Milletvekili Erol: “2020 sonuna kadar 20 bin 417 adet konutun teslim edilecek olması iyi bir haber”

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum dün Elazığ’da depremin yaralarını sarmak için yapılan çalışmaların koronavirüs tedbirleriyle devam ettiğini açıklamıştı. Bakan Kurum’un yaptığı paylaşım üzerine açıklama yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 2020 yılı sonuna kadar 20 bin 417 adet konutun teslim edilecek olmasının iyi bir haber olduğunu, ihalesi yapılmayan 16 bin konut için hızlı davranılması gerektiğini söyledi.

Milletvekili Erol: “2020 sonuna kadar 20 bin 417 adet konutun teslim edilecek olması iyi bir haber”

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un sosyal medya hesabında paylaştığı ‘2020 yılı içerisinde 20.417 adet deprem konutunun teslim edileceğini” ile ilgili CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol açıklamada bulundu. 

EROL: İHALENİN YAPILMASI GEREKİYOR

Milletvekili Gürsel Erol açıklamasında ‘Şu ana kadar ihalesi yapılarak inşaatı başlayan yaklaşık 4 bin civarında konut var. Daha 16 bin konutun proje ve ihale süreci tamamlanmamış. Bunların şu yaşanan sürede ihalesinin yapılması gerekiyor. İhaleler yapılırsa, Bakan Kurum’un açıkladığı süre içerisinde konutlar tamamlanabilir” dedi.

Ayrıca şuana kadar hasar tespit raporlarının askıya çıkarılmamış olduğuna değinen Milletvekili Erol, bu konuda vatandaşın mağduriyet yaşamaması için biran önce hasar tespit raporlarının açıklanması gerektiğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER