Mesleğine Olan Sevgisini Sergisine Yansıttı

Mesleğine olan ilgisini adeta hobiye dönüştüren Hüseyin Toğrul, özenle hazırladığı eserleri Elazığ Tren Garında beğeniye sundu.

Mesleğine Olan Sevgisini Sergisine Yansıttı

Elazığ Tren Garında Atık Malzeme sergisi düzenlendi.

Atık malzemelerden büyük bir özenle hazırlanan tren maketleri sergide görücüye çıktı.

22 yıldır Devlet Demiryollarında çalışan ve mesleğini de hobisine dönüştüren Hüseyin Toğrul, el emeği göz nuru eserleriyle geçmişe ışık tutuyor.

TOĞRUL: SERGİMİZDE TARİHİ OLAYLARA DOKUDUK

Yaptığı her maketle farklı bir tarihi konu olan Toğrul, sergiyi ziyaret edenler için farklı bir deneyimin olacağını söyleyerek, “Sanayi devrimi ile birlikte çok fazla atıklar oluştu. Contalar filtreler, lastikler ve benzeri atıklar devletin altından çıkamadığı büyük sıkıntılara dönüştü. Bu sergimizde hem geri dönüşümün önemine dokunmak hem de Osmanlı da buharlı dokuya özellikle Abdülhamit Han dönemindeki yapılara dokunmak istedik. Ailelere ricamız çocuklarını alıp getirsinler. Onlar için farklı bir ortam olacağını düşünüyorum. Sergimizde tarihi olaylara dokuduk. Her biri ile farklı bir hikâye anlattık. Mesela Abdülhamit Han Hicaz Demiryolu ’nu yaparken kutsal topraklara doğru peygamber efendimizin maneviyatı rahatsız olmasın diye rayların altına peçe koması. Bunun gibi hikâyeleri olan eserler yaptık. Aileler çocuklarını getirirse çok mutlu olurum. İl Milli Eğitim Müdürümüz çocukları koordine edip buraya gönderirse çok farklı tecrübe olur.” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109