Milletvekili Ağar: Çalışanların Mağduriyeti Çözüldü

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın girişimleriyle AK Parti grubu tarafından hazırlanan kanun teklifinin torba yasa kapsamında TBMM’de kabul edilmesi neticesinde Elazığ Belediyesi ve Elazığ İl Özel İdare çalışanlarının yemek yardımına yönelik 2014 yılından buyana devam eden sorunu ortadan kaldırıldı.

Milletvekili Ağar: Çalışanların Mağduriyeti Çözüldü

Elazığ Belediyesi ve İl Özel İdaresi çalışanlarına verilen yemek yardımı, Sayıştay’ın 2014-2015 ve 2016 yıllarına ilişkin denetim ve incelemeleri sonucu mevzuata uygun olmadığı gerekçesiyle kaldırılmış, yüzlerce işçi mağduriyet yaşamıştı.

Elazığ Belediyesi, yemek yardımlarının Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğine uygun olduğu gerekçesiyle Sayıştay’ın kararına itiraz etmiş, ancak Sayıştay, Elazığ Belediyesinin savunmasını kabul etmeyerek uygulamanın mevzuata aykırı olduğu gerekçesiyle kamu zararına sebebiyet verildiği yönünde karar vererek tazminine hükmetmişti.

Belediye ve İl Özel İdaresi çalışanlarının mağduriyetinin giderilmesine yönelik sendikaların da talebi doğrultusunda AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, sorunun çözümüne yönelik Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifi sundu.

Milletvekili Ağar’ın Meclis’e sunduğu yasa teklifi, Devlet Memurları Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı KHK Değişiklik Yapılmasına Dair Teklifin 42. Maddesi kapsamında TBMM’ye sunulan torba yasaya dahil edildi.

Torba Yasa Dün TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Bu kapsamda Elazığ Belediyesi ve İl Özel İdaresi çalışanlarına yapılan yemek yardımları konusunda Sayıştay zimmeti kaldırılarak affedildi.

Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, yaptığı açıklamada Elazığ Belediyesi ve il Özel İdaresi çalışanlarının mağduriyetinin giderildiğini belirterek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

AĞAR: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ağar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Elazığ Belediyemiz ve İl Özel İdaremizin çalışanlarına yapılan yemek yardımları konusunda Sayıştay zimmeti ile mağdur edilen arkadaşlarımızın sorunu, dün TBMM’de kabul ettiğimiz torba yasa ile çözüldü. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili kanun teklifinin hazırlanması sürecinde desteklerini esirgemeyen AK Parti grubumuzdaki çalışma arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2022, 23:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109