce merak ediyor, bir an önce evlerine taşınmak istiyor. AKSA’dan son olarak almış olduğumuz bilgide, önümüzde ki hafta içerisinde sayaçlar talepler yapılmış kesin olarak geliyor kargoda ve yolda olabilir. Gelir gelmez 12 sayaçta takıldıktan sonra anahtarlar teslim edilecek. Teslim edildikten sonra vatandaşlarımız Elektrik, doğalgaz ve su aboneliklerini alacaklar. Bir hafta, on günde onların bu işleri sürer. Ondan sonra rabbim hayırlı etsin ödemelerinde kolaylık versin, ilimize bölgemize hayırlı olsun” dedi.

“700 EV İHALE AŞAMASINDA”

Yapılan yeni konutlarla da ilgili müjde veren Mehmet Kayabaş “700 konutumuz daha ihale aşamasında. Son geçen hafta Ankara’daydım, yetkiliklerle görüştüm. Büyük ihtimalle bir ay bir buçuk ay içerisinde de onların ihalesi olacak. İnşallah ilimize hayırlı olur. Evi olmayanlara rabbim nasip etsin. Kimseyi evsiz bırakmasın. Herkesi rabbim ev sahibi etsin, hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103