Milletvekili Gürsel Erol Sağlık Çalışanları İle İlgili Açıklama Yaptı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol sağlık çalışanlarının çalışma koşulları ile ilgili açıklama yaparak koşulların geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Milletvekili Gürsel Erol Sağlık Çalışanları İle İlgili Açıklama Yaptı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının 3’lü vardiyaya geçirilmesi sonrasında yaşadıkları sorunlarla ilgili açıklama yaptı.

MİLLETVEKİLİ EROL: HASTANESİ YÖNETİMİ VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI İSTİŞARE YAPARAK YAŞANILAN MAĞDURİYET ÇÖZÜLMELİDİR

Sağlık çalışanlarının 3’lü vardiyaya geçirilmesi sonrasında çalışma koşullarının ağırlaştığını belirten Erol, ”Ülkemizin corona salgınından dolayı geçirdiği şu zor ve stresli süreçlerde fedakarca çalışan sağlık emekçilerimizin yaşadıkları problemleri çözmek ve daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak adına Fırat Üniversitesi Hastanesi yönetimi ve sağlık çalışanları istişare yaparak yaşanılan mağduriyet çözülmelidir” dedi.

Fırat Üniversitesi’ndeki 150’ye yakın sağlık çalışanı, geçtiğimiz günlerde 3’lü vardiya sistemine geçilmesi sonrasında çalışma koşullarının ağırlaştığını belirterek Fırat Üniversitesi pandemi polikliniği önünde basın açıklaması yapmıştı. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, sağlık çalışanlarının yaşadıkları sorunların çözülmesi için Fırat Üniversitesi yönetiminin sağlık çalışanlarıyla istişare yapması ve sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini kaydetti.

“SAĞLIK EMEKÇİLERİMİZİN SORUNLARINA KARŞI KULAK TIKANMAMALIDIR”

Koronavirüsü salgının ülkemizde görüldüğü günden bugüne kadar sağlık çalışanlarının fedakârca çalıştığını belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ”Koronavirüsü salgının ülkemizde ortaya çıktığı andan bugüne kadar kahramanca mücadele eden çocuklarından, ailelerinden haftalarca aylarca uzak kalarak kimi yurttaşlarımızın yakalandığı koronavirüsü belasından kurtarmak için gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarımız 3lü vardiya geçilmesi sonrasında çalışma koşullarının daha da ağırlaştığını kamuoyuna duyurmak için açıklama yapma gereği duymuşlardır. Yaklaşık 2 buçuk aydır 3’lü vardiya sistemiyle çalıştıklarını söyleyen sağlık emekçileri bu süreç zarfında çalışamaz hale geldiklerini, sağlıklarının bozulduğunu ve en önemlisi ise korona bulaşışının artıklarını ifade etmişlerdir. 3’lü vardiyanın getirmiş olduğu ağır iş yükünden dolayı 42 hemşirenin istifa etmek zorunda kalmış ve birçok sağlık emekçisinin ise çalışma performansları ağır iş yükünden dolayı düşmüştür. 3’lü vardiya sistemiyle birlikte gece gündüz çalışmak zorunda kalan çocuklu kadın sağlık emekçileri çocuklarını ya nöbetlerine getirmiş ya da memleketlerine götürmek zorunda kaldıklarını belirtmişlerdir.  Ülkemizin korona salgınından dolayı geçirdiği şu zor ve stresli süreçlerde fedakarca çalışan sağlık emekçilerimizin yaşadıkları problemleri çözmek ve daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak adına Fırat Üniversitesi Hastanesi yönetimi ve sağlık çalışanları istişare yaparak bu mağduriyetleri ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bizler için gece gündüz demeden mücadele eden sağlık emekçilerimizin yaşadıkları sorunlarına karşın kulak tıkanmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2021, 14:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 2 ay Önce

İlin her bir sorununu takip edip gündeme getiren vekilimizden Allah razı olsun...Tek başına her konuda mücadeleye devam..

Kirve
Kirve - 2 ay Önce

Mallar cok mallar Gursel bu mallarin hakkini savunuyor.

