Milletvekili Erol: Elazığ Afet Bölgesi İlan Edilmeli

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Rize’nin afet bölgesi ilan edilmesi ile ilgili açıklama yaparak, Elazığ’ın da afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Milletvekili Erol: Elazığ Afet Bölgesi İlan Edilmeli

Rize’nin afet bölgesi ilan edilmesi ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ depreminin ilk gününde itibaren sürecin doğru planlanması ve şehrin Afete maruz bölge ilan edilmesi gerektiğini söylediklerini ifade etti.

Milletvekili Erol, selin yaşandığı bölgeye giderek, bölgede yürütülen çalışmaları yerinde gördüğünü söyledi.  

Erol, Elazığ’la ilgili afet bölgesi kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini kaydetti.

EROL: EĞER GİRESUN'DA VERİYORSANIZ ELAZIĞ'DA DA HİBE VERECEKSİNİZ DEMİŞTİK

Milletvekili Erol, “Giresun'un Dereli ilçesinde gittim. Gerçekten devlet orada varlığını göstermiş, ilçenin yeniden planlanması ile ilgili, sorunların çözümü ile ilgili yeni bir sistem ve yeni bir düzenin kurulmasına yönelik orada devlet üzerine düşeni yapmış. Hatırlayın o süreçte Giresun'da esnafa 50 bin lira hibe verilmişti. Elazığ'da ise esnafa 50 bin lira kredi verilmişti. Biz kalktık dedik ki Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sıfatını kazanan insanlar arasında devlet ayrım yapamaz. Eğer Giresun'da veriyorsanız Elazığ'da da hibe vereceksiniz demiştik. O zaman yine AK Parti'nin milletvekilleri demişlerdi ki efendim Giresun'da mağduru sayısı az, Elazığ'da mağdur sayısı fazla olduğu için Elazığ'a kredi verildi, Giresun'a Dereli'ye hibe verildi. Aslında tam tersi olması lazım. Yani bir yerde ne kadar fazla mağduriyet varsa devletin imkânlarının ve olanaklarının o derecede daha yüksek olması lazım” dedi.

Erol, afet bölgesi ile ilgili açıklamalarını sürdürdü

EROL: BİR KEZ DAHA ANLADIM Kİ ELAZIĞ SAHİPSİZ BİR ŞEHİR

Milletvekili Erol, “Ama inanın ben Dereli'yi ve Güneysu'yu gezince, görünce, yapılan TOKİ'nin evlerini, metrekarelerini, fiyatlarını, şehrin gelişimini görünce bir kez daha anladım ki Elazığ sahipsiz bir şehir. Bunu üzülerek söylüyorum. Niye sahipsiz şehir? Çünkü bugüne kadar yalan dolanla siyaset yapanlar, vatandaşın duygularını sömürenler, yalan söyleyenler, kanunları bile farklı yorumlayanlar Sayın Cumhurbaşkanının Güneysu'da yaşanan sel felaketinden sonra ilin milletvekillerinin ve şu anda Güneysu'da görevlendirilen bakanların bilgisi dahilinde, teklifi doğrultusunda burada afet bölgesi ilan ediyoruz dedikten sonra ben Elazığlı siyasetçilere soruyorum. İşte sizin Elazığ'da yarattığınız gücünde, desteğinde sonucu Elazığ'ın mağdur edilmesi. Demek ki afet bölgesi ilan edilebiliyor, demek ki Cumhurbaşkanı müjde olarak burası afet bölgesi ilan edildi diyebiliyor. Peki Güneysu'daki mağduriyetle Elazığ'daki mağduriyeti değerlendirin inanın Elazığ'da yaşanan mağduriyet, mal kaybı, mülk kaybı Güneysu'daki yaşanan mal ve mülk kaybının en az 10 katı” diye ifade etti.

Erol, Elazığ’la ilgili afet bölgesi kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini kaydetti.

EROL: CUMHURBAŞKANI YALNIZCA BİR BÖLGEYE KARŞI KENDİNİ FARKLI SORUMLU HİSSEDEMEZ

Erol, “Ama bu kentin, halkın değerleri üzerinden, fakir fukaranın rızkı üzerinden siyaset yapan, siyaset yaptığını sananlar şimdi cesaretleri varsa Gazi Caddesi'nde gezsinler, Sayın Cumhurbaşkanının Rize için teklif ettiği afet bölgesinin Elazığ'da niye uygulanmadığı konusunda vatandaşlara hesap versinler. Buradan Sayın Cumhurbaşkanına da seslenmek istiyorum. Bu ülkenin ve Elazığ milletvekili olarak sesleniyorum. Sayın Cumhurbaşkanım, bir Cumhurbaşkanı devletin başkanıdır, bir Cumhurbaşkanı yalnızca bir bölgeye karşı kendini farklı sorumlu hissedemez. Bir Cumhurbaşkanı Türkiye'de yaşayan 84 milyon yurttaşımızın hakkını, adaletini ve anayasal yurttaşlık hakkını korumakla sorumludur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2021, 00:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum23
Yorum23 - 2 hafta Önce

Elazığı her ortamda savunuyorsun helal sana oylarımız helal sana. hala aklı başına gelmeyenler boş oy kullanmaya devam etsinler.

