Milletvekili Metin Bulut AK Parti MKYK Üyesi Oldu

AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresinde Parti’nin yeni yönetimi de belli oldu. Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşen kongrede AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, yeniden AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Milletvekili Metin Bulut AK Parti MKYK Üyesi Oldu

AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde partinin yeni yönetimi belli oldu.

Belirlenen yeni yönetimde Elazığ’dan da bir isim yer aldı.

AK Parti Elazığ Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut, yeniden AK Parti MKYK üyeliğine seçildi.

Milletvekili Bulut, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliğine asil listeden girdi.

METİN BULUT KİMDİR?

3 Ocak 1971'de Elazığ'da doğdu. Baba adı Bedri, anne adı Bedriye'dir. İşletmeci; Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesini bitirdi. Aynı Üniversitenin Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Boston'da kısa süre dil eğitimi aldı.

İnşaat, turizm ve danışmanlık alanındaki şirketlerin kurucu ve yöneticiliğini yaptı. Elazığ MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. Harput Tarih Turizm Sosyal Hizmetler ve Çevre Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği ve Elazığ Musiki Konservatuvarı Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.

Aynı zamanda profesyonel dalgıç olup, hobi olarak Botanik Bilimi ile ilgilenmektedir. 25. 26. ve 27.Dönemde Elazığ Milletvekili seçildi. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi, TBMM NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi ve AK PARTİ Teşkilat Başkan Yardımcılığı, AK Parti MKYK Üyeliği görevlerini aldı. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Bulut, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İŞTE AK PARTİ'NİN YENİ YÖNETİMİ;

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hak sahibi
Hak sahibi - 3 hafta Önce

Seçilmesi iyi oldu iki dönemdir seçilmiş bir milletvekili olarak şehirde hiç kimsenin bir sorununa çare olmaz ve şehirdeki olumsuzlukları da yok sayan ve görmeyen diğer Akp milletvekilleri gibi yola devam !

Hak sahibi
Hak sahibi - 3 hafta Önce

Metin bulut Elazığ yaptığı tek şey şehir hastanesini Doğukent yapması oldu acaba neden orası seçildi ?

Hhhhh
Hhhhh @Hak sahibi - 3 hafta Önce

Arsaları olduğu için değil

Depremzede
Depremzede - 3 hafta Önce

Metin Bulut zaten insanlara müjde vermeyi sever en son müjdesi depremde hak sahiplerine toplu kura ile mağduriyet yaşatmaktı. Bugün de bunun müjdesi geldi sanki Elazığ daki halka faydası olacakmış gibi Şehirde halktan kopuk sadece seçim zamanı içlerine inip dertleri ve sorunları dinleyip seçim sonunda hiçbir sorunu çözmeyen diğer Akp milletvekilleri gibi insanlar’ın ilettikleri mağduriyetleri çözecek gibi yardımcılarına not aldırıp ama sıfır çözümle durmak yok yola devam kendilerine çok güveniyorlarsa 4 Akp milletvekilleri bağımsız aday olsunlar bakalım kaç oy akacaklar o zaman bu şehirde insanların sevgisini ve gönül adamı olup olmadıkları belli olur

Gakgo
Gakgo - 3 hafta Önce

Fark etmez Gürsel Erol bunları bitirdi

elazığ aşığı
elazığ aşığı - 3 hafta Önce

evet arkadaşlar milletvekilliğinin bitimine yakın tayo üye yaptı. Evet arkadaşalr elazığın sorunları bitti. Acaba kansıza ne görev verdiler. Onu da kızılaya gönderseler ya

gakko
gakko - 3 hafta Önce

Ak Parti iyice su koyvermeye başladı. Elazığ halkının sevmediği iki isim ikisi de yönetimde.

Levni
Levni - 3 hafta Önce

Çok iyi artık Elazığın bütün sorunları bitecek.

Kim bu
Kim bu - 3 hafta Önce

Olsan ne olcak. 2023 Hepınız gideceksiz ev hanımı Elazığ I senden ıyı yönetir


SIRADAKİ HABER

banner7