Milletvekili Bulut: “Eczacılık Fakültesi Binası” İçin Gerekli Alan Oluşturulacak

8 Mart’ta Resmi Gazetede yayımlanan karara göre Fırat Üniversitesi’ne Eczacılık Fakültesinin kurulacağı açıklanmıştı. Elazığ Milletvekili Metin Bulut bugün yaptığı açıklamada Eczacılık Fakültesi binasının, Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinin bulunduğu alanda yapılacağını duyurdu.

Milletvekili Bulut: “Eczacılık Fakültesi Binası” İçin Gerekli Alan Oluşturulacak

Geçtiğimiz gün Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile birlikte Fırat Üniversitesi bünyesinde eczacılık fakültesi kurulma kararı alındı.

Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Fırat Üniversitesi bünyesinde kurulan Eczacılık Fakültesinin Elazığ’a, önemli bir katma değer kazandırdığını belirtti.

Bulut açıklamasında, Türkiye’nin köklü eğitim kuruluşlarından biri olan ve bilimsel başarılarıyla üst sıralarda yer alan Fırat Üniversitesine yeni bir fakülteye daha kazandırılmasının mutluluk verici olduğunu ifade etti.

AK Parti hükümetlerinin eğitime büyük önem verdiğini, bu kapsamda Fırat Üniversitesi’ne kazandırılan yeni fakülteler ve bölümlerle daha da büyüdüğünü aktaran Bulut, Eczacılık Fakültesinin biran önce hizmete sunulması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü aktardı.

BULUT: SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Milletvekili Bulut yaptığı açıklamada, “Eczacılık Fakültesinin hızlı bir şekilde öğrenci alması için öncelikle asgari öğretim elemanları istihdam edilecek. Bu istihdamın sağlanmasıyla birlikte Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinin bulunduğu alanda “Eczacılık Fakültesi Binası” için gerekli alanın oluşturulması planlanmaktadır. Süreci yakından takip ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022, 13:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
kaya
kaya - 5 ay Önce

yok yok senin arazilerinden birinde yapılsın......!

sana ne
sana ne - 5 ay Önce

Nerede yapılırsa yapılsın,artist.

Ali
Ali - 5 ay Önce

Ak partiyi elazigda siz bitirdiniz...

gagko
gagko - 5 ay Önce

yaw vekilim bırakın da ona da REKTÖR Üni SENATOSU karar versin bee

Hhh
Hhh - 5 ay Önce

Senin takip ettiğin sürece sokam

Dr
Dr - 5 ay Önce

Sanki kendin yapacaksın gibi Sayın Bulut hemen sahiplenmişsin.
Üniversite buna karar verir.
Sayın Rektörün hiç adı geçmiyor.
Bu işleri yapan Üniversitedir.

Haklısın
Haklısın - 5 ay Önce

Bence de öyle sayın vekilim . Yani mutlaka bir yer olması lazım . Son teknolojiye göre yapımına aşağıdan yukarıya doğru inşa edilmelidir .

ahmed
ahmed - 5 ay Önce

Memlekete çakılan bir çivi için uğraşanlardan Allah razı olsu.

Atakan
Atakan @ahmed - 5 ay Önce

AKP'yi sevmeyi ve desteklemeyi "vatan severlik" sanan, AKP'den önce olanlara, Atatürk'e ve Cumhuriyete düşman olan, şimdi AKP'yi desteklemeyenlere ise "vatan haini" diyen ahlak ve karakter abidesi şahsiyet, "vatan severlik" dersi veriyor.

Ühüüüüüüüüüü
Ühüüüüüüüüüü @ahmed - 5 ay Önce

Eşkiden Elajığda bakkal vaydı bakkal, şimdi hey yey maykettt ühüüüüüüüüüüüüüüüüü

....?
....? @ahmed - 5 ay Önce

Bu yorumunuzu begenmeyen vafan hainleri nasilda kendini belli etmis. Vatan icin çivi dahi çakana dua niye zorunuza gityi acaba ? Vatanin kalkinmasimi yoksa vatan kelimesimi zorunuza gitti vatansizlar ?Sirf ak parti doneminde yapildi diyemi kudurdunuz ? Umarim sizin gibilere dunayadaki tüm kuduz aşilari bile kafi gelmez çunkü sonuna kadar ersogan diyoruz kudurn eyyy vatan hainleri


SIRADAKİ HABER

banner109