Milletvekili Erol: “Milletvekilliğinde ikinci sıradan adayım”

Partisinin il başkanının görevden alınmasının ardından CHP örgütü ile bir otelde bir araya gelen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, seçimlerde aday olmayacak bir başkan istediğini söyledi.

Milletvekili Erol: “Milletvekilliğinde ikinci sıradan adayım”

Pazartesi günü partisinin il başkanının genel merkez tarafından görevden alınmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, il ve ilçe teşkilatıyla bir otelde toplandı..

EROL: SÜRECİ BİRLİKTE DEĞERLENDİRDİK

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bugün burada Merkez Yürütme Kurulumuzun Elazığ İl Örgütünün görevden alınması ile ilgili bir değerlendirmek yaptık. Değerlendirmeye katılan arkadaşlarımız ilçe başkanlarımız, kadın kolları başkanımız, eski il başkanlarımız, belediye başkan adaylarımız, eski belediye başkanlarımız, görevden alınan il yönetimi, il kongre delegelerimizle bir değerlendirme yaptık. Süreci birlikte değerlendirdik” dedi.

EROL: BEN İLİN MİLLETVEKİLİ OLARAK İSİM ÖNERMEDİM

Süreci birlikte değerlendirdiklerini ifade eden Milletvekili Erol, “Amacımız geleceğe yönelik siyasete direk hakim olmaya yönelik değil, burada sağlıklı, Cumhuriyet Halk Partisinin değerlerini en üst düzeyde taşıyan, temsil yeteneği olan, örgüt içinde birlik ve beraberliği koruyacak bir yönetim oluşturarak yönetimle önümüzdeki seçimlerde milletvekili iddiamızı arttırabilmek, hedeflerimizi büyütmek, Elâzığ için umut olabilmek, Elazığ siyasetinde yeni alternatifler oluşturabilmek. Bununla ilgili değerlendirmeler yaptık. Bu konuda ilçe başkanlarımızla konuştuk. Arkadaşlarımız nasıl bir il başkanı olması kriterlerini belirleyecekler. İsim bazında kendilerine göre değerlendirmeler yapacaklar. Ben ilin milletvekili olarak isim önermedim. Tamamen nasıl bir il başkanı ile çalışmak istediğimi anlattım” diye kaydetti.

EROL: DAHA FARKLI YAKLAŞIMLAR GETİREN YENİ YÖNETİM SEÇECEĞİZ

Milletvekili Erol, kongreyi de en kısa sürede gerçekleştireceklerini söyleyerek, “Sokak siyasetini bilen, bürokrasiyi bilen, temsil yeteneği olan, gelecek ile umut ve beklentilere daha farklı yaklaşımlar getiren yeni yönetim seçeceğiz. Elazığ’da CHP’nin iddiaları, beklentileri, çıtası daha da yüksek bir şekilde siyasete devam edeceğiz. Ben tüm ilçe başkanlarıma, eski il başkanlarıma, görevden alınan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, eski il başkanlarıma, belediye başkanı adayı arkadaşlarıma, milletvekili aday adayı arkadaşlarıma teşekkür ederim. CHP’nin birlikteliği Elâzığ’da asla bozulmadan önümüzdeki süreçte CHP’ye yakışır il kongremizi en kısa zamanda yapacağız” ifadelerini kullandı.

EROL: İL BAŞKANI PARTİYİ SEÇİME HAZIRLAYACAK

İsim belirtemediğini belirten Erol, il başkanında aradığı kriterinde altını çizerek, “İl başkanımızın kesinlikle milletvekili adayı olmaması konusunda. Çünkü milletvekili adayı olmayacak. İl başkanı partiyi seçime hazırlayacak. Kampanya tekniği ile ilgili, sokak hakimiyeti ile ilgili, sandık güvenliği ile ilgili partiyi seçime hazırlayacak. Tek kriterim o. Onun dışında herhangi bir isim hiç önemli değil” dedi.

EROL: KOORDİNASYON KOPMUŞTU

CHP Elazığ Milletvekili Erol, görevden alınan il başkanı ile aynı dili konuşamadığını da itiraf ederek, “Ben geçen seçimde 600 sandık görevlisinin yazılan kağıt üzerinde olanların sanıyorum 300- 350’si yoktu. Kağıt üzerinde var ama sandıklarda yoktu. Sandık hakimiyeti ile ilgili inanılmaz bir boşluğumuz vardı. İl örgütü ile benim aramda il başkanında benim aramdaki sorundan kaynaklı ilçelerle de aramdaki koordinasyon kopmuştu.  Doğrudur, ben il başkanı ile aynı dil, aynı tarz, aynı üsluba dayalı siyaset geliştiremedik, beraber çalışamadık. Elâzığ’ın yeni siyaset vizyonuna CHP’nin görüntü, söylem, değer yargısı olarak bir farklılık yaraması görüşündeyim. Kağıt üzerinde bir örgüt yapılanması değil, sokağa hakim olan, sandık güvenliğini koruyan, seçim kampanyası yürütecek, daha aktif, derleyici ve toparlayıcı bir yönetim arayışı içindeyiz. Bununla ilgili çalışma yapacağız” ifadelerinde bulundu.

