Milletvekili Erol, TBMM’de Terör Örgütlerini Lanetledi

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, TBMM’de şehitler ve terör örgütleri hakkında açıklamalarda bulundu. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “PKK alçak şerefsiz bir terör örgütüdür" dedi.

Milletvekili Erol, TBMM’de Terör Örgütlerini Lanetledi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alarak Gara Operasyonu’na ve şehitlerimize değindi.

EROL: BÖLGESİNİN TALEPLERİNİ BU KÜRSÜDE KORKMADAN, YILMADAN, CESURCA SESLENDİREN BİR MİLLETVEKİLİYİM

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Genelde milletvekili seçildiğim günden bu güne kadar terör konusunda ve teröre karşı duruş konusunda Mecliste her anlamda dik duran; bölgesinin, ülkesinin, yurttaşlarının, seçmenlerinin isteklerini ve taleplerini, beklentilerini bu kürsüde korkmadan, yılmadan, cesurca seslendiren bir milletvekiliyim. Belki benzer bir konuşma olacak ama bu konuşmayı tekrarlamakta da yarar görüyorum çünkü sürekli bu Türkiye'nin gündemine geliyor, Türkiye'nin gündemine gelirken CHP'yle ilgili algı yaratılmak için kullanılan meselelerdir” diye ifade etti.

EROL: PKK ALÇAK ŞEREFSİZ BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

Milletvekili Erol, “PKK bir terör örgütü müdür? Evet; PKK alçak, şerefsiz bir terör örgütüdür. PYD bir terör örgütü müdür? Evet; PYD alçak, şerefsiz bir terör örgütüdür. YPG terör örgütü müdür? Evet; YPG alçak, şerefsiz bir terör örgütüdür. FETÖ terör örgütü müdür? Evet; FETÖ alçak, şerefsiz bir terör örgütüdür. Bunlardan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

EROL: BENCE TERÖRLE MÜCADELE YALNIZCA TÜRKİYE'DE BİR SİYASİ PARTİNİN MÜCADELESİ OLMAMALI

Milletvekili Erol, “Şimdi, burada mesele şu: Bence terörle mücadele yalnızca Türkiye'de bir siyasi partinin mücadelesi olmamalı. Terörle mücadeleyi Türkiye'de bir devlet politikası ve bir devlet geleneği hâline dönüştürmemiz lazım” dedi.

EROL: TERÖRLE MÜCADELEYİ SİYASALLAŞTIRMAYIN, TERÖRÜ İÇ SİYASET MALZEMESİ YAPMAYIN

Milletvekili Erol, “Zaten Türkiye'de yaşanan temel sorun da bu terörle mücadelede ve bunları ifade ederken siyasi bir değerlendirme yaparak bunları konuşmuyorum. Ben kendi bölgemde de Mecliste de her zaman devlet geleneklerine uygun davranılması gerektiğini, siyasi partilerin gelip geçici olduğunu, devletin kalıcı olduğunu iddia eden bir siyasetçiyim. Bugün AK Parti Hükûmet, siz hükûmeti yönetiyor olabilirsiniz ama yarın bir başka parti gelecek geçmişte olduğu gibi. Partiler geçici, devlet kalıcıdır; onun için ki terörle mücadelede yalnızca kendi bakış açınıza göre siyaset geliştirmeyin, siyasallaştırmayın, terörü iç siyaset malzemesi yapmayın. Terör bu ülkenin ulusal meselesidir ve terörle ilgili bir devlet politikasına bu ülkenin ihtiyacı var diyorum, terör örgütlerini, başta PKK olmak üzere, başta FETÖ olmak üzere bu ülkede bunlara müsamaha gösteren herkesi de bu terör örgütlerini de şiddetle kınıyorum, hepinize saygılar sunuyorum” diye sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 22:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
TÜRKİYE"M
TÜRKİYE"M - 10 ay Önce

Rabbim senin canına sağlık versin ELAZIĞ'IN ASİL VEKİLİ...

Zaza
Zaza - 10 ay Önce

Yalan bişey varsa buyrun

Mehmet
Mehmet - 10 ay Önce

Bu sözlere bile muhalif olabilecek tipler var bu memlekette. Helal sana vekilim. MHP li olarak vekillikte oyum sanadır.

