Milletvekili Erol: Osman Paşa’nın İsmi Elazığ Havalimanında Yaşatılmalı

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne şehit olan Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’ın adının Elazığ Havalimanı’na verilmesi ile ilgili önerge verecek.

Milletvekili Erol: Osman Paşa’nın İsmi Elazığ Havalimanında Yaşatılmalı

Perşembe günü öğle saatlerinde Bingöl’den kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Cougar tipi bir helikopter, Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Çekmece Köyü ile Nemrut Dağı yakınlarında düşmüş, meydana gelen olayda, Elazığ 8. Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’ın da aralarında bulunduğu 11 askerimiz şehit olurken, 2 askerimiz de yaralanmıştı.

EROL, TBMM’YE ÖNERGE SUNACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol TBMM meclisine önerge vererek konuşma yapacak.

Milletvekili Erol konuşmasında şehit Korgeneral Osman Erbaş’ın isminin Elazığ Havalimanı’na verilmesini sunacak.

Şehit korgeneralin kentteki tüm şehit aileleri ve gazilerle bire bir yakından ilgilendiği, gördüğü eksiklikleri anında giderdiği, zaman zaman ailelere hediyeler gönderdiği öğrenildi.

Her kesim tarafından sevecenliği ve mütevazı kişiliği ile sevilen Korgeneral Erbaş, Elazığ halkının gönlüne taht kurmuştu.

CHP Milletvekili Gürsel Erol da Şehit Korgeneral Erbaş’ın isminin Elazığ Havalimanında yaşatılması gerektiğini ifade etti.

EROL: OSMAN ERBAŞ’IN ADI ELAZIĞ HAVALİMANIN DA YAŞATILABİLİR

Tüm şehitlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileyene Milletvekili Gürsel Erol, “Korgeneral Osman Erbaş’ın adı Elazığ Havalimanın da yaşatılabilir, bunun meclise sunacağım” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz
Deniz - 1 ay Önce

En isabetli karar olur olursa. Bize yakışanı yapmalıyız.

Mustafa
Mustafa @Deniz - 1 ay Önce

İsabetli bir karar

Ali
Ali - 1 ay Önce

Pasamizin ismi elbette önemli havalimanina hatta 8. Kolordu ya dahi verilmeli... ama şunu unutmayın gürsel bey paşamiz CHP nin her daim destek verdigi HDP ve kanlı terörün kokunu kazımak için denetimler de bulunuyordu ve bu yolda sehadet serbetini icti silah arladaslari ilebunda size hatırlatmak isterim.

XyZ
XyZ - 1 ay Önce

Hava alanına korgeneral ile başlayan bir isim vermek dışardan gelen turist veya yabancıların gözünde şık olmayabilir imaj olarak. Cadde, okula ,park vb bişeye verilse daha iyi olur benim kanaatim.

SIRADAKİ HABER

banner7