Metin Bulut Baskil’de Referandumu Anlattı

Ak PArti Milletvekili Metin Bulut referandum çalışmaları kapsamında Baskil ilçesinde halkı ziyaret etti, referandumu anlattı.

Metin Bulut Baskil’de Referandumu Anlattı

Referandum çalışmaları kapsamında Baskil’e giden Ak Parti Milletvekili Metin Bulut, Ak Parti ve MHP ilçe temsilcileriyle bir araya gelerek ilçe halkına yeni gelecek olan anayasa sistemini anlattı.

“Bu Mesele Milli Bir Meseledir”

Misafirperverlikleri ve katılımlarından dolayı vatandaşa teşekkürlerini bildiren Metin Bulut, “Hepimiz bu meselenin artık siyasi bir mesele değil milli bir mesele olduğunu yakinen biliyoruz. Bu tablo onun göstergesidir. Bugün sadece bir siyasi partinin temsilcileri burada değil, MHP’nin temsilcileri de gelmiş. Buda gösteriyor ki 16 Nisanda yapılacak tercih siyasi bir tercih değil milli bir tercihtir. İlk defa belki de millet böyle bir şey için sandığa gidecek. Toplam dört yıldır bu millete çok bedel ödetildi. Güzel şeylerde oldu, güzel şeylerde yapıldı ama ne zamanki güzel bir şey yapıldı. O güzel şeyi yapan insanların hepsi tepe taklak alaşağı edildi. Bazıları idam sehpalarında sallandırıldı. Ne zamanki bu toplum kendi ayaklarının üzerine kalkmaya çalıştı. Kurmuş oldukları bu sistemle, biz size bu sistemi hep size vesayet sistemi olarak anlatmak istedik. Bu sistemle ona engel oldular. O yüzden bu toplum hiçbir zaman bu kadar fedakârlığa rağmen istediği hedefine çok kısa zamanda ulaşamadı. İşte 15 yıl önce bir hareket başladı, bir lider geldi, bir hareketi başlattı. Ülke kendi ayaklarının üzerinde durmaya başladı. Bir noktaya geldi yine aynı şeyleri yapmaya çalıştılar. Baltayı yanlış taşa vurdular. Çünkü hem lider güçlüydü hem de millet bilinçliydi.”

“Yönetim Milletin Kendi Eline Geçti”

2007 yılında cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacağında vesayet odaklarının paniklemeye başladığını dile getiren Bulut, “Onlar için vesayetin temel kalelerinde bir tanesi düşecek onlar öyle algıladılar. Çünkü cumhurbaşkanlığı makamında oturan hükümetin temsilcisi değil. Bu ülkeye hiçbir emek harcamadan, hiçbir çaba sarf etmeden gelip oraya oturanların ve bu ülkenin bütün kaynaklarını yiyenlerin temsilcisiydi. Milletin iktidarını bizim getirmemizle birlikte yönetim milletin kendi eline geçti. Çünkü şunu yapıyorlardı. Hükümet bir kanun çıkartıyor oradan cumhurbaşkanlığı bunu ret ediyordu. Hükümet az daha güçlü çıkarsa oradan yargıya göz kırpıp yargı başında demokrasinin kılıcı gibi sallanıyor. Bak diyor seni kapatırız diyordu. Daha da ileriye giderse hemen silahlı kuvvetlere talimatla hükümeti alaşağı edip askeri darbeler yapılıyordu. Bu sistem ortadan kalkacak” diyerek yeni gelecek sistemle bu milletin gelirlerini ve imkanlarını haksız bir şekilde yiyenlerin gideceğini vurguladı.

“Bugüne Kadar Yasama Yapamadık”

Çok güzel bir sistem geliyor ifadelerini kullanan Bulut, “Çok basit bir sistem geliyor. Belediye başkanlığı gibi bir sistem geliyor. Bir tane başkan seçeceksiniz. Birde onu denetleyen sizin adınıza denetleyen güçlü bir meclis seçeceksiniz. Biz belki de ilk defa milletvekili olacağız. İlk defa gerçekten yasama görevimizi ve denetleme görevimizi yapacağız. Bugüne kadar bizim görevimiz yasama ve denetleme olmasına rağmen hiçbir zaman yasama yapamadık. Bu sistem Allah nasip ederse değişecek” dedi ve bütün Baskilli vatandaşlara teşekkürlerini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2017, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103