Ali Cengiz
Ali Cengiz - 2 ay Önce

Herşey Haktan ama Zulmetmek kuldan...

hemşehri
hemşehri - 2 ay Önce

Bu adamın fitne fesattan başka işi yok, ama diğer dört millet vekilinin hiç bir işe yaramayışı yüzünden bu adama değer veriliyor görünüyor. Karşıdakilerin elle tutulur yanı olsaydı kimse buna helal olsun vekilim demezdi.

Erkan
Erkan @hemşehri - 2 ay Önce

Ensar Vakıflarında olan olaylara sahip çıkanları, "bir kereden bir şey olmaz" diyerek üstünü kapatanları destekleyen Sanane, gelmiş burada yorum yapıyor.

Sanane
Sanane @hemşehri - 2 ay Önce

Elazığin gazını aliyor kendi partisi hdp ile kolkola taciz tecavuz almiş basini gidiyor ama partisine tek cumle etmiyor çunkü kimse bunu takmıyor gelmis elazığın safolarını kandiriyor .

turgay
turgay @hemşehri - 2 ay Önce

sayın vekil sağlık emekçilerinin hakkını savunuyor adam gelmiş fitne fesat yapıyor diye yorum yapmış.arkadaşım muhalefetin görevleri iktidarı eleştirmek sorunları dile getirmektir.sorunları dile getiriyor diye fitne fesat olup devlet düşmanı mı oluyor?siz oy verdiğiniz partinin bütün yanlışlarını savunacak hale gelmişsiniz. ve o partinin yanlışlarını söyleyen kişileri de "devlet düşmanı terörist fitne fesat bilmem neci şöyleci böyleci" diye yaftalıyorsunuz.amaınız ne siz nasıl bir kitlesiniz anlamıyorum niye böylesiniz yahu siz bu ne sevimsizlik bu ne kindarlık bu ne nefrettir arkadaş sizdeki? doğru söyleyene bile nefretle bakıyorsunuz.

Gakgom
Gakgom @hemşehri - 2 ay Önce

En büyük fitne ve fitneler 20 senedir memleketimizi sahipsiz bırakıp köye çeviren zihniyettir...tabii ki zorunuza gidecek alışkın değilsiniz ,size böyle düzgün adamlar yaramaz size kansız deyip ihanet 19 diyen zilfo gibiler lazım ...bu akıldan devam edin zaten Elazığ’da yerlide kalmadı sayenizde ...(ADAMSIN GÜRSEL EROL )

Maraba Bedo
Maraba Bedo @hemşehri - 2 ay Önce

Ola keko doğrisin lo bize zilfo kimin adamlar lozimdir hooo

Doğukan
Doğukan @hemşehri - 2 ay Önce

Aynen dostum. Senin ve senin gibilerin haklarını sürekli dile getirdiği için fitne fesattan başka işi olmamış oluyor. Size, hakkınızı savunan değil, hakkınızı yiyen lazım. Ülkede ayaklar baş, başlar ayak olmuş. Yalana doğru, doğru yanlış demek adet olmuş. Doğru söyleyen insanlara "fitne fesat" diye sıfatlar yakıştırmak da sadece senin gibilere yakışırdı. Bu şekilde devam edin.

Bende Devlet memuruyum
Bende Devlet memuruyum - 2 ay Önce

Hic kimse bulunmaz değildir işine gelmeyen istifa etsin gitsin
disarda daha kaliteli insanlar var bunlardan işini daha iyi yapa bilecek birsuru insan var burdan hast yönetimine sesleniyorum bir serum sökmek için yarım saat bekliyoruz bir şey beklemişler tm elinde tel cik cik birkere mesai saatlerinde tel oynamak kesinlikle devletin tüm kurumlarında isten atilma sebebi olsun.

Bayram
Bayram - 2 ay Önce

Buda kendini bişey sanıyor,hiç yapamayacak şeyler söyleyip duruyor.önce icraat. Çok takiye yapıyor.iktidarda olsa bir halt yiyemicek.bol keseden atıyor.bekara karı boşamak kolay.malum partisi belli lideri belli.anca laf iş yok


SIRADAKİ HABER

banner7