MİLLETVEKİLİ METİN BULUT, PİST ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, yapımı devam eden havalimanındaki ikinci pistte incelemelerde bulundu. Pistin önümüzdeki yılın sonuna doğru tamamlanmasıyla hava yolu ulaşımında Elazığ’ın öneminin artacağını ifade eden Milletvekili Bulut, kargo uçaklarının da rahatlıkla iniş-kalkış yapabileceğini söyledi.

MİLLETVEKİLİ METİN BULUT, PİST ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Seçim bölgesi Elazığ’da bulunan AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, ziyaretlerine Havalimanında yapımı devam eden ikinci pistte incelemelerde bulunarak başladı.

Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan ve yapımına 1 buçuk yıl önce başlanan pistte çalışmalar aralıksız devam ederken; Milletvekili Bulut yetkililerden bilgi aldı.

Metin Bulut’a Elazığ Havalimanı Müdürü Zeynel Abidin Görür ve Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahaddin Kaya’da eşlik etti.

BULUT: ELAZIĞ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR YATIRIM

Pistin önümüzdeki yılın sonunda tamamlanmasıyla birlikte Elazığ’daki hava yolu ulaşımıyla bölgeye hitap edeceğini ifade eden AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Yaklaşık 1.5 yıldır yapımı devam eden pistimizde epeyi bir mesafe aldık. İnşallah önümüzdeki yılın sonunda da biteceğini düşünüyoruz. Haziran ayında tamamlanacak. Süresi o zaman dolacak. Elazığ açısından çok önemli bir yatırım. Elâzığ’ın tamamen yolcu trafiğini etkileyecek. Sadece Elazığ’ın değil, bölgenin yolcu trafiğini olumlu şekilde etkileyecek. Olumlu ve önemli bir yatırım. Malumunuz şu anda Tunceli’ye %100 hizmet eden bir havalimanı. Bingöl’e hizmet ediyoruz. Kendisinin de havalimanı var fakat bölgedeki bütün iller havalimanımızı kullanıyor. Bu yönüyle de ikinci pist sadece Elazığ’a değil, bölgeye hizmet eden bir pist” dedi.

BULUT: ELAZIĞ BU HAYIRLI HİZMETTEN İSTİFADE EDECEKTİR

Pistin tamamlanmasının kargo uçakların iniş ve kalkışına imkan sağlayacağını ifade eden Metin Bulut, “Özellikle Elazığ’ın ikliminin sağlamış olduğu avantajlardan dolayı misafir dediğimiz uçaklar kendi illerine inmekte güçlük çeken uçakların rahat ineceği bir havalimanı. Bu yönüyle de çok önemli. Bu yönüyle de böyle bir ihtiyacı karşılamış olacak. terminal binamız bitti. 1’inci pistimiz yenilendi, 2’inci pistimizi yeniliyoruz. Ufak yatırımlarla burası kargo uçuşlarına elverişli bir havalimanı olacak. bu yönü ile sivil askeri sivil havalimanı. Birçoğu askeri sivilken bizimki ivil askeri havalimanı. Ufak eklemelerde kargo uçaklarının da rahatlıkla inip kalkıp yük taşıyacağı bir pozisyona gelecek. Bölgenin ticaretini de olumlu etkileyecek bir atraksiyon olacak. inşallah bu pistimizin tamamlanması ile artık yönümüzü buraya çevireceğiz. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. sayın müdürümüz takip ediyor. Şu ana kadar bir aksama yok. İnşallah süresi bitince Elazığ bu hayırlı hizmetten istifade edecektir” ifadelerinde bulundu.

KAYA: ŞEHRE DEĞER VE İVME KATTI

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya’da, “İnşallah Elazığ’da havaalanı 2’inci pist yapı ile hızla yapılarak şehre değer ve ivme kattı. inşallah şehrimizde nice hizmet görmeyen vatandaşlar görmeye başlarlar. İnşallah bu nimetten ve hizmetten istifade edenler bundan sonra memnuniyetini gösterirler. Tepki göstermek kolaydır. Ama memnuniyetini ifade etmek gerçekten zordur. Bundan sonra bu nimetle tanışan Elâzığ halkı gereken destek ve katkıyı sunmaya devam edecektir” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 2 yıl Önce

Metini anladıkta bu belde belediye başkanı niye denetliyor onu anlamadım. Ak partinin artık kendine bir çeki düzen vermesi lazım. Bu tür olaylara yer vermemesi lazım. Belde belediye başkanı da kim oluyor devletin yaptığı işi denetleyecek. Eğer bunlara engel olunmassa Ak partiye yazık olur. Bir zamanlar Ramazan Gürgöze böyleydi ilin valisi durduğu yerde herşeyde Gürgöze vardı. Ya siz REİSE yazık ediyorsunuz ..Hepiniz olmuşsuz Ali Kıran Başkesen.

ELAZİZ
ELAZİZ - 2 yıl Önce

KONUŞURKEN MASKE ÇIKARILACAKMIŞ GİBİ BİR KURAL YOK RİCA EDİYORUM. VATANDAŞA 900 TL KESİLİRKEN SAYIN VEKİLEDE BAKIN GÖRÜNTÜLER VAR Bİ 900 TL KESİNİZ. EŞİTLİK BÖYLE OLUR

Nurullah
Nurullah - 2 yıl Önce

İlk kez bir vekili yapılan bir işin ne aşamada olduğunu yerinde incelerken gördüm. Darısı diğer üçüne

Gösteri
Gösteri @Nurullah - 2 yıl Önce

Reklam kokan hareketler iş yaptığı yok görüntü iste

Nurullah
Nurullah @Nurullah - 2 yıl Önce

Bu arada tüm işlerde gelenek haline gelen gecikme burada da yaşanıyor.

N. K.
N. K. - 2 yıl Önce

Metin Beyi yenimahalle, üniversite mahallelerinde de görmek isteriz

Zeynep Bal
Zeynep Bal - 2 yıl Önce

Çok güzel ter.al otel ne zaman yapılacak,bekliyoruz.

A.d
A.d - 2 yıl Önce

Dama çıkadın

zaza dayı
zaza dayı - 2 yıl Önce

Boş betal bir adamsın 4 milletvekili beş para etmezsiniz

Zahir zahir
Zahir zahir @zaza dayı - 2 yıl Önce

Bölgenin ihtiyacı olan yeni bir pist yapılıyor Kargo uçuşlarına açılacak işi bilmeyenler reklam kokuyor diyorlar o kadar komik bir yorum beklemezdim Bir Elazığlı dan

zaza dayı
zaza dayı - 2 yıl Önce

Boş betal bir adamsın 4 milletvekili beş para etmezsiniz


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109