Milletvekili Erol: Soruşturmanın ve Sürecin Takipçisiyiz

CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Gürsel Erol, yurt dışına gidip dönmeyen Türk vatandaşlarıyla ilgili başlatılan soruşturmanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Milletvekili Erol: Soruşturmanın ve Sürecin Takipçisiyiz

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Almanya’ya giden ve geri gelmeyen vatandaşlarla ilgili açıklama yaptı.

EROL: SORUŞTURMANIN VE SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Son günlerde ulusal medyada gündeme gelen, belediyeler aracılığıyla yurtdışına gönderilen ve geri dönmeyen kişilerle ilgili Elazığ’daki bazı belediyelerde de benzer işlerin olduğu iddia edilmektedir. Bir anlamda “insan kaçakçılığı” olan bu iş için çevre konusunda Almanya’da eğitim alma kılıfı uydurularak kamu kurumu olan belediyeler aracı yapılmış, bu kişilere belediyeler üzerinden “Gri/Hizmet Pasaportu” alınması sağlanmıştır. İddialarla ilgili İçişleri Bakanlığı’nın belediyelere açmış olduğu soruşturma ve inceleme sürecinin takipçisiyiz. “İnsan kaçakçılığı” yapıldığı iddia edilen Elazığ’daki bazı AKP’li Belediyelerin; Belediye personeli bile olmayan bu kadar yüksek sayıda insana hizmet pasaportu temin edilerek, bu kişilerin nasıl yurtdışına gönderildiğini konunun siyasi muhatabı olarak AKP Elazığ Milletvekilleri kamuoyuna açıklamalıdır, kamuoyunu bu olayla ilgili bilgilendirmelilerdir” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2021, 17:22
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ lı
Elazığ lı - 1 ay Önce

Türkiye den şimdiye kadar 1000 civarı kişi bu şekilde belediye aracılığıyla yurt dışına gönderilmiş ama Akçakiraz belediye başkanı nerdese bu yaptığı usulsüz ve yasadışı insan ticareti için ülke ekonomisine katkı sağladığını gidenlerin eoru göndereceğini bu gidenler burda kalsaydı ülkeye yüklerdi gibi açıklamalar yaptı belediye başkanına göre yaptığı bu işlerden dolayı devlet Şeref madalyası takılmasını istiyor gibi belediye başkanı açık açık gönderdim diyor.Bakanlık bu şekilde açıklama yapan birini sadece görevine son değil aynı şekilde insan kaçakçılığından yakalanan başka birine ne ceza veriliyorsa ondan bile ağırını hak ediyor çünkü gönderirken devletin yetkisini kullanarak görev li pasaportu çıkarıp öyle gönderdi

Şş
Şş @Elazığ lı - 1 ay Önce

Cidden bunu akçakiraz belediye başkanımı demiş

Basgannn
Basgannn - 1 ay Önce

Başkan 100 binliraya kaçakçı oldun be

Zurna
Zurna - 1 ay Önce

Kimi kime soracaklar kapatacaklar. Asıl yapılması gereken Belediye Başkanlarının istifa etmesi. Ama bunu yapacak kadar babayigitler mi orası tartışılır.

Zülfü Demirbağ Açıklama Yaptı
Zülfü Demirbağ Açıklama Yaptı - 1 ay Önce

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Malatya'dan sonra Elazığ'da da AKP'li Belediyeler tarafından ortaya çıkan bu durumu SÖZCÜ'ye değerlendirdi.

“BU OLAYI İÇERİSİNDE KİM YA DA KİMLER VAR BUNU BİLECEK OLAN BELEDİYE BAŞKANLARIDIR”

Yaşanan olayı gaflet olarak yorumlayan Demirbağ, “Belediyeler aracılığıyla dernek üyelerine gri pasaport alınması sağlanarak yurtdışına gönderilmesi konusunda bir imkan sağlanmış ve belediyeler bir oyuna gelmişse bir gaflettir bu. Çünkü 8 buçuk yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bürokratlık yaptık. İstanbul gibi Yunanistan'dan nüfusu kadar olan bir ilde kültür gezilerimiz oldu, fuarlara katıldı ama belediye personeli ve ya kendi ilçesinden birileri proje yapar ve kendi insanları yurtdışına gider döner gelir. Ama belediyeler bu işi organize etmiş ya da oyuna getirilmişse bunu bir gaflet olarak değerlendiririm. Ama bu olayın içerisinde kim ya da kimler var, ya da bir oyuna mı gelmişler bunu bilecek olan belediye başkanlarıdır” diye konuştu.

“İÇİŞLERİ BAKANI GEREKEN ADIMI ATAR”

Belediyelerde yaşanılan bu olayın İçişleri Bakanlığı tarafından gerekli araştırılmaların yapılacağını belirten Demirbağ, “Onlar adına bunu böyle yapmışlar şunu şöyle yapmışlar dersem bu afaki bir açıklama olur ve bu arkadaşları zan altında bırakmış olurum. Eğer bu işi dışarıdan birileri organize etmişse ve belediyeler bu oyuna gelmişse az önce söylediğim gibi gaflettir bu. Bu olayda a şahsı veya b şahsı kim olursa olsun işin içerisine para, menfaat girmişse hangi kademede olursa olsun bunu organize eden belediye başkanlarını bu oyuna alet edenler mi var araştırılmalı. Neticede bu olayın içyüzünü bilen belediye başkanları. İçişleri Bakanlığı bu konuda gerekli incelemeyi de yapar gereken adımı da atar zaten” ifadelerini kullandı.

Zaza
Zaza @Zülfü Demirbağ Açıklama Yaptı - 1 ay Önce

Gidenlerin ismi valiliklere var onayı valilik biliyor gidenler cezalandirilmali

Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

3 Belediye Başkanı da istifa etmeli Partilerini daha fazla yıpratmamalı

Elazığ lı
Elazığ lı - 1 ay Önce

Akçakiraz belediye başkanı nın açıklamasından bir kısmı Almanya'da yaşayan Elazığlı bir hemşehrimiz. Buralar dar bir alan, kapalı bir alan. 2-3 üniversitemiz, organize sanayimiz yok. Vatandaş işsiz güçsüz… Dedik buradan giderler, iş güç sahibi olurlar. Bana makul geldi. Burada Türkiye Cumhuriyeti'ne yük olacak insanlar gidiyor. Euro, altın ve dolar gönderiyor. Annesini babasını rahatlatıyor. Bir şeyin kârı zararından fazlaysa doğrudur, helaldir, hoştur. O mantıkla baktım.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> https://www.elazigsonhaber.com/gundem/akcakirazdan-almanyaya-gittiler-sadece-3-kisi-geri-dondu-h80866.html

Elazığ Son Haber

?
? - 1 ay Önce

Sayın vekilim gidenlerin isimlerini açıklasinlar gelmeyenlerin mal varlıklarına el konuldu hesap har ketlerine bakılsın resmi olarak gitmek istiyoruz kabul edilmiyoruz nasıl gitmişler hayret

Kimyacı
Kimyacı - 1 ay Önce

Boşver Gürsel bey boş mevzular la uğraşma yarın unutulur gider BALIK hafıza yer etmiş.


SIRADAKİ HABER

banner103