Metin Bulut Keban ve Baskil Gençlerini Ankara ‘da Misafir Edecek

Milletvekili Metin Bulut’un organizasyonuyla Elazığ’dan Konya’ya Kardeşlik Buluşmaları adı altında yapılan programın ikincisi gerçekleştiriliyor. Program kapsamında gençler önce Ankara’ya gidecek ardından da Konya ilini ziyaret edecekler.

Metin Bulut Keban ve Baskil Gençlerini Ankara ‘da Misafir Edecek

Program kapsamında gençler Elazığ’ın farklı ilçelerinden seçilerek bir araya getiriliyor. Bir araya gelen gençler önce Ankara’da misafir ediliyor sonra Konya’da. Ankara’ya ulaşan gençler milletvekili Metin Bulut tarafından karşılanıyor. Sonra mecliste milli birlik ve beraberlik konulu bir sunum yapılıyor.

Meclisin tarihi önemi hakkında bilgiler veriliyor sonra şehir turu.

Ankara’da özellikle alanında uzman kişilerin katılımıyla gençlere “Geleceğin Türkiye’si” konulu sunumlar yapılıyor. Konya programın da ise Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Konya’nın manevi ve tarihi şahsiyetleri ile ilgili sunumlar ve geziler tertip ediliyor.

Tüm bu programları en ince detayına kadar Metin Bulut organize ediyor.

Program ilk defa Karakoçan ve Kovancılar gençlerinin katılımıyla gerçekleştirilmişti.

Programın ikincisi Keban ve Baskil ilçelerimizden seçilen gençlerle gerçekleştiriliyor.

Programa katılan gençler bu akşam Ankara’ya doğru hareket ettiler. Yarın Ankara’da kendilerini Metin Bulut karşılayacak misafir edecek ve sonra Konya’ya yolculayacak.

Öğretmenevi karşısından Ankara yönüne doğru hareket eden gençlerin heyecan ve sevinçleri gözlerinden okunuyordu.

“YAPACAĞIMIZ ETKİNLİKLER İÇİN, BİZİM İÇİN BİR ÖNSÖZ GİBİ OLUR”

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un Danışmanı ise, “Bugün inşallah ikincisini gerçekleştireceğimiz “Elazığ’da Konya’ya kültür ve kardeşlik buluşması adlı gezimizin yolculuğu öncesindeyiz. Elazığ’da özellikle gençlik çalışmaları ile ilgili Sayın Milletvekilimiz Metin Bulut Bey’in hasetten özel bir duyarlılığı var. Bu gezi ve bundan önce gençlerle yapılmış olan etkinlikler inşallah bundan sonrasında yapacağımız etkinlikler için de bizim için bir önsöz gibi olur. Sayın Milletvekilimiz Metin Bulut Bey özellikle gençlik çalışmalarında Türkiye’de ve dünyada örnek olabilecek bir merkezin inşasında şu anda Elazığ’da Konya Milletvekilimiz Sayın Leyla Şahin Usta Hanımefendi, Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz Bey ile birlikte devasa bir projenin öncülüğünü yapıyor gençlik çalışmalarında merkez olacak bu inşallah. Bu projemizin adı “ipek yolu uluslararası çocuk gençlik ve eğitim çalışmaları merkezi” olacak. Hasetten Sayın Vekilim duyarlılığından dolayı sizler adına da teşekkür ediyorum. Bir önceki programımız şöyle gerçekleşmişti; önce gençlerimiz buradan Ankara’ya intikal ettiler, orada Sayın Vekilim kendilerini karşıladı, misafiri oldular Sayın Vekilimin. Gerek kültürel amaçlı, gerek tarihi amaçlı yapılan gezi ve programlardan sonra gençlerimiz Konya’ya geçiş yaptılar. Konya’da özellikle tarihi ve manevi açıdan bizim için ve medeniyetimiz için öncü olan yerler Konya Belediyesi’nden ve Sivil Toplum Kuruluşlarından alınan destekle gençlerimiz oralarda gezdirildi. Hem mühimmat sahibi oldular, hem de bununla ilgili, bu programlarla ilgili kendilerinden sonra gelecek gençlere bir örnek teşkil etmiş oldular” ifadelerini kullandı.

“VEKİLİM ANKARA’DA KARŞILAYACAK SONRA KONYA’YA GEÇECEKLER”

Çelik, “Bu program ve bundan sonraki programlar hem diyelim Konya ve Ankara’daki gençlerle Elazığlı gençlerin tanışmasına, hem de bundan sonrasında birlikte iş yapmalarına vesile olur inşallah. Saat 10:00’da yola çıkmış olacaklar ve sabah Ankara’da Sayın Vekilim kendilerini karşılayacak. Sayın Vekilim ile olan programları bittiğinde tekrar kendileri Konya’ya hareket edecekler. Ben sağ salim gidişler ve sağ salim dönüşler Allah’tan niyaz ediyorum. İnşallah programımız hayırlara vesile olur. Bugün burada bulunan gençlerimiz Baskil ve Keban ilçelerimizden seçilmiş olan arkadaşlarımız daha önceki programımızı Kovancılar ve Karakoçan’dan seçtiğimiz genç kardeşlerimizle yapmıştık. Bundan sonrasında da inşallah üçüncü programımızı farklı ilçelerimizden seçtiğimiz genç kardeşlerimizle yapacağız. Programlarımız hayra vesile olsun. Elazığ Milletvekilimiz gençlerin Abisi, Sayın Metin Bulut Bey’e emeğinden, gayretinden ve duyarlılığından dolayı hasetten gençlerimiz adına ve kendi adıma teşekkür ediyorum, hayra vesile olsun inşallah” şeklinde konuştu.

“BELKİ DE BÖYLE GEZİLERE İMKAN BULAMAYAN ÖĞRENCİLERİMİZ VARDIR”

Keban Gençlik Kolları Başkanı Yavuz Şengez, “Sayın Metin Abimize, bizim için ve Keban İlçemiz adına Metin Abimiz oldu artık, gençlere bu imkanı tanıdığı için çok teşekkür ediyoruz. Belki de hayatları boyunca böyle gezilere imkan bulamayan öğrencilerimiz vardır, onları böyle mutlu bir şekilde uğurlayıp, getirip, götürmek inşallah bize nasip olur. Ben emeklerinden dolayı Milletvekilimize çok teşekkür ediyorum” diye kaydetti.

“BİZ GENÇLER İÇİN GÜZEL BİR PROJE”

Ankara’ya yola çıkacak olan genç yolculardan Fırat Borulday, “Öncelikle bu projeyi hazırlayan Sayın Vekilimize sonsuz teşekkürlerimi sunarım güzel bir proje biz gençler için. Ankara’ya meclise gideceğiz, kendisiyle bizzat orada görüşüp, tanışıp, birbirimizle muhatap olacağız ve oradan Konya’ya geçip güzel bir gezi düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Elazığ’dan Konya’ya Kültür Gezisine Katılan gençler bu akşam saat 8:00’de Ankara’ya doğru harekete geçtiler.

 Gençler saban saat 10:00 da Türkiye Büyük Millet Meclisinde olacaklar.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 00:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
cihan
cihan - 3 yıl Önce

Seçim yaklaştı...

elazığlı
elazığlı - 3 yıl Önce

agzınla kuş tutsan oki elazığspora sebeb oldun şerefiniz arsa seçimlerde elazığa gelmeyin diyecem ama nerde sizde o söylenenden gelmeyin ulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan memleketin anasını aglattınız.

SIRADAKİ HABER

banner103