EROL: LİSTEDE BİRİNCİ SIRADAN ADAY DEĞİLİM

Seçimlerle ilgili de çok net açıklamalarda bulunan Milletvekili Erol, milletvekili aday listesindeki sırasını da söyleyerek, “Ben bir dahaki dönem milletvekilliğe adayım ama listede birinci sıradan aday değilim. Elazığ’da listede ikinci sıradan adayım. 2 milletvekili iddiamızı koyacağız. Listede birinci sıraya örgütümüzde eğilim yoklaması yapacağız. 5 kişi tespit yapacağız ve anket yapacağız. Ankette birinci çıkan kişiyi milletvekili listesinde 1’inci sıraya yazacağız. Ben ikinci sıradan Türkiye’de yeni bir iddia açacağım. Mesele bizim milletvekilimiz değil, ilimizin siyasetine yeni bir değer kapabilmek, siyasette yeni bir özveri anlayışını geliştirmek, Cumhuriyetimizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün değerlerini Elâzığ’da yakışır bir şekilde davranabilmek” diye kaydetti.


Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 14:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cuma Demir
Cuma Demir - 6 ay Önce

Yarın seçim olsa, 4. sıra da olsan yine gidersin... Gönülleri feth ettin...

Erkan
Erkan @Cuma Demir - 6 ay Önce

Oturup A Haber, Akit izleyip gelip burada konuşuyorsunuz. Bu haberle HDP'nin ne ilgisi var şimdi? Kim terör ortağı birader? Belgen, kanıtın var mı konuşuyorsun? Sayın Gürsel Erol'un haberinde terör cümlelerinin ne işi var şimdi?

Elz34
Elz34 @Cuma Demir - 6 ay Önce

Ömer doğru diyor, hdp dışında kim nereye oy veriyorsa saygı duymak gerek. Çünkü Hdp = PKK olduğunu net olarak gördük.

hüseyin
hüseyin @Cuma Demir - 6 ay Önce

muhaleft demek tuttuğunu koparmak demektir. hani 23 vekille elazığa geliyordu. giresun sayesinde bir şeyler kazanacaktık. beceremedi

Elazizli
Elazizli @Cuma Demir - 6 ay Önce

Yavaşşş o kadar da değil yani

Ömer
Ömer @Cuma Demir - 6 ay Önce

Bu terör ortaklarına oy vereceğinize gidin harputtan kendinizi aşağı atin daha iyidir. Ben ona buna oy verin demiyorum ama chpye asla oy verilmez yav adamlar hdple kol kola

SAVAŞ
SAVAŞ - 6 ay Önce

Ölümüne yanında ve arkandayız sayın vekilim ...Elazığ halkı ahde vefayı ve gerekeni fazlası ile yapacak ..

mısafır
mısafır - 6 ay Önce

seçimle gönderseydiniz her platformda Erdoğan diktatör diyorsunuz siz diktatörlüğün kralını yapıyorsunuz. benimle aynı dili kullanmadı haydi şutla ....

Osman
Osman - 6 ay Önce

Herif kendine uşak arıyor.Neyse ilk seçimde sepetini koluna verir,memleketine iadesiz postalarız.Vir vir vır.Gina geldi artık.

Bir gün
Bir gün - 6 ay Önce

Ayy ne boş bı adam resmen terör kokuyo eyer benim memleketim burdan 2 tane sizden seçerse ölüye gerek yok zaten taziyemiz var

Ayyy
Ayyy @Bir gün - 5 ay Önce

Şimdiden helvanı yiyelim o zaman ;)

Zeki başkan
Zeki başkan - 5 ay Önce

Gardaş sen değil o partiyi kuran bile kalksa gelse ikinci sıradan seçilemez elazığda boşa iş açma başına

Mehmet yurul
Mehmet yurul - 6 ay Önce

Zeki bey il başkanı idi ama yoktu ortada Anmuhalefet partisini temsil kapatası yoktu sayın vekil yeni atanacak il başkanıyla ilgili söylediklerinize katılıyorum ben ülkü ocakların da yetiştim oyumu genel de mhp verirdim son seçim de iyi partiye verdim Elaziga iyi partide ifade ettiğiniz düzeyde il başkanı atarsa chp iyi parti birlikte seçime giderseniz 3 garanti alır 4 zorlar

Elazizli
Elazizli @Mehmet yurul - 6 ay Önce

HDP yi unuttun çakma ülkücü onu da kolunuza takın yarı yolda bırakmayın

Babayiğit
Babayiğit - 5 ay Önce

Var mı böyle delikanlısı. Adam meclise gidip oturmak için bir yerlerini yırtmıyor. 2. sırada adayım diyor rest çekiyor. Hodri meydan.


SIRADAKİ HABER

banner103