Elazığlı
Elazığlı @Yorum23 - 2 hafta Önce

Kime verek adam yok tayyip bırakana kadar oyumuz ona seçenek yok seçim olsa elazığ gene ezici çoğunlukla verecek kesin bu

Zaza
Zaza - 2 hafta Önce

Sen de olmazsan kimse bizi adam yerine koymaz.sahipsiz Elazığ akp bitti artik

Elazığlı
Elazığlı - 2 hafta Önce

Günaydın sana da 600 bin nüfuslu şehrimize de günaydın...
Artık Rize'ye 2-3 bakanlık da verilir.

Gürsel bey
Gürsel bey - 2 hafta Önce

Elinden birşey gelmesede doğruları söylediğin sorunlarımızı meclise taşıdığın için Allah senden razı olsun bir oyumda Gürsele helal olsun hoş olsun

yılmaz
yılmaz - 2 hafta Önce

sy vekilim boşuna çeneni yorma yarın bir seçimde millet yine mevcut partiye oy verecek
kimse memnun olmamasına rağmen başka kim var oy verelim deniliyor.

23
23 - 2 hafta Önce

Milleti salak yerine koymuyorlar.
Millet zaten salak

Gakgo
Gakgo - 2 hafta Önce

Memlekette bu kadar geri kafalı insan varken ne desen boş Sayın Vekilim anlayan yok... Sana yazık bu şehirden bir cacık olmaz...

elaziz
elaziz @Gakgo - 2 hafta Önce

Senin gibi geri kafalılar varken gürseli göğe çıkarırsınız, halbuki boş teneke.

SAVAŞ
SAVAŞ - 2 hafta Önce

Akp ye denizde kum yok ..sandığı getirin sandığı bekliyoruz ..Elazığ Elazığ olalı böyle sabırsızlanmıştı bittin Akp bittinizzzzzzzzzz..

levent
levent @SAVAŞ - 2 hafta Önce

Savaşşş yavaşşş oğlum yavaşşş nickli ( yalan salla nasilsa bedava ) bu kadar iğrenç bir adam oldugunu acıklamasaydın keske

kldsakladkla
kldsakladkla @SAVAŞ - 2 hafta Önce

"yalan salla nasilsa bedava" adlı trol bozuntusu sen ciddi manada ruh hastasısın.nasılda kuduruyorsun.o kadar saçmalıyorsunki.ciddi manada psikolojik sorunların var.kudur kudurmaya devam et.milliyetçiliği sen biat etmek mi sanıyorsun?milliyetçiliği akpye oy vermek mi sanıyorsun? hem kindarsın hem dindarsın (Allah kitap din iman deyip ona buna saldırıp nefret saçıyorsun) ilk seçimde o nefretinle boğulacaksın.

Savaşşş yavaşşş oğlum yavaşşş
Savaşşş yavaşşş oğlum yavaşşş @SAVAŞ - 2 hafta Önce

Gene piyasaya çıkmış bizim elazıgli olmayıp elaziğa oynayan vekil . Ulan depremde bur fabrikasını halka acmayan sadece yıldız bagları ile fevzi çakmağa yardım dağıtan vekilin elazığa ne faydası olur diye soran yok.burda ismine gakko veya 23 harput vs. Yazanlar hepsi yalan söylüyor ve hiç biri elaziğı günahı kadar sevmeyen gürselin memleketlileri amaç elaziğın milliyetçi kimligini yok etmek için enaz iki chp li vekil çıkarmak . Allah sizin gerçek yüzünüzu ortaya çikaracak yakın zmanda inşaAllah . Bu devlet olmasa biz kemalin gürselin kapısinda yalavara yalvara dilimiz kurumuştu .bugun evleimize yerleşmeye basladiysak bu devletimiz sayesindedir . Anca şoww bu gun gene otobuşle millere bayram şowu yapiyordu kafamı bile çevirmedim hala diyor sizede selamlar . Bakiyorum etrafimda kimse yok bende bakmıyorum


SIRADAKİ HABER

banner103