Milletvekili Bulut Gençlik Kollarıyla Kampa Girdi

Milletvekili Bulut Gençlik Kollarıyla Kampa Girdi Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilattan sorumlu Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi, Elazığ Milletvekili Metin Bulut Sivrice de Gençlik Kolları üyeleriyle birlikte kampa girdi.

Milletvekili Bulut Gençlik Kollarıyla Kampa Girdi

Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilattan sorumlu Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi, Elazığ Milletvekili Metin Bulut Sivrice de Gençlik Kolları üyeleriyle birlikte kampa girdi.

Metin Bulut, Sivrice ilçesinde bulunan DSİ 9. Bölge Müdürlüğü’ne ait sosyal tesislerde partisinin gençlik kolları tarafından düzenlenen kampta, gençlerle 2 gün geçirdi.

GÜLEÇ: ELAZIĞ’IN EN GÜÇLÜ GENÇLİK HAREKETİYİZ

Ak parti Gençlik Kolları Başkanı Uğurcan Güleç, “24 Haziran seçimlerinde biz AK Parti Gençlik Kolları olarak başarılı çalıaşmalar yaptık. Tüm teşkilatlarımızla gençlere yaptığımız bütün çalışmaları seçim sürecinde anlatmaya çalıştık. Bunun akabinde gerçekleştireceğimiz yerel seçimlerde de yine 24 Haziran temposuyla hiç durmadan ara vermeden aynı şekilde devam etmeye çalıştık. İlçe teşkilatlarımız, mahalle teşkilatlarımız, üniversite teşkilatlarımız, lise teşkilatlarımız tüm teşkilat mensuplarımızla seçim süreciyle alakalı eksiklerimizi burada istişare ettik ve inşallah 30 Mart seçimlerine de güçlü bir şekilde gireceğiz. AK Parti Gençlik Kolları Teşkilatı Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Örgütüdür. Bugün Elazığ’da bizler AK Parti Gençlik Kolları olarak Elazığ’ın en güçlü gençlik hareketiyiz” ifadelerini kullandı.

GÜLEÇ: DİK DURUŞUMUZDAN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Başkan Güleç, “Ekonomik manipasyonlar hiçbir şekilde bizleri yıldıramayacaktır. Bizler Recep Tayyip Erdoğan’ın gençliği olarak asla yapılan bu yaptırımlara karşı eğilmeyeceğiz, bükülmeyeceğiz, dik duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. 1400’lü, 1500’lü yıllarda Dünya piyasasının sermayesini İngilizler yönetiyordu. Ve Yahudiler İspanya’dan sürüldü. Sermayenin bir kısmı da onlardaydı. Daha sonra süreçte Yahudilerle, İngilizler bir birliktelik sağladılar ve Amerika diye bir çocuk doğurdular, ortaya çıkardılar. Bunlarda yaptıkları bütün işlerinde özellikle para ekonomisini ve parayı elinde tutarak dünyada tek tip insan oluşturmaya çalıştılar. Gerek kültür emperyalizmi, gerek medeniyet bazlı yaptıkları hareketler özellikle Müslüman coğrafyasında çok ciddi sıkıntılara yol açtı. Bugün Ortadoğu’da ileri karakol olarak adlandırdıkları İsrail Devletini kurarak binlerce Müslümana, binlerce mazluma zulüm ediyorlar” şeklinde konuştu.

IRMAK: İLÇEMİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak’ta, “Kıymetli Milletvekilim çok teşekkür ederim. İkincisini ilçemizde yapıyorsunuz. Ev sahipliğini de burada yapıyorsunuz. İlçemizi tercih ettiniz. Gerçekten Hazar demek turizm demek, insanlık demek, medeniyet demek, kültür demek, zaten bugün ki toplantının amacı kaynaşmak, eğitimle bir araya gelmek. Kürsüleri almak ama bunların birçoğunu maşallah ilçemiz taşıyor. Çünkü birçok masallara konu olan ilçemiz tektonik sonucu oluşan bir gölümüz burada birçok efsaneler var. Tekrardan buraya geldiğiniz için Milletvekilimize hasetten teşekkür ediyorum” dedi.

