MHP Adaylarının İlk Ziyareti Kanal Fırat’a Oldu

MHP’nin Elazığ’daki 5 Milletvekili adayı televizyonumuzu ziyaret etti. MHP Adayları; Oğuzhan Demir, Fahir Şaşmaz, Orhan Özbey, Mesut Aksan ve Sami Selen ile birlikte MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver seçim süreciyle ilgili konuşarak listelerin hayırlı olması temennisinde bulundular.

MHP Adaylarının İlk Ziyareti Kanal Fırat’a Oldu

MHP’nin Elazığ’daki 5 Milletvekili adayı televizyonumuzu ziyaret etti. MHP Adayları; Oğuzhan Demir, Fahir Şaşmaz, Orhan Özbey, Mesut Aksan ve Sami Selen ile birlikte MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver seçim süreciyle ilgili konuşarak listelerin hayırlı olması temennisinde bulundular.

MHP İl Başkanı Semih Işıkver, yoğun bir çalışmaya başladıklarını söylerken, Milletvekili adayları ise birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiklerini söylediler.

“BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ İÇİN HAZIRLIKLARIMIZ HIZLA DEVAM EDİYOR”

MHP İl Başkanı Semih Işıkver, “Bizim aday adaylarımız biraz erken açıklandı. Tabi ki bunun artçılarını da yaşıyoruz. Siyasetin doğasında var. Sonuçta birbirinden kıymetli 19 tane aday adayımız vardı. Ben hep söylüyorum; üç tane, beşli aday listesi çıkar bizim listemizden diye. Son derece yüksek profilli müracaatlar vardı. Bizim adaylarımız Cuma günü açıklandı. Bugün itibariyle hepsi Elazığ’a geldi. Bu vesile ile Orhan Bey’in bugün bir televizyon programı var diye bizde onunla birlikte geldik. Bundan sonraki süreç için hazırlıklarımız zaten hızla devam ediyor. Önlemlerimizi almıştık. SKM’miz hazır. Seçim İletişim Merkezlerimiz hazır. Birçok noktada arkadaşlarımız yaklaşık 20 gündür çalışıyorlar” dedi.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ ÜZERİNDE DÜŞEN SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDEDİR”

Işıkver, “Bundan sonraki amacımız ise ilçe gezilerimizi bitirdik, beldelerimize dokunduk. Gidebileceğimiz her kapıya gitmek istiyoruz. Halkımızla kucaklaşmak istiyoruz. Genel Başkanımızın çizdiği istikameti, gösterdiği hedefi insanlara anlatmak istiyoruz. Türkiye’nin içinde bulunduğu kritik süreçte Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde düşen sorumluluğun, görevlerin bilincindedir. Bütün camiama, bütün partililerime, bütün dava arkadaşlarıma şunu ifade etmek istiyorum; Milliyetçi Hareket Partisi 20 gün önce ortaya koyduğu vizyonu aynı şekilde devam ettirecek. Aday adaylarının her biriyle omuz omuza mücadelemizde sonuna kadar, kanımızın son damlasına kadar devam edeceğiz. İnşallah devletimiz için, Elazığ için hayırlısı olur. Elazığ’da bundan sonra Milliyetçi Hareket Partisi çok önemli bir konumda olacak. Hepimiz bunun bilincindeyiz. Hem bir tavsiye makamı olarak muhalefet anlamında bu eksikliği doldurmak bizim üzerimize düşüyor. Bunun bilincindeyiz. Umarım hayırlısı olur” ifadelerini kullandı.

