Milletvekili Bulut Müjdeli Haberi Verdi

AK Parti Elazığ Milletvekili, MKYK Üyesi ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut yazılı bir açıklama yaparak, eski Devlet Hastanesinin yerinin Milli Eğitime devredildiğini müjdeledi.

Milletvekili Bulut Müjdeli Haberi Verdi

Elazığlıların merakla beklediği devredilme haberi geldi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, eski Devlet Hastanesinin yerinin Milli Eğitime devredildiğini açıkladı.

 

“SÜRECİ YAKINDAN TAKİP ETTİK”

Bulut açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Şehir Hastahanesinin hizmete girmesiyle birlikte Eğitim ve Araştırma (Devlet) Hastahanesinin yeri ile ilgili bir çok spekülasyon yapılmıştı. Eğitim Araştırma Hastahanesinin yerinin Milli Eğitime devredilmesi ve bu sahada bir eğitim kampüsü oluşturulmasıyla ilgili milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte süreci yakından takip ettik. Şehir Hastahanesi’nin hizmete girmesi ile birlikte eski hastahane kampüsünün milli eğitime devri için milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte Milli Eğitim Bakanımız ile ve Sağlık Bakanımız ile defalarca görüşmüştük” dedi.

 

“BUGÜN MUTLU SONA ULAŞTIK”

Milletvekili Bulut, “Partimizin MKYK toplantında konuyu Cumhurbaşkanımıza arz etmiştik. Hatırlanacağı üzere son il başkanları toplantısında Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları söz alarak Cumhurbaşkanınıza talebimizi yeniden arz etmişti. Tüm bu çabalar karşılık buldu. Ve şehrimizin istediği oldu! Bugün mutlu sona ulaştık” ifadelerini kullandı.  

 

“SAĞLIK BAKANINI ZİYARET ETTİK”

Milletvekili Bulut, “Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca Bey ile bugün gerçekleştirdiğimiz görüşmemiz sonucunda imzalar atıldı. Eğitim Araştırma Hastahanesinin Yerleşkesi Milli Eğitim İl Müdürlüğüne devredildi. Bu alan binalarıyla birlikte eğitim kampüsüne dönüştürülecek” şeklinde konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZA MÜTEŞEKKİRİZ”

Emeği geçenlere teşekkür eden AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Elazığ’ı ilgilendiren her mesele ile yakından ilgilenen Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’a müteşekkiriz.Sağlık Bakanımız Sn Fahrettin Koca Bey’e ilgi ve destekleri için teşekkür ediyorum. Hastahane yerleşkesinin milli eğitim devrine katkı sunan milletvekili arkadaşlarımıza, belediye başkanımıza ve İl başkanımıza tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Elazığımıza hayırlı olsun” dedi.

banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert can
mert can - 7 ay Önce

elazığa çok acil imam hatip kampüsü lazım hemen yaparsınız işte :))

Melek
Melek - 7 ay Önce

Neresi müjde Bilal çoban belediye hastanesi yapacam dediği zaman yerel seçimlerden önce böyle bir haber çıkmıştı yeni duymadık yani.

allahtan kork
allahtan kork - 7 ay Önce

asıl senin gözün aydın bak merkezdeki yeride kapattın artık şehir hastanesinin orada daha fazla ev verirler sana diğer tarafta hesaplaşırız bu dünya geniş SAYIN VEKİLİM....

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 7 ay Önce

Oldu olacak araştırma hastahanesinide kapatınki herkes şehir hastahanesine giderken yolda trafikde sıkışsın ölsün. Bu hastahaneyi şehirin en uzak yerine götürenler rahatısınız acaba?

vatandaş
vatandaş - 7 ay Önce

şehir hastanesindeki tüp bebek servisi skandalındaki, 114 trilyonla ilgileri ne durumda acaba

SIRADAKİ HABER

banner7