Mescitte Hatim İle Teravih Kıldırılacak

Doğu Garajı içerisinde yer alan Şeyh Cemil Efendi Külliyesi içerisinde bulunan Evliya Mescidinin yapımı tamamlandı. Mescit Teravih namazıyla birlikte ibadete açılacak.

Mescitte Hatim İle Teravih Kıldırılacak

Miraç Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından üç yıl önce yapımına başlanılan Şehy Cemil Efendi Külliyesi içerisinde yer alan Evliya Mescidinin yapımı tamamlandı.

Miraç Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Feyzi Evliyaoğlu, mescidin Salı günü başlayacak olan teravih namazı ile birlikte ibadete açılacağını söyledi.

“YARIN TERAVİH İLE BERABER AÇILIŞINI YAPACAĞIZ”

Evliyaoğlu yaptığı konuşmada, “Doğu Garajı içerisinde yer alan Şıh Cemil Efendi Külliyesi içerisinde bulunan Evliya Mescidini inşallah yarın Teravih ile beraber açılışını yapacağız. Yatsı namazında inşallah burada olacağız. Bu külliyenin inşaatına 3 yıl önce başladığımız zaman biz kısa zamanda bitiririz diye düşünmüştük ama 3 yıl sürdü. İnşallah yarın ibadete açılmış olacak” dedi.

Evliyaoğlu, teravih namazlarının hatim ile kıldırılacağını da sözlerine ekledi.

Evliyaoğlu, “Rabbim emeği geçenlerden razı olsun. Bu noktaya kadar getirdik. Bazı ufak tefek eksikliklerimiz kaldı ama inşallah onları da süre içerisinde tamamlayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7