Milletvekili Metin Bulut: Elazığ'da Elektrik Faturaları 12 Ay Ertelenecek

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ’da elektrik faturalarının 12 ay erteleneceğini açıkladı. Kanal Fırat canlı yayınında açıklama yapan Milletvekili Bulut, “Elazığ’ın hepsi, kimseyi ayırt etmeden doğalgaz ve elektrikle alakalı böyle bir şey talep ettik. Elektrik kesin ama doğalgazla alakalı kesinleşen bir şey yok. O da kesinleşince söyleyeceğiz” dedi.

Milletvekili Metin Bulut: Elazığ'da Elektrik Faturaları 12 Ay Ertelenecek

24 ocak tarihinde meydana gelen depremin ardından Elazığ kamuoyu vatandaşlara yardımcı olunmasıyla ilgili AKSA’dan elektrik ve doğalgaz faturalarıyla ilgili taleplerde bulunmuşlardı.

AK Parti MKYK Üyesi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, bu taleplerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan “Furkan Dilaver ile Son Baskı” programına canlı olarak bağlanan Milletvekili Bulut, Elazığ’da elektrik faturalarının 12 ay ertelenmesiyle ilgili hazırladıkları kanunun meclisten geçtiğini açıkladı.

“12 AY ERTELENMESİYLE İLGİLİ KANUN MECLİSTEN GEÇTİ”

Milletvekili Metin Bulut, Geçen haftalar biliyorsunuz, paylaşmıştınız. Cumhurbaşkanımıza bir not vermiştim. Bu notta, özellikle vatandaşımızın AKSA’ya olan borçlarının 3 ay ertelenmesinin vatandaşımız için yeterli olmadığını bunun 12 aya çıkarmasını 12 ay sonra bunun bir defada tahsis edilmesinin vatandaşlara sıkıntı oluşturacağını bu yüzden 12 ay ertelenmesini 12 ay sonrada bunun 12 taksite bölünmesiyle alakalı talebimizi iletmiştik. Sayın cumhurbaşkanımız talimatını verdi. Bunun için kanuni bir düzenleme gerekiyordu. Ben de Elazığlılar adına bir kanun teklifi verdim. Torba yasaya attık. Mecliste şuanda geçti. Ama tümü onaylanacağı için onaylanmadı, önümüzdeki hafta içerisinde bu kanun onaylanmış olacak" ifadelerini kullandı. 

“CUMHURBAŞKANI’NA YETKİ VERİLECEK”

Kanunla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yetki verileceğini belirten Milletvekili Bulut, “Bununla birlikte AKSA’ya olan borçlarla alakalı Cumhurbaşkanımıza bunun bir yıla kadar ertelenmesi ve bundan doğan zararların Cumhurbaşkanı tarafından ödenmesiyle alakalı bir yetki verilecek. Bu böyle olursa inşallah AKSA ile alakalı bir rahatlama söz konusu olacak” dedi.

“ELAZIĞ’IN HEPSİNİ KAPSAYACAK”

Milletvekili Metin Bulut, “Biz yetkiyi verdik, detaylarını paylaşacağım. Kanun teklifinde elektrik dağıtım firmaları bunu ertelediğinde neticede bir zararı oluyor. Bir yıl milyonlarca almamanın firmaya kaybı var. Kaybın sayın Cumhurbaşkanımız tarafından karşılanması ve bir yıla kadar ertelenmesi. Ama bu bir yıl mı olur 9 ay mı olur… Ama biz bir yıl olmasıyla alakalı talebimizi şirkete ilettik ve takip ediyoruz. Böyle olursa Elazığ’ın hepsi kimseyi ayırt etmeden doğalgaz ve elektrikle alakalı böyle bir şey talep ettik. Elektrik kesin ama doğalgazla alakalı kesinleşen bir şey yok. O da kesinleşince söyleyeceğiz. Elektrik yürürlüğe girmesiyle birlikte bu borçlar bir sene alınmayacak. Bir sene sonrada faiz ödemeden diğer ayın taksitine eklenecek. Toplu para alınmayacak. Belki 9 ay ertelenecek ama biz bir sene ertelenmesini istiyoruz" dedi. 

“FARKLI BİR ÇALIŞMA DAHA BAŞLATTIK”

Elazığ için farklı bir çalışma daha başlattıklarını söyleyen Milletvekili Metin Bulut, “Yine mecliste bir çalışma başlattık. Onu da önümüzdeki hafta içerisinde netleştiğinde teklifimizi verince onu da sizler aracılığıyla kamuoyuyla paylaşacağım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 11:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atilla
Atilla - 1 yıl Önce

Erteleme ne işe yarar sonra hepsini toplu tahsil edecekler ise erteleme falan yapmasınlar. Belirli bir miktara kadar ücret alınmaması en doğrusu. Ama yapmazlar. Burası Diyarbakır, Hakkâri, Van değil çünkü.

okan
okan @Atilla - 1 yıl Önce

Bir yanda Sayın Gürsel Erol'un söyledikleri bir yanda Metin Bulutun.. ee herkes hak ettiğini yaşıyor. her seçim %70ten aşağı oy vermeyen Elazığlının şikayet etme hakkı yok.

Cebrail YILDIRIM
Cebrail YILDIRIM - 1 yıl Önce

İsteyen vatandaş bu haktan yararlanmalı herkesi aynı kefeye koymaları yanlış bir uygulama...

by gakkoş
by gakkoş - 1 yıl Önce

erteleme elazığın yarasına merhem olmaz , bide çıkıpgüzel birşeymiş gibi açıklamayın bariiiii.

Erteleme
Erteleme - 1 yıl Önce

Erteleme olunca ne geçecek elinize merak ettim bu borç sonra iki kat tahsil edilecek isteyene yapın istemeyen olabilir

Ayhan
Ayhan - 1 yıl Önce

Çok güzel olmuş. Hakettik.

VERGİLERİ KALDIRSINLAR
VERGİLERİ KALDIRSINLAR - 1 yıl Önce

ERTEME OLACAĞINA SADECE TÜKETİM BEDELLERİNİ ALSINLAR. VERGİLER ALINMASIN

AKSA Elazığ dan gönderilmeli
AKSA Elazığ dan gönderilmeli @VERGİLERİ KALDIRSINLAR - 1 yıl Önce

Elazığ AKSA gibi bir şirketten kurtarılsa zaten sorunların çoğu çözülür.

Memleket Sevdalisi
Memleket Sevdalisi - 1 yıl Önce

Teklif nasıl verilir gürsel erolun konuşmasını dinle ona gore ver. Erteleme ile bu millete faiz yolunu aciyorsun

lüzumsuz
lüzumsuz - 1 yıl Önce

12 ay erteleme yap, sonra milletin başına üşüş. bir de taksitlendirme yapacaklarmış, aman lutfetmişler! iş olsun diye iş yapıyorlar.


SIRADAKİ HABER

banner103