Milletvekili Erol: Kanundan Tüm Elazığ Faydalanmalıdır!

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, elektrik ve doğalgaz faturalarının 1 yıl ertelenmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Milletvekili Erol, çıkacak kanundan tüm Elazığ faydalanmalıdır” dedi.

Milletvekili Erol: Kanundan Tüm Elazığ Faydalanmalıdır!

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, elektrik ve doğalgaz faturalarının 1 yıl ertelenmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Milletvekili Erol açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 “26 Mart 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 7269 sayılı Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun’a eklenen madde 2 ile 01 Ocak 2020 tarihinden itibaren afet hallerinde ilgili bölgelerde elektrik ve doğalgaz faturaları, bir yıla kadar ertelenebilecekti. Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar, Hazine ve Maliye Bakanlığının görüşü alınarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan yönetmelikle belirlenecekti. Enerji Bakanı Sayın Fatih Dönmez ile görüştüm.

Yönetmeliğin çok kısa süre içerisinde çıkacağını belirtti.

Ancak önemle vurgulamak isterim ki bu düzenlemeye göre yalnızca “evi yıkılan ve evi orta hasarlı olanlar” yararlanabilecektir. Düzenleme ile Elazığımız için yeni bir mağduriyet oluşmaktadır!

AKP milletvekillerine buradan çağrı yapıyorum; bu sürece müdahale ederek tüm Elazığ’ın bu kanundan yararlanması sağlanmalıdır” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
GAKGOM
GAKGOM - 1 yıl Önce

FAZLA SÖZE GEREK YOK ADAM .

Karşıyakalı
Karşıyakalı - 1 yıl Önce

Elazığ için çalışan didinen tek VEKİLİMİZ...

Kadir can
Kadir can - 1 yıl Önce

Otomatik ödemesi olan faturalar zaten çoktan ödeniyor
AKP milletvekillerinin ne Elazığ umurunda nede vatandaş umurunda onların onlar kendi saltanatlar dedinde
Elazığda vatandaş perişan faturaları takır takır ödü yoruz vatandaşı deprem vurmuştu, ardından virüs vurdu enson da üçgün önce açıklanan itiraz sonuçlarında
Orta Hasar saçmalığı vurdu bu saçmalığı AKP milletvekilleri görmüyorum, elbette görüyorlar ama vatandaş onların umurunda değil

SIRADAKİ HABER

banner103