Milletvekili Ağar’dan Ekrem İmamoğlu Açıklaması

TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun göreve geldiği günden itibaren, İstanbul'da ardı arkası kesilmeyen zamlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Ağar’dan Ekrem İmamoğlu Açıklaması

TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun göreve geldiği günden itibaren, İstanbul'da ardı arkası kesilmeyen zamlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Ağar yaptığı açıklamalarda, yapılan tüm zamları özetleyerek, İmamoğlu'nun İstanbullulara hayatı zorlaştırmak yerine, halkın menfaatine yönelik kararlar alması gerektiğini vurguladı.

Milletvekili Ağar'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

AĞAR: HER ŞEY ÇOK GÜZEL(!) ZAMLI OLDU

23 Haziran seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Millet İttifakı’nın Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim gezileri boyunca "Her şey çok güzel olacak" sloganıyla çalışma yürüttü. Göreve geldiğinde yaptıkları ile seçim süreci boyunca bol keseden söylediği hayali projeler tamamıyla birbirine zıt düştü... Başkanlık koltuğuna oturduktan hemen sonra bitmek bilmeyen tatillerle seçim yorgunluğunu üzerinden atmaya çalışan İmamoğlu, ardı arkası kesilmeyen zamlarla da İstanbullulara kısa sürede pes dedirtti.

EKMEK YÜZDE 40 ZAMLANDI

İBB iştiraki Halk Ekmek’te poşetli ürünler, yaklaşık yüzde 40 oranında zamlandı.

SUYA DA ZAM GELDİ

İstanbul genelindeki bayilere yapılan bilgilendirmeye göre önümüzdeki haftadan itibaren geçerli olmak üzere Hamidiye damacana suyun fiyatı 9 TL'den 11 TL'ye çıkarıldı.

İSBİKE VE İSPARK'A ZAM

Saatlik 2.5 TL olan bisiklet kiralamaları 3.5 TL'ye çıkarıldı. Abonelik ücreti ise 59 TL'den 99 TL'ye çıkartıldı.

İSPARK Belgrad ormanları giriş fiyatını yüzde 50 arttırıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İSBİKE'ye ve İSPARK'a yüzde 40 ve yüzde 50 oranında zam yaptı.

SERVİSLERE YÜZDE 13 ZAM

Seçimden önce "Ücretsiz okul servisi" vaadinde bulunan Ekrem İmamoğlu'nun bu vaadi de diğerleri gibi hayal oldu. Okul servislerine yüzde 13 oranında zam yapılan İstanbul'da, taksi ve minibüs ücretlerine de yüzde 25 oranında zam yapıldı. Ayrıca "24 saat ulaşım" diyen İmamoğlu, gece hizmet verecek olan toplu taşıma araçlarında "farklı tarife" uygulanacağını açıkladı. Buna göre 00.30-05.30 arasında belediyenin toplu taşıma araçlarını ya da metroyu kullananlar 2 katı ücret ödeyecek.

TAKSİYE YÜZDE 25 ZAM

UKOME kararları kapsamında, taksi taşımacılığı ücretlerinde mevcut ücretler üzerinden ortalama yüzde 25 artış yapılarak, açılış ücreti 5 lira, mesafe tarifesi 3,10 lira, yolculuk başına minimum ücret ise 13 lira olarak belirlendi.

MİNİBÜS ÜCRETLERİ 2 TL'DEN 2 BUÇUK TL OLDU

Minibüs ücretleri yüzde 25 artırılırken, öğrenci 0-6 kilometre 1,5 lira, 6 kilometre sonrası 2 lira, 0-2 kilometre aralığı ücret (indi-bindi) ise 2,5 lira oldu.

Taksi dolmuş ücretlerinde yüzde 24 artış yapılırken, öğrenci servis araçlarında mevcut ücretler üzerinden yüzde 13 artış yapıldı.

VAPURLARA DA ZAM

Şehir hatları İstinye - Çubuklu Arabalı Vapurları araç geçiş ücretlerine yüzde 20 ve Harem - Sirkeci araç geçiş ücretlerine yüzde 10 oranında zam yapıldı.

Tüm bu zamlara baktığımızda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim süreci boyunca verdiği vaatleri yerine getirmek bir yana dursun; yaptığı zam icraatları ile İstanbulluları perişan ettiği apaçık görülmektedir.

"Her şey çok güzel olacak" sloganını baz alarak çalışmalar yapacağının sözünü veren İmamoğlu, her şeye çok zam yapmaya devam ediyor.

Diliyorum İmamoğlu, sözünü verdiği vaatlerle geldiği koltukta, kendisine ayrılan görev süresinde biraz olsun milletimizin menfaatine işler yürütmeyi de başarabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 3 ay Önce

Elektriğe %45, Doğalgaza %40, Akaryakıta %35 Gıda Ürünlerine %55,Et Ürünlerine %50, Tekel ürünlerine %40 zammı da İmamoğlu mu yaptı? Kafayı yememek elde değil yemin ediyorum

?
? - 3 ay Önce

Biri şakamı yapıyor sadece doğalgaza100/30zam geldi memura işçiye 100/4 verdiniz bunun açıklamasını nasıl yapacaksınız

hakan
hakan - 3 ay Önce

Son birkaç ayda gelen zamlar:
Cep tel. harcına %1000
Yurtdışı harcına %300
Köprü geçişine %47
Elektriğe %37
Doğalgaza %32
Akaryakıta %30
Çaya %32
Şekere %16
Sigaraya %50

Erol
Erol - 3 ay Önce

haa iyi o zaman.ben de doğalgaza elektriğe ve diğer her şeye gelen zammı siz getirdiniz sanıyordum demek İmamoğlu getirmiş. çok teşekkür ederiz.

okan
okan - 3 ay Önce

Allahım aklımıza mukayyet ol.

ŞERİF BAŞ
ŞERİF BAŞ - 3 ay Önce

sayın vekilim Allah aşkına elektrik su doğalgaz benzim ülke genelinde ne oldu siz onlardan bahsedin bizene istanbuldan ankaradan

mete
mete - 3 ay Önce

Elazığın milletvekilinin gündemi seçildiği il olmalı diye düşünüyorum.önceliğimiz gakkoşlar diğeri teferruat..................

Burçin
Burçin - 3 ay Önce

sayın vekil sizin yaptığınız zamları buraya yazacak olsak burdan köye olur


SIRADAKİ HABER

banner7