Zaza
Zaza @Mehmet - 10 ay Önce

Al benden de o kadar

Kral
Kral - 10 ay Önce

Konuşmanın aynısını bizim oy verdiğimiz vekiller niye yapamıyor işte fark bu

Kağan
Kağan @Kral - 10 ay Önce

Şu gördüklerinizin muhakemesini edemiyorsunuz mesela:

https://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/kilicdarogluna-roketli-pusu-1365801/

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/kilicdarogluna-hain-pusu-1-sehit-2-yarali-40208343

Kağan
Kağan @Kral - 10 ay Önce

"Hemşehri" görmediğiniz hatta unuttuğunuz birçok şey var sanırım.Ve birde gördüklerinizin muhakemesini edemiyorsunuz.Akşama kadar yandaş medya izleye izleye oluşturulan algılara kapılmışsınız yalanlara teslim olmuşsunuz.Var mı kanıtın belgen ispatın göster hadi

hemşehri
hemşehri @Kral - 10 ay Önce

Konuşmanın aynısını değil binlerce fazlasını oy verdiğimiz vekillerin genel başkanı yapıyor, onu görmüyor musunuz? Bu zatın genel başkanı pkk ile beraberdir, dikkatinizi çekerim.

?
? - 10 ay Önce

Şimdiye kadar böyle bir vekil isteyen bizler degilmiydik kıymetini bilmemiz lazım Lemi cümü yok a partisine verdik de ne oldu

Harputlu
Harputlu - 10 ay Önce

MHP liyim ama ilk seçimde oyum sana sayın vekilim ...memleket adam gördü vekil gördü ..helali hoş olsun sana hakkımız verilen oylar ..

Gakgo
Gakgo - 10 ay Önce

Diksiyon,asalet,karizmanın vücut bulmuş hali.Sana oy verdiğim için gurur duyuyorum kendimle..Ömrüm ömrüne ola,yolun yolum ola,Hızır yoldaşın ola,Sonuna kadar senin arkandayız...

?
? - 10 ay Önce

Şimdiye kadar böyle bir vekil isteyen bizler degilmiydik kıymetini bilmemiz lazım Lemi cümü yok a partisine verdik de ne oldu

123
123 @? - 10 ay Önce

Yalan nasilsa bedava, sen nasıl bir tipsin? İnsanları ötekileştirip, ayrıştırıp, yalanlara teslim olmuşsun, ağzını bozmuşsun, sonra da "bana ağzını bozup hakaret edeceklere de" diye eklemişsin. Tam bir partizan, tam bir fanatiksin. Hakaret eden kendisi, hakaret edilmesinden rahatsız olacak da kendisi. Böyle bir kitle işte. Gel de böyle kişilerle ortak bir paydada buluş.

Ahmet
Ahmet @? - 10 ay Önce

Vekiller iyi demiyorum ama oyumu vekillere veriyorum :)))) Nerden baksan tutarsız nerden baksan saçmalık içeren bir yorum " şerefsizdir kudurun agzi açık ayran delisi " laflara bak. Bir fikrini soyleyecek ama içindeki kin cümlesine vurmuş resmen

kadir
kadir @? - 10 ay Önce

"Yalan salla nasilsa bedava" adiyla yorum yapan kisi.kendini gelip Gürsel Erol haberinde paralamissin kimin kudurdugu ortada. devam et bu sekilde. bakanlar Elazığa gelmis de falan filan.isleri o zaten.islerini yapiyorlar diye bunu bir lütufmuş gibi anlatiyorsun.Memleket harabe olmus.ev yapiliyor diye memleket mi gelisti saniyorsun.yillardir sag partiler yonetiyor.son 20 yildir ulkeyi ayni parti yonetiyor.yillardir Elazigida sag partiler yonetiyor.gelinen nokta ortada.simdi gidip a haber izlemeye devam edebilirsin.

Yalan salla nasilsa bedava
Yalan salla nasilsa bedava @? - 10 ay Önce

Kesin verdiz ak partiye kesin canim inanan sizin gibi olsun .isiniz gucunuz yalan dolan anca bu size gaz versin sizde agzi acik ayran delisi gibi bakın .ben ak parti vekilleri iyi demiyorum ama buna oy verecek kadar da salak degilim erdoğan bu şehir icin iki bakanını elaziğa atatdı resmen inkar eden şerefszidir .erdogan bizi vekillerin ijsafina bıraksa soylediklerinize katilirdim ama yapmadı elaziğa iki bakan 45 gün çok büyuk devlet babalığıdır inkar eden kanını sorgulasın .ha cevap yazip agzini bozanlarada söyleyecegim hepinizin yedi sulalesine o hakaretleri iade ediyorum kudurun


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109