Milletvekili Bulut, OSB Başkanı Öztürk’le Bir Araya Geldi

Ak Parti MKYK üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, OSB Başkanı Suat Öztürk’le bir araya geldi. Talep ve önerilerin konuşulduğu programda Milletvekili Bulut, “Depremi Ekonomik Açıdan Lehimize Döndüreceğiz” dedi.

Milletvekili Bulut, OSB Başkanı Öztürk’le Bir Araya Geldi

AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut OSB Başkanı Suat Öztürk’le bir araya geldi.

ÖZTÜRK: ESNAFLARIMIZ ÖNÜMÜZDE Kİ SÜREÇTE CİDDİ SIKINTILARA GİRECEK

Yaşanan depremin ardından beklentilerin konuşulduğu programda açıklamalarda bulunan OSB Başkanı Suat Öztürk, “Organize sanayi olarak, fabrikalarımızda çok önemli hasarlar yok. Bazı talimatlar var. 5-6 tane depomuzu Kızılay, AFAD ve diğer sivil toplum örgütlerine Lojistik hizmeti olarak veriyoruz. Bundan sonrası da önemli, devletin almış olduğu tedbirlerde geçici veya geçerli önlemlerle Esnafı, tüccarı rahatlatması lazım. Esnaf ve tüccarımızın önümüzde ki süreçte ciddi sıkıntılara gireceği kesin. Ve ticari alışveriş 1 yıl süreyle en az %70 aşağıya düştü. Çünkü hem Türkiye genelinden gelen yardımların burada ki Elazığ halkına dağıtılması, esnafın ticaret yapma hacmini tamamen düşürecektir” dedi.

BULUT: DOĞRU TEDBİR ALABİLMEK İÇİN, TEMSİLCİLERLE SÜREKLİ DİYALOG HALİNDEYİZ

AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise “Binalar yıkıldı ama Rabbim İnsanımızı muhafaza etti. Bu yönüyle sevindirici. Ama ifade ettiğimiz gibi bunun ekonomik depreme dönüşmesine de bizlerin müsaade etmemesi lazım. Bu konuda hem esnafımızla alakalı hem de küçük ve orta işletmelerde ki esnaflarımızla alakalı bir takım tedbirler almaya çalışıyoruz. Doğru tedbir alabilmek için, temsilcilerle sürekli diyalog halindeyiz” diye kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7