Milletvekili Erol: Tunceli’yi Bir Çekim Merkezi Yapabiliriz

Tunceli’de parti yöneticileri ile bir araya gelen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Doğasıyla, coğrafyasıyla, insanların yaşam tarzıyla Tunceli’yi bir çekim merkezi yapabiliriz” dedi.

Milletvekili Erol: Tunceli’yi Bir Çekim Merkezi Yapabiliriz

CHP Elâzığ Milletvekili Gürsel Erol, Tunceli cemevi'nde annesi merhum Nurten Erol için düzenlenen kırk gün hayır yemeğine katıldı.

EROL: CUMHURİYETİN TEMEL İLKELERİ ÖRTÜŞEN DEĞERLERDİR

İl başkanlığında parti yöneticileri ile de bir araya gelen Milletvekili Erol, “Burası sayın genel başkanımızın ili Tunceli. Demokrasinin, insan haklarının, evrensel değerlerin, inançların yaşadığı bir kent. Ve bu kentin gerçekten artık Cumhuriyet Halk Partisi gibi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu partinin bu kenti yönetmesi lazım. Çünkü bizim yaşam tarzımızla cumhuriyetin temel ilkeleri örtüşen değerlerdir" dedi.

EROL: TUNCELİ BUNU FIRSATA ÇEVİREBİLİR

Bundan kaynaklı kentin hem kentsel dönüşümü hem yapısal dönüşümü, kentin şehircilik anlamında planlanması, bu kentin bir marka değeri olarak kamuoyuna anlatılamaması, bir çekim merkezi haline dönüştürülememesi, yalnızca Tunceli'nin ideolojik mesaj veren, siyasal bir kültürle yönetilen kente dönüştürüldü. Bu aslında Tunceli'nin kendi değerlerinin Tunceli'nin Türkiye'nin geneline açılacak değerlerini de örtüledi. Tunceli'ye gelen hayran kalıyor. Doğasıyla, coğrafyasıyla, insanların yaşam tarzıyla burayı bir çekim merkezi yapabiliriz. İnsanlar artık beş yıldızlı tatil köylerine gitmiyor. Dinlenmek için doğayla iç içe, farklı kültürlerin olduğu yerleri seçiyorlar. Tunceli bunu fırsata çevirebilir. Tunceli'de bu potansiyel var” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin
hüseyin - 2 yıl Önce

vatandaş nerenin vekiliydi acaba

emre
emre - 2 yıl Önce

iş bilmez saadetçiler sağolsun.saadete vedidikleri oylarla geldi bu vatandaş o mevkiye.

ogün
ogün @emre - 2 yıl Önce

Size halkçı değil çıkarcı lazım. bunu biliyorduk zaten söylemene gerek yoktu. memleket sizin yüzünüzden bu halde. Gürsel Erol kadar vizyon sahibi olsaydınız keşke.

SIRADAKİ HABER

banner7