Milletvekili Bulut, Şehir Hastanesiyle İlgili Gerçekleri Tek Tek Anlattı

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı, MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Fethi Sekin Şehir Hastanesi’yle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak hakkında yapılan iddialara tek tek cevap verdi. Milletvekili Metin Bulut çıkan iddialar nedeniyle Şehir Hastanesi’nin yapılacağı yere karar verildiği dönemde kendisinin milletvekili olmadığını bir kez daha hatırlattı.

Milletvekili Bulut, Şehir Hastanesiyle İlgili Gerçekleri Tek Tek Anlattı

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, şehir hastanesi ile alakalı iddialar nedeniyle açıklamalarda bulundu.

MİLLETVEKİLİ BULUT, İDDİALARA CEVAP VERDİ

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut yaptığı açıklamada; Şehir Hastanesi yakın zaman da sadece ilimiz de değil aynı zaman da bölgemizde yapılan en önemli yatırımdır. Hastanemiz güçlü alt yapısı ile uzun yıllar ilimize ve bölgemize hizmet verecektir.

“BEN O DÖNEM MİLLETVEKİLİ DEĞİLDİM”

Kamuoyunun malumu olduğu üzere Hastanemiz 347.283 metrekare alan üzerine kuruludur. Hastanemizin yer tespiti 2007 yılında yapılmış, yapım ihalesi 26.08.2014 tarihinde yapılmıştır. Doğal olarak Hastanenin nerede yapılacağı bu tarihten çok daha önce karara bağlanmıştır. Hastanenin yer tespit ve tahsisini dönemin yetkilileri gerçekleştirmiştir. O dönemin milletvekilleri de gelen yatırımı hemen değerlendirmek için gereken desteği vermiştir. Kendilerine minnettarız.

Ben o dönem milletvekili değildim ve doğal olarak bu sürece hiçbir dahilim olmamıştır.

Bu gerçeği bilmeyen yok gibidir. 

“İFTİRALAR BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE ÜRETİLİP YAYILIYOR”

Gerçek bu olmasına rağmen kamuoyunda maksatlı bir şekilde “Metin Bulut Şehir Hastanesini Doğukente yapılmasını sağladı yoksa hastane başka bir mevkide yapılacaktı” gibi aslı astarı olmayan iftiralar bilinçli bir şekilde üretilip yayılıyor.

“EKİBİN İÇİN DE BEN YOKTUM VE HİÇBİR ŞEKİLDE DÂHİL OLMADIM”

Oysa gerçek şudur;

Ben o dönem milletvekili değildim. Elazığ Milletvekili oluşum 7 Haziran 2015 seçimleridir. Dolayısıyla Doğukent’e hastanenin yapılmasına karar veren ekibin için de ben yoktum ve hiçbir şekilde dâhil olmadım.

Şehirler hep batıya doğru geliştiği için ilin doğu-batı yönünde dengeli gelişmesi açısında dönemin siyasi ve bürokratik erki mülkiyeti hazineye ait olan bu alanı tercih etmiştir.

“HASTANE YAPILIRKEN BEN MİLLETVEKİLİ DEĞİLDİM”

Kamuoyunun şunu bilmesini istiyorum;

1- Hastane yapılırken ben milletvekili değildim. Hastanenin nerede yapılacağına yönelik dâhilim yoktur. Dönemin tüm siyasileri ve bürokratları şahittir.

2-Hastanenin giriş-çıkış kapılarının yeri ve yönüyle ilgili hiçbir tasarrufum olmamıştır. Yüklenici firma ve sağlık bürokratları şahittir.

3- Hastanenin giriş kapısı karşında 1 metrekare arsam yoktur.

4- Doğukent Mahallesinde ticari tesis alanım dışında 1 metrekare yerim yoktur.