“İLK ADAYLARINI AÇIKLAYAN PARTİ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’DİR”

Milliyetçi Hareket Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı Oğuzhan Demir, “Milliyetçi Hareket Partisi 18 Mayıs gece 01.20 itibariyle Türkiye’deki tüm adaylarını internet ortamına bildirdi. Tanıtımı da Allah nasip ederse 26 Mayıs Cumartesi günü Ankara’da Genel Merkezin yaptığı bir organizasyonla da birebir de tanıtmış olacak. Ama ilk adaylarını açıklayan siyasi parti; Milliyetçi Hareket Partisidir. Diğer siyasi partiler yarın saaat 17.00 itibariyle ancak adaylarını tanıtabilme imkanına sahip olacaklar. Tabi bizim bu ilk 3 günlük adayların belli olma süreci itibariyle hem aday arkadaşlarımız, hem aday adayı olmuş, listeye girememiş arkadaşlarımızla alakalı belli bir çalışmamız oldu. İl Teşkilatı üzerinden hem birlik, hem beraberlik amacıyla bir araya geldik. Muhabbet imkanı bulduk. Önümüzdeki süreçle alakalı neler yapılabilir ile alakalı istişarelerde bulunma imkanımız oldu. Bu konuda İl Başkanımıza da hasetten teşekkür etmek durumundayız. Gerçekten bu süreçte zorlu bir görev üstlendi. Hakkıyla yerine getiriyor” diye kaydetti.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDEYİZ”

Demir, “Kendine teşekkürlerimizi sunalım. Tabi biz aday adayı iken de hep şunu söylüyorduk; her aday adayı arkadaşımız aday olacakmış gibi çalışmalı, adaylık sürecinde de herkes liste birmiş gibi kazanma imkanı kesinmiş gibi gayretli ve çalışkan olmak durumundadır. Şu anda da 5 adayımızla beraber kanalınızı ziyarete geldik. Birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Milliyetçi Hareket Partisi tarihinin en iyi neticesini Allah’ın izniyle bu seçimde alacak. Çünkü Cumhur İttifakı güçlü olmak zorunda. Milliyetçi Hareket Partisi güçlü olmak zorunda. Hükümet sisteminde Cumhurbaşkanı yüksek bir oy ile seçilip güçlü olmak zorunda. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milliyet Hareket Partisi ne kadar yüksek oy oranı ve rakamsal olarak da yüksek sayıda temsil edilirse; bu hem meclisin gücünü hem de devletin teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisinin gücünü yansıtacaktır. Onun içinde azami gayret ediyoruz. İnşallah Cenab-ı Allah’ta hayırlı iyi bir netice almamızı nasip edecek” şeklinde konuştu.

“KENDİ ARAMIZDA ÇOK GÜZEL MUHABBET ORTAMI OLDU”

Milliyetçi Hareket Partisi 2. Sıra Milletvekili Adayı Fahir Şaşmaz, “19 arkadaş ile yola çıktık. Genel Merkezin takdiri ile sayı 5’e düştü. Kamuoyunda Milletvekili Aday Adayı arkadaşları arasında acımasız bir rekabet varmış gibi algılanıyor ama kendi aramızda çok güzel muhabbet ortamı oldu, çok güzel istişarelerde bulunduk. Buradan sizin vasıtanızla diğer aday adayı arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Seçim süreci çok kısa ve bayağı çalışmamız gereken bir süreç. Bu bir aylık süreci en dolgun şekilde, her insana ulaşacak şekilde geçirerek elimizden geldiğince başarıya ulaşmaya çalışacağız. Buradan sadece kendi aday adayı arkadaşlarımıza değil, diğer bütün partilerin aday adayı arkadaşlarımıza ve aday adaylarına başarılar diliyorum. İnşallah birlik ve beraberliğin hakim olduğu, beka sorununun olduğu bu günlerde anlımızın akıyla çıkarız” dedi.

“BİZE VERİLEN GÖREVİN BİLİNCİNDEYİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi 3. Sıra Milletvekili Adayı Orhan Özbey, “Sayın Genel Başkanımız, Parti yönetimimiz bize 3. Sırada bir görev verdi. Bu görevin bilincindeyiz. İnşallah bu sorumlulukla tüm aday arkadaşlarla birlikte en iyi sonucu almak için mücadele edeceğiz. Seçimin ilimize, partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. En iyi sonucu alacağımızdan eminim. Aday arkadaşlarla birlikte iki gündür birlikteyiz. Birlikte neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Programlar üzerine İl Başkanımızın kontrolünde yapacağımız işleri, çalışmalarımızı planladık. Seçimin olacağı güne kadar sıkmadık el, kucaklamadık insan bırakmadan her insana ulaşmaya çalışacağız. Hem partimizi, hem kendimizi anlatarak vatandaştan oy isteyeceğiz” diye konuştu.

