Merakla Beklenen Hak Sahipliği Sonuçları Açıklandı

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından başlayan Hak Sahipliği süreci tamamlandı. AFAD tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Hak Sahipliği sonuçları açıklandı.

Merakla Beklenen Hak Sahipliği Sonuçları Açıklandı

Elazığ'da depremde hasar alan yapılarla ilgili hak sahipliği başvuru süreci 13 Ağustos tarihinde tamamlanmıştı.

AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı ve ekipleri kimlerin hak sahibi olduğunu belirlemek için günlerce çalıştı.

Yapılan çalışmalar neticesinde kamuoyunda merakla beklenen Hak Sahipliği sonuçları açıklandı.

AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı sonuçların açıklandığı Kanal Fırat Televizyonu'nda yayınlanan "Zeki Akbıyık ile Gündem" programında açıkladı. 

Hak sahipliği sonuçları AFAD’ın internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. Ayrıca sonuçlara itiraz için 15 günlük süre olacak. 

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

Ayrıca AFAD’ın internet sitesinden yapılan açıklamada; “İlimizde 24.01.2020 tarihinde meydana gelen deprem afeti sonrasında 15 Haziran - 13 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılan hak sahipliği başvuru sonucu sorgulamasını  T.C Kimlik numaralarınızı girmek suretiyle aşağıdaki linkten yapabilirsiniz. Kurumlardan ve Muhtarlıklardan evrak ve belge verilmeyecektir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2020, 21:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kerem
Kerem - 2 yıl Önce

Bu nasıl hak sahipliği, insanlar hep şikayetçi bir çok kişi mağdur!!! Bu deprem Karadeniz bolgesinde olsaydı bu kadar çok mağdur olurmuydu acaba?? SAHİPSİZ ELAZIĞ!!!!!!!!

Hüseyin
Hüseyin - 2 yıl Önce

Bi sürü kişiye red verilmiş hısım akrabadan komşulardan, bu nasıl bi adaletsizlik. Bu kadar mı sahipsiz bu şehir!!!! Hak sahibi değilsin diyeceksen insanların evlerini niye yıkdınız ayiptir yazıktır günahtır!!! Sahipsiz şehir Elazığ!!!!!

Hüsnü
Hüsnü @Hüseyin - 2 yıl Önce

Hakkını arayacaksın , hak yiyeni şikayet ederek arayacaksın, Dava açarak arayacaksın, DASK dava açanlara ödeme yapmaya başladı.

Elazıg AFAD herşeyi elinize yüzünüze bulastirdiniz..
Elazıg AFAD herşeyi elinize yüzünüze bulastirdiniz.. - 2 yıl Önce

Ev ağır hasarlı yıktılar ,az hasarlı diye ret vermisler acayip şehir olduk

Nusret
Nusret @Elazıg AFAD herşeyi elinize yüzünüze bulastirdini - 2 yıl Önce

Ortada kasıtlı hareket edenler varsa Müdürünü de memurunu da şikayet edin.

Coşkun Varol
Coşkun Varol - 2 yıl Önce

Ben evi depremden sonra aldım.
Ama hafif hasardı. Sonra ağır hasara döndü. Şimdi depremden sonra aldın diyerek hak verilmiyor. O zaman tapuyu neden yaptırdınız..?

Mesut
Mesut - 2 yıl Önce

Böyle saçmalık mı olur yavv. İnsanları hep mağdur etmişler, yazık günah bu insanlara.Elazığ in sahipsizliği yine belli oldu. Adamin evi ağır hasardan yikilmiş ret.

Giray
Giray - 2 yıl Önce

Sahipsiz Elazığ, neymiş ölen eşinden kalma evinden 4/1 pay. Ret. Böyle saçmalık mı olur ortada ev yok sadece 4/1 pay var. Neden insanları magdur edisiz!!!!

Mağdur
Mağdur - 2 yıl Önce

Depremde sitemizin bulunduğu alan riskli bölge ilan edildi.Aynı ada-parselde bulunan sitemizin bir kısmı ağır,bir kısmı orta,bir kısmıda hafif hasarlı çıktı.Evlerimizi acilen boşalttırırıp yıktılar.Kiralık ev bulamadık ve borç harç bir ev almak zorunda kaldık.Şimdi ise yok efendim eşinin adına ev görünüyormuş da bu sebeble sen hak sahibi değilsin diye red cevabı geldi.Depremden sonra bir müfdet camilerde kaldık.Çok zor günlerdi.Devet babadır diye biliyorduk.Vatandaşını mağdur etmez diye umuyorduk.Otuz yıl çalışıp aldığımız evde hakkımız yokmuş.Depremden sonra ev almışız.Oda borçla.Neyapsaydık?Devletin yapmadığını kendi imkanımızla biz yaptık.Şimdide adeta sen nasıl ev alırsın dercesine bizi cezalandırıyorlar.Biz bazılarının yaptığı gibi devletimize baş da kaldırmadık.Herzaman devletimizin yanında olduk,olmaya da devam edeceğiz.Ama bize reva görülen bu zulmü de unutmayız.Canınız sağolsun.Siz yolcu biz hancıyız.Ve bu yapılanları unutmayız.

Fk
Fk - 2 yıl Önce

Arkadaslar Allah yardimciniz olsun. Elazig sahipsiz degil.butun zararinizi karsilayacak olan ve Elazigimizin sahibi mv Zulfu Demirbag var.meraklanmayin butun problemleri cozecek hetkesin hakki olani verecek!!

Zeki Gündüz
Zeki Gündüz @Fk - 2 yıl Önce

Gardaşım o ki tırı vırı sebeplerden dolayı insanların başvurusunu red edecektiz niye milletin evlerini yıkdız!!!!! Günah delmi Elazığ halkina. Yetkililer göreve, millet zaten perişan bi darbede siz vurmayın. Yoksa Elazıg in sahipsizliği tescillenecek maalesef


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109