BULUT: ÜLKEYİ İNŞA EDERKEN GENÇLİĞİ İHMAL EDERSENİZ; YAPILARIN HİÇBİR KIYMETİ KALMAZ

Sahadan en net bilginin alınacağı kesimin gençler olduğunu vurgulayan AK parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Gençlik yaşamın her aşamasında, otobüse binen gençlik, elbüse binen gençlik, vatandaşla sohbet eden gençlik, yokluk çeken gençlik, sıkıntıyı çeken gençlik. O yüzden aslında sizin en doğru haber kaynağınız gençlik. Siz sadece gençliği dinlerseniz ülkenizin ihtiyaçlarının ne olduğunu hakikatten tespit etmiş olursunuz. Bu yönüyle gençlerle buluşmanın çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Onun dışında geleceği teslim edeceğiniz yapıyı ihmal etme gibi bir şansınız ve ihtimaliniz yok. Bir yandan ülkeyi inşa ederken gençliği ihmal ederseniz o inşa etmiş olduğumuz yapıların hiçbir kıymeti harbiyesi olmaz. Bunu teslim edeceğiniz, bunu tevdi edeceğiniz eğer güçlü bir yapı yoksa ki bizden sonra bu ülkenin yönetimini sizler alacaksınız. Biz bunu da beklemedik, bizden sonra almayasınız diye yaşı 18’e çektik. Bizimle birlikte biz yol yürürken bizimle birlikte yürüyesiniz diye 18’e çektik. Bundan dolayı böylesine sağlam bir gençliğin olması halinde biz hepimiz kendimizi güvende hissederiz” ifadelerine yer verdi.

BULUT: BU GÜÇ SESİNİ ÇIKARTACAK

Türkiye’nin gücünden rahatsız olanların finansal saldırılarının başarılı olamayacağını ifade eden Metin Bulut, “Türkiye’nin liderliğinde belki Ortadoğu yeniden ayağa kalkacak. Belki de İslam ayağı yeniden ayağa kalkacak. Öyle bir güç olacak ki hiç kimsenin önünde duramayacağı bir güç olacak. Ama bu güç haksızlıklara sesini yükselten bir güç olacak. Bu güç gerçekten dünya beşten büyüktür diyen bir güç olacak. Bu güç sesini çıkartacak. Sesin çıkmasının ne anlama geldiğini bilelim. Geçen toplantımızda ilk buluşmamızda bir sağlık problemi yaşamıştık; sesim hiç çıkmadı. Geldim arkadaşları topladım ama tek kelime söyleyemedim. Bir insanın sesinin çıkmayışının kendisini nasıl mazlum yaptığını o zaman yaşadım. Bu ülkenin sesinin çıkmadığı dönemlerde bu ülkenin tepesine nasıl vurduklarına hepimiz şahit olduk. Ama bir Lider çıktı, güçlü bir Lider çıktı, nerede bir haksızlık gördüyse ona sesini avazı çıktığı kadar çıkardı ve haykırdı. Bunlar kolay şeyler değil. Birileri rahatsız oldu. Ve finansal saldırılar, finansal ataklar, bunlar peş peşe devam etmeye başladı. Ama Allah’a hamt olsun" diye konuştu.

BULUT: BU MİLLET BUNA MÜSAADE ETMEYECEK

Milletvekili Bulut, “Bugüne kadar yapılan yüzlerce saldırıda nasıl muhakkak olamadıysalar bundan sonra da olamayacakla. Bu millet buna müsaade etmeyecek. Çok büyük bir ekonomik kriz varmış gibi önümüze konuluyor. Öyle değil arkadaşlar. 1990 ile 2002 arası; niye bu tarih? 2002 bizim iktidara geldiğimiz tarih. Dövizin artışına bakın. Bende rakam var. 726 kat artmış. 1990 ile 2002 arasında. Peki, 2002’de ne kadar döviz? 1.6 lira biz aldığımızda. Şu anda ne kadar? 7 lira. 4 kat artmış. 4 kat bile değil. Evet, bu bizi bir anda olumsuz etkiledi. Niye biliyor musunuz? Biz ekonomik istikrara o kadar çok alışmıştık ki biz normalleşmeye o kadar alışmıştık ki en ufak bir anormallik bizi bu şekilde etkiledi. Ama bu ülke %726 döviz artışlarını bertaraf etmişse hiç kimse korkmasın. 4 kart artması, 5 kat artması, 1”0 kat artması bu ülkede çok büyük derin izler bırakmaz. Bunların hepsinin üstesinden geliriz. Şunu biliyoruz; biz bugün 2002’de teslim aldığımız bu ülkedeki o gün ki birikimimizden çok daha birikimliyiz. O gün belki bu kadar ciddi bir devlet tecrübemiz yoktu. Ama bugün bunun üzerine bir de devlet tecrübesi eklendi. O gün ki liderimiz bugün Allah’a hamt olsun yine başımızda, bugün ki liderimiz şu an daha güçlü. O yüzden biz bunların hepsinin üstesinden geliriz diye düşünüyorum” dedi

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7