Milletvekili Erol, Elazığ Korosu’nun Adının Değişmesine Tepki Gösterdi

Elazığ Devlet Türk Müziği Korosu’nun adının Elazığ Kürsübaşı Müzik Topluluğu olarak değiştirilmesine tepki gösteren CHP Milletvekili Gürsel Erol, “Türk isminin neyi sizi rahatsız ediyor da bir genelge ile yılların korosundan kaldırıyorsunuz” dedi.

Milletvekili Erol, Elazığ Korosu’nun Adının Değişmesine Tepki Gösterdi

Elazığ Devlet Türk Müziği Korosu’nun adı, Kültür ve Turizm Bakanlığı kararı ile Elazığ Kürsübaşı Müzik Topluluğu olarak değiştirildi. 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol bu karara tepki göstererek, devletin temsil eden kurumların statüsü ve konumun değiştirilmesinin doğru olmadığını söyledi.

Kararın kabul edilemez olduğunu vurgulayan Milletvekili Erol, “Türk isminin neyi sizi rahatsız ediyor da bir genelge ile yılların korosundan kaldırıyorsunuz” dedi.

EROL: VERİLEN BU KARAR DOĞRU BİR KARAR DEĞİLDİR

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “İllerde gelenekselleşen bu tür kültür ve sanatı yansıtan kurumların statüsü ve konumunun değiştirilmesi doğru değildir. Tam tersine tarihe mal olmuş bu tür kurumların ve o illerin geleneklerini kültürlerini yaşatan kurumların  statüsünün ve adının değiştirilmesi yerine imkan ve olanaklarının artırılarak bu kültür ve sanatın daha da yaygınlaşmasına katkı vermesi gerekiyor. Verilen bu karar doğru bir karar değildir. Devletin kurumlarının geleneksel davranış şekillerine karşı aykırı kararlar alınarak devleti temsil eden kurumların yapıları zarar görmektedir” diye konuştu.

EROL: TURİZM BAKANLIĞI’NIN KARARI KABUL EDİLEMEZ

Kararın yanlış olduğunu vurgulayan Milletvekili Erol,  “Elazığ Devlet Türk Müziği Korosu’nun adını Elazığ Kürsübaşı Müzik Topluluğu olarak değiştiren Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kararı kabul edilemez. Buralarda icra edilen müzik Türk Müziğidir, uluslararası kültür otoriteleri de dünyanın her yerinde buna Türk Müziği demektedir.  Türk isminin neyi sizi rahatsız ediyor da bir genelge ile yılların korosundan kaldırıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güngör
Güngör - 2 hafta Önce

Tüm yapılanlar sözde milliyetçi MHP sayesinde ve desteği ile oluyor

tuncay
tuncay - 2 hafta Önce

sözde milliyetçilik yapanlar "türk" adından utanır hale gelmiştir. Cumhuriyet kurumları ile savaşın yanına türk düşmalığı da eklediler. yatacak yerleri yok bunların

Furkan
Furkan @tuncay - 2 hafta Önce

Türk Ulusunun bölünmesini istemek süzme hainliktir. Ne mutlu Türküm diyene!

Gokhan
Gokhan @tuncay - 2 hafta Önce

Huzeyfe senin gibi birinden de bu olaylari algilamani beklemek hata olurdu zaten.

Huzeyfe
Huzeyfe @tuncay - 2 hafta Önce

Bak şu konuşana!Şap dodah karadana," Bir deli ,bir taş attı kuyuya, kırk akıllı çıkarmaya çalışıyor"Türklükle ,İslam'la alakası olmayan birinin hezeyanları.Ossuruktan tiyare ,selam söyle o yare.Baska size gerek var mı?Cahil lakirdisi,Ciddiye mi alalim yani.

Sezaii
Sezaii @tuncay - 2 hafta Önce

ELAZIĞ DEĞİL ELAZiz rumuzlu kişi burası TÜRK vatanı.Faşistliği ancak senin gibiler yapar

23
23 @tuncay - 2 hafta Önce

"Elazığ değil EL-AZİZ" adıyla yorum yapan şahsiyet, bu memleketin adı El-aziz değil, Elazığdır. Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyetidir. Bu ülkede yaşayanlara Türk Milleti denir. Hasta etme vatandaşı!

TÜRK!
TÜRK! @tuncay - 2 hafta Önce

İşte bu zihniyet bu ülkeyi bu hale getirdi.Elazığda o kadar Türk yokmuş laflara bak laflara!Bu ülkeyi bir arada tutan en büyük etken TÜRKLÜKTÜR.Diğer etnik unsurlarıda gözeterek ülkenin ismini de değiştireliim istersen?????Bu ülke topraklarında yaşayan herkes Türk ulusudur.Bu bizim kimliğimizdir.Ermeni,Hıristiyan,Süryani,Kürt,Zaza,Boşnak vs..hepsi Türk ulusudur.O kadar cahilsinizki kendinizden nefret ettirene kadar uğraşıyorsunuz.Türk yurdunda TÜrklüğü savunanlara faşist demek en basitinden KANSIZLIKTIR!

