Meydana Gelen Patlamada: 1 Ölü

Diyarbakır'daki İl Emniyet Müdürlüğü'nün Bağlar'daki ek binasındaki atölyede panzer tamiri sırasında patlama meydana geldi. Patlamada 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Çöken binada bir kişi enkaz altında kaldı.

Meydana Gelen Patlamada: 1 Ölü

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde Emek Caddesi yakınında saat 10.45'te şiddetli patlama oldu. Diyarbakır'daki patlamanın İl Emniyet Müdürlüğü'nün ek binasındaki atölyede panzer tamiri sırasında yaşandığı bildirildi. Patlamanın etkisiyle binada çökme meydana geldi, AFAD ekipleri bölgeye gönderildi. İlk bilgilere göre ağır yaralanan bir sivil personel hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı. İçişleri Bakanı Soylu yaptığı açıklamada, bir kişinin enkaz altında kaldığını açıkladı.

PANZER TAMİRİ SIRASINDA PATLAMA YAŞANDI

Diyarbakır'daki patlamanın, İl Emniyet Müdürlüğü'nün Bağlar'daki ek binasının içerisindeki atölyede panzer tamiri sırasında meydana geldiği bildirildi.

1 KİŞİ ÖLDÜ, 3 KİŞİ YARALANDI

Polis atölyesindeki patlamada ağır yaralanan bir kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

Emniyet kaynakları patlamada yaralılar olduğunu ve bölgeye ambulansların sevk edildiğini bildirirken, bir görgü tanığı olay bölgesinden dört yaralının ambulansla hastaneye götürüldüğünü söyledi.

BAKAN SOYLU: BİR KİŞİ ENKAZ ALTINDA

Patlamada, emniyet binası kullanılamaz hale gelirken, yerleşke çevresindeki çok sayıda binada da hasar oluştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Diyarbakır'da tamir esnasında patlama oldu. Bir kişi enkaz altında kaldı, 1 kişi ağır yaralandı. Dışarıdan herhangi bir müdahale yok." dedi.

ERDOĞAN, VALİYİ ARAYIP BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Erdoğan, Diyarbakır'ın merkez ilçesi Bağlar'da, çevik kuvvet bakım onarım binasında sabah saatlerinde patlama yaşanmasının ardından Vali Aksoy'u telefonla aradı. Aksoy, olaya ilişkin Erdoğan'a bilgi verdi.

BİNADA ÇÖKME MEYDANA GELDİ

Patlamanın şiddetiyle binada çökme meydana geldi, AFAD ekipleri bölgeye gönderildi.

Al Jazeera muhabiri Kadir Konuksever, patlamanın yaşandığı atölyenin çöktüğünü, ele geçirilen bombaların patlamış olabileceğini kaydetti.

PATLAMANIN NEDENİ İÇİN İKİ ŞÜPHE

Reuters'ın haberine göre güvenlik ve sağlık yetkilileri, Emniyet bölgesinde araç tamir yerinde patlama olduğunu belirtirken, bir güvenlik kaynağı Emniyetin içinde oksijen tüpleri ya da yakıt tanklarının da patlamış olabileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103