Meteoroloji uyardı! Hafta sonu Elazığ’da yağış var…

Çarşamba günü karla uyanan Elazığ, hafta sonuna da yağışla uyanacak. Yağış, şehir merkezine yağmur, yüksek kesimlere ise kar şeklinde düşecek.

Meteoroloji uyardı! Hafta sonu Elazığ’da yağış var…

Elazığ Çarşamba gününe karla uyanmış, Harput’a düşen ilk kar, seyrine doyumsuz eşsiz manzaralar oluşturmuştu.

Çarşamba gününden sonra yağışsız bir hafta geçiren Elazığ’a hafta sonu yeniden yağış geliyor.

ERDOĞAN: ARALIKLARLA BÖLGEMİZDE ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Taner Erdoğan, “Yaptığımız son meteorolojik değerlendirmelere göre bölgemiz bu hafta sonundan itibaren yağışın altına girecek ve Çarşamba günü akşam saatlerine kadar aralıklarla bölgemizde etkisini gösterecek” dedi.

ERDOĞAN: KARLA KARIŞIK YAĞMUR VE KAR ŞEKLİNDE OLMASI BEKLENİYOR

Yağışlar merkezde yağmur, yüksek kesimlerde ise kar olarak görülecek. Meteoroloji Bölge Müdürü Erdoğan, “Yağışlarımız şehir merkezinde yağış şeklinde olurken yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışlarımız özellikle hafif, orta ve kuvvetli olurken Pazartesi, Salı ve Çarşamba günü kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklıklarda ise mevsim normallerinde sıcaklık bekliyoruz. Gece sıcaklıklarımız 0 ile 4 derece civarında değişirken gündüz 7 ile 10 civarında olması bekleniyor. Rüzgarlar değişik yönlerden esecek hafta ortasına kadar ama cumartesi ve Salı günü doğulu ve Güneydoğulu yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor” diye konuştu.

ERDOĞAN: VATANDAŞLARIMIZ DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLSUN

Erdoğan, oluşabilecek buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşları uyararak, “Özellikle yüksek kesimlerde olacak kar yağışlarının ulaşım ve aksamalara sebep olacağını düşünmekteyiz. Bu yüzden vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyarıyoruz” açıklamalarını kaydetti.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Fırtına rıza
Fırtına rıza - 8 ay Önce

Uyardı nedir dört gözle rahmet bekliyik camidede dua ettik daha halt ediysiniz uyarıymış yağmaması uyarı yapmaması

SIRADAKİ HABER

banner103