“GEREKEN TÜM DESTEĞİ VERDİK”

Gelelim Şehir Hastanesi’nin yapılması için yaptıklarımıza:

1- Hastane inşaatı başladıktan sonra bir duraklama dönemi yaşandı. Bürokratik sorunlar vardı. Dönemin milletvekilleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz yoğun girişimler sonucu durmak üzere olan şantiyedeki işleri hızlandırdık.

2- Dönemin Sağlık Bakanı’nın şantiye alanını ziyaret etmesini sağlayarak işlerin daha da hızlanmasını sağladık.

3- Hastane inşası biter bitmez bir an önce hizmete açılması için gereken tüm desteği verdik. An be an takip ettik. Eksiklerin giderilmesini sağladık.

4- Kadro eksikleri ile yakından ilgilendik. Özellikle Diş Hastanesinin daha verimli çalışması için hazırladığımız önerileri Sağlık Bakanına sunduk ve sonuçlandırdık.

“HUKUK YOLUYLA MÜCADELEM DEVAM EDECEKTİR”

Gerçek bu kadar basittir. Hiçbir ahlaki değeri olmayan müfterileri Allah’a havale ediyorum.  Kimliğini gizlemeden iftira atmaya devam edenler için hukuk yoluyla mücadelem devam edecektir. Kulaktan dolma bilgilerle araştırmadan ve tarafımıza sormadan yargıda bulunan ve bu tür iftiraları yayanları insafa ve iz’ana davet ediyorum.

Kişi bir insan ile ilgili beyanda bulunmadan önce düşünmeli, tartmalı ve Allah’tan korkmalıdır. 

“İFTİRA, KARALAMA, YALAN VE HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSMAYIZ”

Siyasetçi eleştirilmez değildir. Siyasetçi eleştirilmelidir. Eleştirilmek bize güç katar. Eleştirilmekten kaçmayız! Makul mantıklı ve haklı eleştirileri alırız istifade ederiz! İftira, karalama, yalan ve haksızlık karşısında susmayız. 

Şehir Hastanesi ile alakalı tüm gerçekler yukarıda anlattığım gibidir. Haktan, hukuktan yana olan aziz hemşerilerimin de aynı duyarlılığı göstereceğine inanıyorum. Kamuoyuna saygılar sunuyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bademlik
Bademlik - 11 ay Önce

Bademliğin nerede bir açıklama da onun hakkında yapsana Metin gakko? 50 Dönümlük bademliğin olduğu söyleniyor doğrumu?

Mst
Mst - 11 ay Önce

Hastane de senin işin Elazığspor bu hale düşürmekte senin..ama bu aptal millet hala peşinde sizin mahvettiniz Elazığ.

Bizde Yedik Bunu
Bizde Yedik Bunu - 11 ay Önce

Aaah Metin aah herkes neyin ne oldugunu cok iyi biliyor da senin yarattigin korku impartorlugu yuzunden sesini cikaramiyor

Kimler oraya karar verdiyse
Kimler oraya karar verdiyse - 11 ay Önce

Ali şeker isimli yorum yapan yorumcu eski hastane kaç kilometreydi şehir hastanesi kaç kilometre öküz onun hesabını da yapıyormusun acaba. Hastanenin oraya yapılmasına her kim karar verdiyse, vesile olduysa Allah yüzbin belasını versin.

ali şeker
ali şeker - 11 ay Önce

eski hastaneye en az iki araçla gidilirken buraya tek araçla gidiliyor.

baldız neden öptü
baldız neden öptü - 11 ay Önce

çok üzüldüm iftira atanlar adına hepsi tazminat öder artık.

?
? - 11 ay Önce

Belediyede kimin bar dı da orda yatırım yaptın yediniz memleketi bu da kalmaz yanınıza rahat olun

23
23 - 11 ay Önce

Birde haksız yere alınan raporları böyle gözden geçirseniz ülke ekonomisi dengelenir

Aydın
Aydın @23 - 11 ay Önce

Çok doğru parayla rapor alıp aylığa bağlananların sayısı çok fazla bununla ilgili çalışma yapılmalı


SIRADAKİ HABER

banner7