Milletvekili Ağar ve Başkan Şerifoğulları Depremzedelerle

Depremin 5. gününde AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları mahalle ziyaretlerini sürdürerek depremzedelerin sorun ve taleplerini dinledi.

Milletvekili Ağar ve Başkan Şerifoğulları Depremzedelerle

Milletvekili Ağar ve Belediye Başkanı Şerifoğulları depremzedelerle bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.

AĞAR: HER TÜRLÜ YARAYI SARMAYA ÇALIŞTIK

Milletvekili Ağar Kültür Mahallesinde depremle ilgili son durumu değerlendirerek, “Depremin ilk gününden beri sayın cumhurbaşkanımızın talimatları ve Elazığ milletvekili olmamız dolayısıyla saysın başkanımız, l başkanlarımız ve partimizle beraber biz elimizden gelen çalışmalara insani yönden devam ediyoruz. Tabi önemli olan devlet burada. 3 bakanımız burada. Jandarma genel komutanımız burada. Sayın emniyet genel müdürümüz burada. Kızılay burada, AFAD zaten tüm ekipleriyle burada. Türkiye’nin bütün temiz kalpli insanları burada. İlk geceden beri elimizden geldiği kadar her türlü yarayı sarmaya çalıştık.” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: DEVLETİMİZİN BÜTÜN BİRİMLERİ TEYAKKUZ HALİNDEYDİ.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da, “Cuma günü 20.55’de gerçekleşen depremin hemen akabinde hemen sahaya inerek bir taraftan koordinasyon merkezinde krizi sağlıklı yönetebilme, aynı zamanda da sahada olup vatandaşların sıkıntılarını dinleyebilme adına sürekli çalışıyoruz, koşturuyoruz. İlk anda valiliğimizde oluşturduğumuz koordinasyon merkezinde krizi AFAD, Kızılay, Elazığ Belediyesi, devletin tüm birimleriyle sağlıklı bir şekilde krizi çözebilme, en az hasar ile çözebilme adına toplantılar yapıyoruz, görüşmeler yapıyoruz. Toplantılar bittiği andan itibaren de hemen sahaya inip hem muhtarlarımızla hem vatandaşlarımızla bir araya gelip onların sıkıntılarını, dertlerini dinleyip çözüm bulabilme adına koşturuyoruz. Bu noktada devletimizin bütün birimleri, bütün kurumları ilk andan itibaren teyakkuz halindeydi.

Başkan Şerifoğulları daha sonra 2 binanın yıkıldığı 11 kişinin hayatını kaybettiği Mustafapaşa mahallesindeki depremzelerle bir araya geldi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 20:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus
Yunus - 8 ay Önce

Elazığ için enbüyük felaket seçilmiş dirayetsizleridir...

doğrusu
doğrusu - 8 ay Önce

Peki yıllardır bu kentsel dönüşüm neden yapılmadı. Diye sormak isterdim tabi sormam ki

SIRADAKİ HABER

banner7