Merhum Necmettin Erbakan Vefatının 9. Yılında Anıldı

Milli görüşün Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 9. yılında Elazığ’da anıldı.

Merhum Necmettin Erbakan Vefatının 9. Yılında Anıldı

Milli görüşün Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ölümünün 9. seneyi devriyesinde sevenleri tarafından Elazığ Belediye Kültür Merkezi’nde anıldı.

Merhum Erbakan’ı anma programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, dualar edildi.

Davetlilere Necmettin Erbakan’ın hayatından kesitler olan sinevizyon gösterisi izletildi.

HACIBEKİROĞLU: NE MUTLUDUR Kİ BÖYLE ERBAKAN GİBİ İZ BIRAKIP ÖYLE ÖLMEKTİR

Anma programında konuşan Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, “Bugün çok mübarek, bu gece çok mübarek bir gece. Regaip Kandili’ni inşallah hep beraber bu programda icra edeceğiz. Cenap-ı Hak bu mübarek gecelerin hürmetine Elazığ’da ve Türkiye’de yaşanan bu depremleri de tekraren bu gecenin hürmetine def etsin ve bir daha da bize yaşatmasın. İsmi Necmettin Erbakan diye bir insanın ve son asrın en büyük liderlerinden bir liderin anma gecesini kutluyoruz. Günlerden Pazar günü 2011 yılı 27 Şubat. Saat 10.00 sıralarında Saadet Parti’mizin il teşkilat binasında iken arkadan bir gürültü sesleri geldi. Bir baktım ki herkes birbirine bakıp ağlıyor. Evet Necmettin Erbakan rahmani Cenap-ı Hakk’a kavuştu. Erbakan denilince akla ne geliyor? Önce iman sonra kalkınma sonra üretim geliyor. Herkes bir gün ölecektir. Ama ne mutludur ki böyle Erbakan gibi iz bırakıp öyle ölmektir. Ama Erbakan öldü Allah rahmet etsin. Erbakan bizi bırakıp gitti. Sakın ha yese kapılmayın. Sakın ha Erbakan gitti diye dağılıp parçalanmayın” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM: ÇOK MÜBAREK BİR GECEDEYİZ

İlahiyatçı-Eğitimci Yazar Muhittin Hamdi Yıldırım, “Allah hepinizden razı olsun. Regaip kandiliniz mübarek olsun. Erbakan hocamızın vefatının 9. seneyi devriyesi dolayısıyla bu gece Elazığ’ımızdayız. Çok mübarek bir gecedeyiz. Rabbim burada yaptığımız çalışmayı dergahı izzetinde kabul eylesin. Ve her birimizi Regaip Kandil’inin bereketinden müstefit kılsın” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103