Milletvekili Erol, İsrail'in Filistinlilere Yönelik Saldırılarını Protesto İçin Yürüdü

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etmek için yürüyüş yaptı.

Milletvekili Erol, İsrail'in Filistinlilere Yönelik Saldırılarını Protesto İçin Yürüdü

Filistinlilere destek olmak için elinde Türkiye ve Filistin bayrakları ile İzzet Paşa Camisi'nden Elazığ Öğretmenevi'ne kadar yürüyen Erol, İsrail'in saldırılarını kınadı.

Erol'a yürüyüşü esnasında bazı partililer ve yoldan geçen vatandaşlar da destek verdi.

Yürüyüşün ardından gazetecilere açıklama yapan Erol, İsrail'in Filistinli Müslümanlara yıllardır uyguladığı baskı ve zulme karşı durmak, Filistinlilerin yanında olduklarını Elazığ'dan haykırmak için yürüdüğünü söyledi.

Erol, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını şiddetle kınadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Türk halkı her zaman mazlumların, ezilenlerin yanında olmuştur. Filistin halkının yanında olmak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan 84 milyon yurttaşımızın asli görevi ve sorumluluğudur. Bugün Elazığ'dan sizin seçtiğiniz vekil olarak Filistin'e bir mesaj göndermek, Filistin'deki Müslüman kardeşlerimizin yanında olduğumu belirtmek, bütün Türkiye'ye haykırmak, Müslüman kardeşlerimizin hakkını ve hukukunu aramak için çıktığımız bu yolda bize verdiğiniz desteğe canıgönülden teşekkür ediyorum. İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını sadece kınamakla kalmadan bu yönde adımların da atılması gerekir. Türkiye'nin yurttaşları, Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşları olarak, Mustafa Kemal'in kültüründen, geleneğinden ve Cumhuriyetin değerlerinden gelenler olarak Filistin'deki kardeşlerimize sahip çıkmayı kendimize bir yurttaşlık görevi olarak biliriz."

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2021, 15:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
ATOM KARINCA
ATOM KARINCA - 4 ay Önce

adam ATOM KARINCA adeta ,çok çalışkan bir insan , inşAllah böyle 3-4 vekilimiz olur bundan sonraki süreçlerde de , yıllarda.

bu adam ayarında vekil ben 30-40 yıldır bu şehirde görmedim.

cüneyt
cüneyt @ATOM KARINCA - 4 ay Önce

akp nickli sen ironimi yapıyosun yoksa gerçektenmi diyosun bunu? ?

Akp
Akp @ATOM KARINCA - 4 ay Önce

Elazığ bizimdir , elazığ insanı reisin ak partinin arkasından ayrılmaz hizmete bakmaz elazığ insanı, iş istemez , yatırım istemez. Biz şapkamızı koyarız elazığ gene bütün oylarını bize verir. Biz ak partiyiz. İş yapmadık diye elazığ insanı bize oy vermemezlik yapmaz

hayrettin
hayrettin @ATOM KARINCA - 4 ay Önce

inşAllah akp milletvekilleri ilerliyen yıllarda Elazığ da görmeyeceğiz. biri emlakçı biri tecavüzcü biri ihaleci diğeri kansızzzzzzzz.

SAVAŞ
SAVAŞ - 4 ay Önce

GÜRSEL EROL DİYE YAZILIR ADAM DİYE OKUNUR..HELAL OLSUN SAYIN VEKİLİM..RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN İNŞALLAH..

Zlf
Zlf - 4 ay Önce

Sayın vekil bu yürüyüşünden dolayı tebrik ediyoruz akp nin bu yürüyüşe katılma ve kınama hakkı yoktur sebebi kısa ve özdür ancak laf yapıyor gürsel erol diyenlere siz önce israilden mavi marmara hesabını sorun bana mi sordunuz da gitttiniz denilmişti en son oradaki gazilerimize

Zaza
Zaza - 4 ay Önce

Adam aldığı oyların karşılığını kat ve kat verdi sizin Akp li vekiller ne yaptı Allah aşkına

Cüneyt
Cüneyt @Zaza - 4 ay Önce

....? adlı yorumcu noldu cevap veremedin? " yahudi ermeni ve hıristiyan adeti olan mum yakıp çicek bırakma " adetini bak sizinkiler de yapmış... çamur at izi mi kalsın derdindesin? cevap veremiyorsunuz tabi.. gülüyorum size sadece

Cüneyt
Cüneyt @Zaza - 4 ay Önce

Arkadaş siz niye bu kadar kindarsınız ve yalanlara teslim olmuşsunuz anlamıyorumki..bu ne kin bu ne nefrettir arkadaş.utanmıyo musunuz bunu yaparken? arkadaş güzel olan her şeye karşısınız.bu kadar da partizanlık ve iki yüzlülük olmazki

bahsettiğin dilek sitesi önünde bak bakayım mum mu yakılmış? adam karanfil bırakıp ölenleri anmış:

https://www.elazigsonhaber.com/gundem/milletvekili-erol-dilek-sitesi-onune-karanfil-birakti-h76727.html