Elazığ değil EL-AZİZ
Elazığ değil EL-AZİZ @tuncay - 2 hafta Önce

ELAZIĞDA O KADAR TÜRK YOK DİĞER ETNİK UNSURLARI DA DÜŞÜNEREK ALINAN BU KARAR İÇİN TURİZM BAKANLIĞI VE AKP YE TEŞEKKÜRLER BU FAŞİST ZİHNİYET BU TOPRAKLARDAKİ ZENGİN KÜLTÜRÜ TEK BİR ETNİK UNSURA İNDİRGEMEYE ÇALIŞSA DA BAŞARAMAYACAK FARKLILIĞIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR

Kubilay
Kubilay @tuncay - 2 hafta Önce

MHP ne iktidar nede muhalefet Partisidir. Dünyada eşi olmayan muhalefete muhalefet etmekle görevli bir partidir.

Sabri
Sabri - 2 hafta Önce

Son 1 ayda andımız kalktı Atatürk ile ilgili yapılanlar Barzaninin gönlü için Türkmen lideri Erşat a yapılanlar şimdide bu demek çözüm süreci kaldığı yerden başladı

Gereksizler
Gereksizler - 2 hafta Önce

Türkiye in en gereksiz iki partisi biri HDP diğeri MHP dir

Hüsnü
Hüsnü - 2 hafta Önce

MHP ülkeye zarar veriyot

Yavuz Selim
Yavuz Selim - 2 hafta Önce

Harputtan kerküke.. Yüzyillarin birikimi var kürsübaşında..

Mustafa
Mustafa - 2 hafta Önce

Muhalefet etmek için her yolu deneyen CHP ve m.vekilleri yerine göre"Türklüğü" yerine göre"Atatürkçülüğü" hatta çok da barışık olmadıkları inançları kullanmakta geri kalmıyor.Elazığ'a özgü bir ismin kullanılması gayet yerinde olduğu halde muhalefet etme,karalama, fitne çıkarmak adına "Türk" ifadesine karşı olma gibi ithamlarda bulunmak en basit ifadeyle utanmazlıktır,fitneciliktir.Bunu söyleyenler bölücü HDPkk ile ortak olmaktan hiç bir beis görmeyen,gece gündüz bu bölücüler ile aynı çuvala giren zavallılardır.

teki
teki @Mustafa - 2 hafta Önce

Naci bey bu kafaya gelmek için ancak pudra şekeri kullanmaları lazım zaten çok haklısınız.şunların kafaya bakar mısınız

Naci
Naci @Mustafa - 2 hafta Önce

Pudra şekerini fazla kaçırmışsın

Elz
Elz @Mustafa - 2 hafta Önce

Türklüğü savunan Türk adına sahip cikanlara fitne fesat cikariyor diyen mustafa...buradan sana cok iyi bi cevap verirdimde degmezsin.sizle ayni havayi solumak bile utanc vericidir

Teo
Teo @Mustafa - 2 hafta Önce

İşte biri burada adıda mustafa..

Teo
Teo @Mustafa - 2 hafta Önce

Bir kısım " milliyetçilerin" desteğiyle Türk adı her yerden siliniyor..Bunlara çanak tutanlar ve halen daha bunların peşinden gidenler var..

2121
2121 @Mustafa - 2 hafta Önce

Mustafa, senin bu yaptığın da en basit ifadeyle "şuursuzluktur". Yandaş medya izlemekten, trollük yapmaktan başka bildiğiniz bir şey yok. Resmen yalanlara teslim olmuşsunuz. Yazık hayatınıza. Elazığ'daki koronun dışında, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Edirne’deki koroların ismi de değiştirildi. Türk yurdunda, Türk adını savunmak, Türk'e sahip çıkmak fitne fesat olmuş öyle mi? Siz ne yiyip içiyorsunuz? Türk adına sahip çıkan kişi "HDPkk" oluyor, Türk adını her yerden kaldırmaya çalışanlar, Türk kimliğine karşı olanlar ise "Milliyetçi" öyle mi? Siz nasıl bir zihniyetsiniz arkadaş! Bu halinizle bir de "Milliyetçilik" taslıyorsunuz.

tuncay
tuncay @Mustafa - 2 hafta Önce

trollük yapacam diye saçmalamışsın :)

Sezaii
Sezaii - 2 hafta Önce

ELAZIĞ DEĞİL ELAZiz rumuzlu kişi burası TÜRK vatanı.Faşistliği ancak senin gibiler yapar


SIRADAKİ HABER

banner7