Milletvekili Bulut, "Peşin Ödemek İsteyenlere Yüzde 20 İndirim Yapılacak"

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, deprem konutlarının geri ödemesiyle ilgili yaptığı açıklamada konut fiyatını peşin ödemek isteyen vatandaşlara yüzde 20 ekstra bir indirim uygulanacağını ifade etti.

Milletvekili Bulut, "Peşin Ödemek İsteyenlere Yüzde 20 İndirim Yapılacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’daki deprem konutlarının aylık ödeme planlarını açıklamıştı.

Konuyla ilgili AK Parti MKYK üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan “Furkan Dilaver ile Son Baskı” canlı yayına katılarak açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Bulut, 2+1 konutlar için 510 TL ile 725 TL arasında 3+1 konutlar için ise 730 TL ile 995 TL arasında aylık ödeme bedeli alınacağını söyledi. Bulut, Köy evlerinde ahırsız olanlardan ayda 790 TL

ahırlı olanlardan ise 905 TL aylık ödeme tahsis edileceğini ifade etti.

“ÖDEME FİYATLARINDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK”

Bedellerin 2 yıl ödemesiz 20 yıl vade ile gerçekleşeceğini belirten Milletvekili Bulut, herhangi bir faiz uygulanmayacağını ödeme planlarında bir artış olmayacağını ilk ödemenin yapıldığı ay ile son ödemenin yapılacağı aydaki fiyatın aynı olacağını söyledi. 

“PEŞİNAT ÖDEMESİ GİBİ BİR ÖDEME YOK”

Vatandaşlardan herhangi bir peşinat alınmayacağını da vurgulayan Milletvekili Bulut, konutların vatandaşlara yaklaşık yüzde 40 indirimle verildiğini söyledi.

“PEŞİN ÖDEMEDE YÜZDE 20 İNDİRİM YAPILACAK”

Milletvekili Metin Bulut canlı yayında önemli bir açıklamada da bulundu. Metin Bulut, peşin ödeme yapmak isteyen hak sahiplerine AFAD tarafından yüzde 20 ekstra bir indirim uygulanacağını açıkladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
YILMAZ
YILMAZ - 2 yıl Önce

Bu bulut.kendisimi bu evleri yapmış % 20 indirim yapıyor.....bu tam bi emlakci ....

mm
mm - 2 yıl Önce

Bu adam bu işe bulaştıysa içinde bir rant aramak lazım, yoksa başka şekil düşünülmez.

tuncay
tuncay - 2 yıl Önce

şehir hastanesini, ucuza kapattığı araziye yaptıran adam gibi adam :)))

10 bin peşinat veren %20 daha indirim sahibi olsun
10 bin peşinat veren %20 daha indirim sahibi olsun - 2 yıl Önce

Evin borcunu kapatana ek %20 daha indirim olacakmış yani yine parası olana zengin olana mı yarayacak lütfen dile getiriniz en azında 10 bin peşinat verebilen herkese ek %20 daha indirim yapılmalı ve düşülen parada aylık taksitlerle tekrar hesaplanıp düşürülmeli hem vatandaşımız daha uygun ev sahibi olabilir hemde aylık ödemeleri biraz daha düşerek zor durumda bırakılmaz.

BORA
BORA - 2 yıl Önce

METİN BULUT,KÖYLERE YAPACAĞINIZ KÜMESLER KAÇ METRE KARE YADA 4+1 Mİ 5+1 MI NEDEN AÇIKLAMADIN.SADECE BÜRÜT 90 METRE KARE.KÖYDE YAŞAYAN VATANDAŞIN TAKSİTLERİNİ ÖDEYE BİLMESİ İÇİN EKİP BİÇMESİ GEREKİYO.HER AY SANA 750 TL NERDEN GETİRECEK.ALLAH BUNLARIN HESABINI SİZDEN SORACAK.

hüseyin kömürcü
hüseyin kömürcü - 2 yıl Önce

Merhaba
Depremde evi az hasarlı olup hasar tespit sonucunda riskli bina olarak teşhis bırakılıp yıkılan konutlar için herhangi bir açıklama yapılmıyor . Muhatap çevre şehircilik il müdürlüğü olarak gösteriliyor ama onlarda sizi arayacaz haber bekleyin diyorlar ne zaman arayacaksınız sorusunun cevabı ise kocaman bir soru işreti lütfen sizler aracılığıyla benim gibi olanların sesine ses olur musunuz Selamlar.

harputlu
harputlu - 2 yıl Önce

sayın vekil olmasa vay halimize hizmet adamı...masaya oturmuş pazarlığı yapmış indirimi kapmış daha nola..

Bombaci Mülayim
Bombaci Mülayim @harputlu - 2 yıl Önce

Belli Sende Onun Adamısın .

Fk
Fk - 2 yıl Önce

Kardesim kimse burda magdur rolu oynamasin,bunlar damdan dusupte mv’li olmadilar.siz sectiniz,oyuzden sizlanmaniz bosuna hec kusura bakmayin. Aha buraya yaziyorum bir sonraki secimde yine sececeksiniz.


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109