Bak bakayım başka kimler karanfil bırakmışlar:

https://www.cumhuriyet.com.tr/video/video_haber/464414/bolum/23/video.html

https://twitter.com/akparti/status/1107630305169588225

https://www.haberler.com/ak-parti-milletvekilleri-ve-il-baskanligi-uyeleri-8292416-haberi/

https://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/son-dakika-haberi/ak-parti-il-teskilati-reina-onune-karanfil-birakti-1601426/

https://www.cumhuriyet.com.tr/video/davutoglu-tren-gari-onune-karanfil-birakti-386921

https://www.dailymotion.com/video/x4m22j5

https://www.sabah.com.tr/gundem/2017/01/03/ak-parti-il-teskilati-reina-onune-karanfil-birakti

https://www.istanbulgercegi.com/ibbnin-akpli-ve-chpli-meclis-uyeleri-patlama-yerine-karanfil-birakti_115551.html

....?
....? @Zaza - 4 ay Önce

Ne yaptı mesela ? Bugün iki metre yol yürüdü sow yaptı akşama kadar sokaklarda otobüsle bağırdı durdu . Selam vermeyen sokaktakilere bile bende sizi selamlıyorum dedi . Kafamız şişti otobüsle bas bas bagirmasından zaten sadece bagirip reklaminı yapiyor baska ortada bir şey yok . Ben bu gurseli dilek sitesinin önüne yahudi ermeni ve hıristiyan adeti olan mum yakıp çicek bırakma ve tüm basını çagırıp gece vakti şow yaptığında anladim . Mum yakmak varmı Müslüman yada Türk geleneklerinde ? Yada hadi öluleri andın hatirladın diye elazigin basınıni çağirmak nasıl bir sow yahu ?

doğan
doğan - 4 ay Önce

Tebrikler

Zlf
Zlf - 4 ay Önce

El-aziz linkli hemşehrim seçimler şahsi olarak değerlendirilir tabiki genelbaşkanlar önemli ama burada gürsel erol'un haberi olmadan dönen bir iş varsa gereken yapılacaktır. Ayrıca bu kadar bilgiyi nereden biliyorsunuz onunda tereddütü içersindeyim şayet böyle bir rahatsızlık durum var ise bunu gürsel erol'un şahsına bizzat iletmeniz burada klavye ile belirtmez iseniz memnun olurum eleştirmek güzel bir şey ama unutmayalım ki her koyun kendi bacağından asılır

Cüneyt
Cüneyt @Zlf - 4 ay Önce

Allah sizin iki yüzlülüğünüzü soracak asıl.

....?
....? @Zlf - 4 ay Önce

Pardonda niye burda belirtmeyecekmiş? madem pkk lilar bu yardimlari dagıtıyorsa elaziglılar vr bu yardımı yapanlar yardımlarin kimlere ve kimler eli ile dağıtıldıgını bilmeli .şimdiden sadece vekil iken bu işler pkk nın eline düştüyse Allah korusun bunlarin iktidar olduğunu düşünemiyorum . Hani daha gecen gun hdp tarafindan daga kaçirılan annelri ziyaret etmisti de annelr ne isiniź var hdp ile ne isiniz var pkk ile diye sormuştu cevap veremdi kemal kılıctaroğlunun selamini almiyoruz dediler anneler burda neden boyle dediler acaba ?sırf akp gitsin şahin baskan gitsij diye gozünüzü kör kulağınızı sağır ettiniz ama Allah bunu sorar

AGAH
AGAH - 4 ay Önce

Mustafa Kemal'in kültüründen, geleneğinden ve Cumhuriyetin değerlerinden gelenler olarak Filistin'deki kardeşlerimize sahip çıkmayı kendimize bir yurttaşlık görevi olarak biliriz."

Filistin Cephesi ve Mustafa Kamal

cüneyt
cüneyt @AGAH - 4 ay Önce

esnaf belkide sen hic birşeyle ilgilenmedigin her seye banane deyip bencilce davrandigin icin bu haldesindir

Esnaf
Esnaf @AGAH - 4 ay Önce

Yav yıl olmuş bilmem ne kamal kemal derdine düşüyorsunuz banane neyse iş güç para derdim gerisi hikaye

Uygar
Uygar @AGAH - 4 ay Önce

"Kamal" değil, "Kemal" yazacaksın. "Keşke Yunan galip gelseydi" diyenlerden ve benzerlerinden öğrendiğin yalan tarihle, "Atatürk yüzünden Filistin Cephesini kaybettik!" şeklinde bir argümanı savunuyor olacaksınki, böyle imalı bir yorum yapmışsın.

1. Suriye Filistin Cephesinde ordu komutanı Atatürk değildi. Yıldırım Orduları Komutanı Alman Sanders’ti. Ordular dağıldı, Sanders de kaçtı.
2. Bu ortamda bir adam, 7. Ordu Komutanı Atatürk, başsız kalan, dağılan orduları derleyip toparlayıp Halep’in kuzeyine çekip kurtardı.
3. Ordu geri çekildikten sonra Yıldırım Orduları Kumandanlığına getirildiği Atatürk'e Adana'da tebliğ edildi. O da Kurtuluş Savaşı çalışmalarına burada başlayarak İtilaf Devletlerinin orduyu terhis etmesi üzerine silahların saklanması yönünde talimat verdi.

Bunun gibi kült yalanlarla alternatif bir tarih yazılmaya çalışılması çok gülünç.

Emrah
Emrah - 4 ay Önce

Sayın Gürsel Erolun seçilmesini halen daha hazmedemeyenler var ha ha ha her Gürsel Erol haberine damlıyorlar..hayırdır nedir bu telaş sürekli bir laf sokma ötekileştirme iftira atma yalan ithamlarda bulunma??? ayarınız fena bozulmuşş.


SIRADAKİ HABER

banner103