Milletvekili Erol, “Tam Kapanma Gecikmiş De Olsa Doğru Bir Karar Ama İnsanlar Kaderine Terk Edilmemeli”

Tam kapanmanın gecikmiş de olsa doğru bir karar olduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Ancak 3 hafta boyunca ve bayramda hiçbir gelir destek paketi açıklamadan insanları kaderine terk etmek, başınızın çaresine bakın demektir” dedi.

Milletvekili Erol, “Tam Kapanma Gecikmiş De Olsa Doğru Bir Karar Ama İnsanlar Kaderine Terk Edilmemeli”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni önlemleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 haftalık tam kapanmayı açıkladı.

Tam kapanmanın gecikmiş de olsa doğru bir karar olduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, fakat 3 hafta boyunca hiçbir gelir paketi açıklanmadan insanların kaderine terk edildiğini söyledi.

Erol,  vatandaşların evinde oturup salgının önüne geçeceğini fakat hükümetin ne yapacağını sorguladı. 

EROL: VATANDAŞ EVİNDE OTURUP SALGININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN GEREKENİ YAPACAK

Tam kapanmanın çok gecikmiş bir karar olsa da doğru bir karar olduğunu vurgulayan Milletvekili Gürsel Erol, “Ancak 3 hafta boyunca ve bayramda hiçbir gelir destek paketi açıklamadan insanları kaderine terk etmek, başınızın çaresine bakın demektir. Vatandaş evinde oturup salgının önüne geçmek için gerekeni yapacak, peki hükümet” dedi

EROL: CİDDİ MANADA SORUNLAR YAŞANACAKTIR

Yapılması gerekenleri sıralayan Erol, “İş dünyasının KOSGEB üzerinden kullandığı ve geri ödemesi başlayan krediler ve tüm bankalar kredilerinin geri ödemelerini ötelenmesi, SGK başta olmak üzere tüm vergilerin ötelenmesi, işletmelerin doğalgaz ve elektrik faturalarının ödemelerinin ertelenmesi ivedi olarak beklenmektedir. Bununla birlikte çek ödemelerinde bu süreçte ciddi manada sorunlar yaşanacaktır. Domino etkisiyle piyasaların dengesinin bozulmaması için KOSGEB üzerinde KGF desteği ile iş dünyasına kredi imkanı sağlanması, KOSGEB veri tabanına uymayan hizmetler sektöründeki eğitim gibi bazı iş kolları için de fonlama yapılması çok elzem bir durumdur” diye konuştu.

Ayrıca Milletvekili Erol, hükümetin Suriyelilere verdiği sosyal ve maddi desteği kendi yurttaşlarına da vermesini istedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ lı
Elazığ lı - 1 hafta Önce

Gürsel Erol dediği doğru Suriye lilere dağla çok destek olunduğu Elazığ 24 Ocak depreminde hasarsiz işyerim ve evim yıkıldı şu anda sadece herbiri için 905 lira veriyor kentsel dönüşüm alanı olan Rüstem paşa ve Mustafa Paşa’da mahallesinde 6 ayda bitecek denilen inşaatların tesliminin henüz daha teslimi görünmüyor 2 yılı bulacak insanların işyerini hasarsız ken yıkıp sadece 905 lira verip al bu para ile geçin demek güzel bir sosyal devlet ilkesi 6 ayda teslim edilecek denildiği için yeni işyeri açmayan çok insan var geliri olmayan çok ama bu durumu görmeyenler çok

aa
aa @Elazığ lı - 7 gün Önce

gürsel gelince seni duyurur, o övgülere karşılık.

yılmaz
yılmaz @Elazığ lı - 1 hafta Önce

ne alaka

Elazığ lı
Elazığ lı - 1 hafta Önce

Yılmaz diye biri yorum atmış ya ne alaka diye Gürsel Erol pandemi dolayısıyla kapanan işyerine yardım ve destek yapılması gerekir yazmış benim ve benim gibi ev ve işyerleri hasarsız veya az hasarlı olan yerler 1,5 yıl önce yıkıldı ve bu yüzden kapandı bu durumda 6 ayda teslim edilecek denildi ve şuan da bile teslim tarihi çok ilerde hasarsız yeri yıkan devletin de taşın altına elini koyması gerekirdi pandemi dolayısıyla işyeri kapanan veya kısıtlama gidenler olduğu gibi deprem dolayısıyla ortada hiçbir şeyi kalmayanlar ne yapacak

01
01 @Elazığ lı - 7 gün Önce

Beyefendi, bu kişiler aklını kiraya vermişler. Kime neyi anlatıyorsunuz? Boşuna zamanınızı harcamayın. Baksanıza, "Ne alaka" diyen var. Düşünme, sorgulama, eleştirme, muhakeme etme gibi şeyler bunlara çok ters. Tüm gün yandaş medya izleyip yalanlara teslim olmaktan başka yaptıkları bir şey yok.

Elazığ lı
Elazığ lı - 7 gün Önce

Acaba Elazığ bütün sıkıntı ve sorunları dile getiren ve elinden geldiğince çaba verip olumsuzlukların çözümü için uğraş veren kişi ile aynı düşünmek niye acaba övgü oluyor sadece aklını ve vijdanını satanlar görmez adamın yaptıklarını tabi o kişiler aslında adamın bu kadar çabası yanında diğer iktidar vekilleri gibi sadece işlerine geleni gören ve genel merkezlerine şirin görünme çabası içinde olanlardan medet umuyorlar Acaba bu aa 1 aydır Almanya ya gidenleri görmeyen vekillerin mi arkasından gidiyor demekki bunun bir rantı var veya torpille işe girmişlerden

SIRADAKİ HABER

banner103