Milletvekili Erol, Özel İdare Genel Sekreterinin Görevden Alınmasını Eleştirdi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu'nun görevden alınması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Milletvekili Erol, Özel İdare Genel Sekreterinin görevden alınmasını eleştirdi.

Milletvekili Erol, Özel İdare Genel Sekreterinin Görevden Alınmasını Eleştirdi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu'nun görevden alınması ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Milletvekili Erol, Özel İdare Genel Sekreterinin görevden alınmasını eleştirdi.

EROL: ARTIK İŞLER BÖYLE GİTMEYECEK

AK Parti Elazığ Milletvekillerinin Elazığ'daki siyaset anlayışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a anlatacağını söyleyen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "Elazığ'da vahim ve devlet geleneklerinin bürokrasinin nasıl ayaklar altına alındığının kanıtıdır. Elazığ'a geldiğim günden beri söylüyorum, burada siyaset tekelleşmiş ticaret tekelleşmiş kamu yatırımları tekelleşmiş kamuya personel alımları tekelleşmiş ama artık işler böyle gitmeyecek. Milletin milletvekili olarak kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz. Sermin hanımın açıklamasına cevap vermeyi bile kendi adıma doğru bulmuyorum. Sermin hanımın hangi gerekçe ve nedenlere dayalı milletvekili olduğunu bilmem. Partisi bu göreve layık görüp aday yapmıştır. Ama seçildikten sonra her söylemi bağlayıcı ve siyasi sorumluluğu vardır. Sermin Balık'ın açıklamasını Sayın Cumhurbaşkanına göndererek milletvekillerinin Elazığ'daki siyaset anlayışını anlatacağım. Şunun bilinmesini isterim anlatacak çok şeyimiz var” diye kaydetti.

EROL: BÜROKRATLARIN GÖREVDEN ALINMA GEREKÇELERİNİ AÇIKLAMAKTA SORUMLUDURLAR

Milletvekili Gürsel Erol, “Siyasette mevki makam sahip olmak için çoğu zaman bilgi birikiminizden ziyade referanslarınız önemlidir. Tesadüflerin de sizi bir unvan sahibi yapma ihtimali vardır. Fakat kamuda yönetici olmak için siyasi referans tek başına yeterli değildir. Yolların bilgisi birikimi atanacağımız göreve kamu görev sürenizin uygunluğu gibi önemli kriterler vardır.  Siyaset kurumu devlet yönetimde eşitler arasında liyakat esasına göre bürokratlar arasında tercih hakkına sahiptir, Ama bir milletvekili kamuoyuna açıklama yaparak vali bey ve 4 milletvekili yöneticilerin alınmasına karar verdik diyemez. Milletvekilleri bürokratın alınmasına kararın nasıl verildiğini açıklamak yerine bu bürokratların görevden alınma gerekçelerini açıklamakta sorumludurlar. Görevlerini kötüye mi kullanmışlardır kamu bütçesini mevzuata aykırımı harcamışlardır yüz kızartıcı davranışta mı bulunmuşlardır bu açıklamayı beklerken aynı zamanda ilimiz valisi de Sermin Balık’ın açıklamalarının doğrulu konusunda kamuoyunu bilgilendirmelidir. Böyle bir süreç olmuş mudur?" diye ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN
HASAN - 2 yıl Önce

SAYIN vekilim il özel idaresinin personel alımını kuraylan gercekleştirin ikibin kişi başvurmuş buyuk torpil oynuyor zalimlere firsat vermeyi kura hak dır torpil haramdır

SELCUK
SELCUK - 2 yıl Önce

TORPİL VAR EL ÖPEREK ETEK ÖPEREK İŞE GİRENLER OLACAK HAK ADALET İSTİYORUZ

SIRADAKİ HABER

banner103