“GEÇMİŞE YÖNELİK DENEYİMİMİZ SÖZ KONUSU”

Milliyetçi Hareket Partisi 4. Sıra Milletvekili Adayı Mesut Aksan, “Öncelikle sizi tebrik ediyorum. Her anı haberleştiriyorsunuz. Biz misafirlik için geldik. Bu çalışma azminiz çok güzel. Habercilik konusunda da Kanal Fırat ailesine çok teşekkür ediyoruz. Bizi ağırlıyorlar. 21 Mayısta bütün partiler listelerini teslim edecekler. Milliyetçi Hareket Partisi sonuçları biraz daha erken açıkladı, kamuoyuna duyurusunu yaptı. Bizde 4. Sıra Milletvekili Adayı olarak Elazığ Milliyetçi Hareket Partisi’nde yerimizi almış olduk.  Tabi benim siyasi geçmişim ifade ettiğiniz gibi 2015 seçimlerinde de milletvekili adayı olmuştum, geçmişe yönelik ufakta olsa bir deneyimimiz söz konusu. Süreç başladı ve biz yeniden sürecin parçası olma arzusunu ortaya koyduk. İl teşkilatlarımızın değerlendirmeleri ve genel merkezimizin değerlendirmeleri neticesinde şu an huzurunuzda Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı olarak kamuoyuna politikalarımızı anlatacağız” dedi.

“EN İYİ SONUCUN ALINMASI NOKTASINDA GAYRET SARF EDECEĞİZ”

Aksan, “Bizim burada yapmak istediğimiz; Milliyetçi Hareket Partisinin politikalarını, seçim bildirgelerini vatandaşlara en iyi şekilde ifade etmek ve 24 Haziran itibarıyla başta Elazığ olmak üzere tüm Türkiye genelinde Milliyetçi Hareket Partisinin en iyi sonuç almasını sağlamak için gayret sarf etmek arzusundayız. Bu süreç ramazan ayına denk gelmiş olması hasebiyle biraz farklı işleyebilir. Biz burada nezaket kuralları içerisinde, ahlak ve edep çerçevesinde hemşerilerimizi üzmeden onlara kendimizi ve partimizi anlatarak en iyi sonucun alınması noktasında gayret sarf edeceğiz. Diğer siyasi partilerde tabi ki belli bir gayret içerisinde olacaklar.  Önemli olan burada vatandaşın sorunlarına çözüm üretebilmek. Onlara en iyi hizmeti sunabilmek, iradesini ortaya koymak. Ben inanıyorum ki Milliyetçi Hareket Partisinin beş milletvekili adayı en iyi şekilde vatandaşın problemlerini ifade edecekler, irade ortaya koyacaklar ve çözüm noktasında da gayret sarf edecekler. Seçimlerin önce Milliyetçi Hareket Partisine ve tüm aziz hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bezede bu imkanı sunduğunuz için Kanal Fırat Ailesine teşekkür ediyorum, çok sağ olun” şeklinde konuştu.

“MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDE SIRA GÖZETİMİ YOKTUR”

Milliyetçi Hareket Partisi 5. Sıra Milletvekili Adayı Sami Selen, “Öncelikle Kanal Fırat Televizyonuna teşekkür ediyorum. Genel Merkezimiz ve İl Yönetimimiz 19 kişi içerisinde bu yükü bize yükledi. Biz de elimizden geldiği kadarıyla değil, gücümüzün yettiği son noktaya kadar mücadelemizi vereceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi’nde sıra gözetimi yoktur. Çünkü biz bir ideoloji partisiyiz. Hep birlikte varız. Bir, beş diye düşüncemiz yoktur. Allah’ın izniyle Elazığ’da Milliyetçi Hareket Partisine yakışan en güzel sonucu alacağız. Tarihi bir rekor kırmak içinde beklentilerimiz çok yüksek. Rabbim bizleri mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 00:24
banner89
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7