Merkez Valisi Yeter, Medya Gurubumuzu Ziyaret Etti

Merkez Valisi Elazığlı Hemşehrimiz Enis Yeter; medya grubumuzu ziyaret etti. Vali Yeter, “Kanal Fırat çok gelişmiş teknolojiyle yönetilen bir kanal” dedi.

Merkez Valisi Yeter, Medya Gurubumuzu Ziyaret Etti

Daha önce Kastamonu Valiliği; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı gibi önemli görevlerde bulunan Merkez Valisi Elazığlı hemşehrimiz Enis Yeter, medya grubumuzu ziyaret etti.

Vali Enis Yeter, medya grubumuzun birimlerini tek tek ziyaret ederek çalışma sistemi hakkında bilgi aldı.

YETER: ÇOK GELİŞMİŞ TEKNOLOJİ İLE YÖNETİLEN BİR KANAL OLARAK GÖRDÜM

Vali Yeter, ziyaretinin ardından medya grubumuzla ilgili açıklama yaparak “Kanal Fırat Televizyonu’nun önceki yerini biliyorum. Hatta orada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müsteşarı iken yayına da çıkmıştım. Burayı da açıkçası ilk defa ziyaret ediyorum ve çok iyi, çok gelişmiş teknoloji ile yönetilen bir kanal olarak gördüm. O bakımdan tebrik ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YETER: ELAZIĞLILAR MEMLEKETLERİNE SAHİP ÇIKMALI

Merkez Valisi Enis Yeter, “Harput çok zengin bir kültür yapısına sahip. Elazığ kadim bir şehir. Dolayısıyla bu zenginliği aslında değerlendirip turizme de açmak lazım. Bu konuda daha yapılacak çok şey var. Güzel şeyler de yapılıyor. Bugünde ben Harput’taydım. Harput’taki eserleri ziyaret ettim. Açıkçası Harput Elazığ için bir değer. Bende Kastamonu Valiliği’ne gittiğimde açıkçası o dönemde Kastamonu için o tarihi konakların, eski eserlerin bir değer olduğunu gördüm. Bir atölye kurmuştum. Türkiye’de ilk idi. Restorasyon atölyesi. İşte Kastamonu’daki bu çalışmaları bir örnek alarak Elazığ’da da böyle bir atölye oluşturup oradaki eski eserleri ortay çıkarmak; hatta maalesef tabi 1800’lü yıllardaki Harput’u gördüğünüzde koca bir şehir. Ama şimdi bakıyorsunuz 3-5 tane yapıdan başka bir şey kalmamış. Nereye gitti o şehir? O da ayrı bir soru tabi. Dolayısıyla yapılacak daha çok şey var. Ama inanıyorum ki en kısa sürede bunlar gerçekleşecek ve Harput layık olduğu değere kavuşacak. Ben şunu söyleyeceğim; hakikatten hepimizin memleketi. Seviyoruz, geliyoruz. Bağımızı koparmıyoruz. Ben memleketlerine sahip çıkmalarını değerli hemşehrilerimden istirham ediyorum. Böyule bir tarih, kültür, doğa zengini bir kente sahip olduğumuz için. Şanslıyız. Bu şansımızı iyi kullanalım” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7